Skandal w Tatrach. Turyści oszukali ratowników i chcieli użyć śmigłowca TOPR-u jako taksówki

21.07.2012 10:42
Tatry

Tatry (Fot. Marek Podmokły /AG)

Pięcioosobowa rodzina spędzająca wakacje w Tatrach zażyczyła sobie, by helikopter TOPR-u zabrał ją z Orlej Perci - podaje RMF FM. Turyści jako uzasadnienie swojej prośby podali, że są zmęczeni. Oszukali też ratowników, twierdząc, że jedna z osób znajdujących się na szlaku jest skrajnie wyczerpana i ma problemy z sercem.
W piątek wieczorem do TOPR-u zatelefonował turysta znajdujący się na Orlej Perci - podaje RMF FM . Mężczyzna poprosił o pomoc dla swojej 50-letniej żony.

Stwierdził, że jest ona wyczerpana i nie może zejść ze szlaku o własnych siłach. Ratownicy zaproponowali, że przyjdą na miejsce i sprowadzą kobietę na dół.

Wtedy turysta stwierdził, że stan jego żony gwałtownie się pogorszył i ma ona dolegliwości sercowe. W takiej sytuacji TOPR-owcy podjęli decyzję o wysłaniu na miejsce śmigłowca. Kiedy usłyszał o tym mąż turystki, zażyczył sobie, by ratownicy zabrali także jego, dwóch dorosłych synów i narzeczoną jednego z nich. Ratownicy oczywiście odmówili.

Na pokład śmigłowca zabrano jedynie 50-letnią kobietę. Jak się okazało, nie miała ona takich problemów ze zdrowiem, o jakich mówił jej mąż. Po wylądowaniu stwierdzili u niej jedynie podwyższone ciśnienie.

Zobacz także
Komentarze (463)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 1586 razy 1540

  Wystawić solidny rachunek za akcję niech poczuje w kieszeni

 • wolekkxxx666

  Oceniono 7 razy -7

  To byłby chyba 1 raz, kiedy TOPR dal się zrobić w balona... Albo pozwalniała się stara kadra i weszli jacyś młodzi frajerzy.
  Przecież TOPR to zawsze były niesamowite cwaniaki, bo dotąd mieli dobre układy w wielu miejscach (instytucjach) i świetnie zarabiali. Wiecie: prywatne firmy żon i wygrywanie przetargów na prace w górach :P

 • 999s

  Oceniono 1 raz 1

  Zabrać na pokład. Zrzucić nad Kacprowym.

 • bulorz

  Oceniono 14 razy 14

  Koniecznie powinni za to zapłacić.

 • szczekosz

  Oceniono 12 razy 12

  nierozumiem - dlaczego niby w tej sytuacji nie wystawiono im rachunku za to zlecenie ?
  jezeli ratownicy potwierdzaja ze wezwanie bylo bezzasadne to dlaczego nie robi sie to tak jak w przypadku
  ladowego pogotowia ratunkowego kiedy tolekarz stwierdzajac ze wezwanie bylo nieuzasadnione, obciaza wzywajacego pogotowie kosztami za ten wyjazd.

 • adriani75

  Oceniono 33 razy -25

  Wykorzystali lukę w prawie i chwała im za to Robimy to przecież wszyscy.
  A rozmowy czy koszty ma ponosić ubezpieczyciel były już lata temu i zostało po głupio Tuskiemu i Kaczynskiemu "Służba Zdrowia za pseudo darmo" i tylko Topr wychyla się i nie karze czekać 3 miesięcy na operacje ;)

 • politologist

  Oceniono 11 razy 7

  Trzeba było kobietę dostarczyć do szpitala np. w Warszawie i kazać rodzince ja odebrac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje