Gwałtowne nawałnice w Austrii i na Węgrzech

21.07.2012 13:03
W Austrii najgorsza sytuacja panuje w Styrii.

W Austrii najgorsza sytuacja panuje w Styrii. (Fot. Google Maps)

W Austrii najgorsza sytuacja panuje w Styrii, w nocy i nad ranem spadło tam 60 litrów wody na metr kwadratowy. Zginęło kilka osób. Zablokowane są międzynarodowe połączenia drogowe.
W austriackich miejscowościach Lieoben, Liesen i Murau woda zalała wiele lokalnych połączeń komunikacyjnych. Z brzegów wystąpiły lokalne potoki. Strażacy i wojsko ewakuują śmigłowcami mieszkańców kilkunastu domów. Wiele gospodarstw nie ma prądu.

W lawinie błotnej niedaleko miejscowości Bruck an der Mur zginął 60-letni mężczyzna.

Miejscowość St. Lorenzo jest odcięta od świata. Szalejący żywioł zerwał wszystkie mosty.

W Karyntii nieprzejezdna jest autostrada A-11 prowadząca z Austrii do Słowenii z powodu wypadku w 10-kilometrowym tunelu Karawanken, gdzie doszło do zderzenia kilku samochodów. Kierowcy zablokowali również tunel Gleinalm na autostradzie A-9 łączącej Graz ze Słowenią, chroniąc się w nim podczas gradowej burzy w obawie przed uszkodzeniem swoich samochodów. Przed wlotem do tunelu tworzą się wielokilometrowe kolejki.

W Burgenlandzie straty materialne w uprawach rolnych po przejściu burz szacuje się na 20 mln euro. Nasiąknięta ziemia nie wchłania już wody.

Cztery osoby zginęły w karambolu z udziałem niemieckiego samochodu osobowego i czterech samochodów ciężarowych w Rajce blisko węgiersko-słowackiego przejścia granicznego. Autostrada M-15 prowadząca ze Słowacji na Węgry (z Bratysławy do Budapesztu) została zamknięta. Wyznaczono objazdy. Jedna osoba zginęła również w zderzeniu ciężarówki i samochodu osobowego na autostradzie M-8 łączącej Wiedeń z Budapesztem.

Z powodu zablokowania torów przez powalone drzewa opóźnione są międzynarodowe składy pociągów do Budapesztu.

Synoptycy nie przewidują poprawy pogody. Fala upałów nadejdzie dopiero w drugiej połowie przyszłego tygodnia. Policja prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Komentarze (9)
Gwałtowne nawałnice w Austrii i na Węgrzech
Zaloguj się
 • marsyas

  Oceniono 12 razy 10

  "Kierowcy zablokowali również tunel Gleinalm na autostradzie A-9 łączącej Graz ze Słowenią, chroniąc się w nim podczas gradowej burzy w obawie przed uszkodzeniem swoich samochodów."

  Zamiast tunelu garaż.

 • jozef.ok

  Oceniono 2 razy 2

  jesteś pewien,że to ty nim nie jesteś?

 • efedra

  Oceniono 28 razy 2

  "Gwałtowne nawałnice"

  Ojej, co za pech! Nie dość, że nawałnice, to w dodatku gwałtowne.
  A przecież mogły być łagodne.

 • gtpress

  Oceniono 10 razy 0

  od wiekow Bog nie zmienia swojego arsenalu, wciaz uzywa tych samych armat.......

 • kajajgzzz

  Oceniono 10 razy -4

  nieprawdopodobne !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje