Skandal w Tatrach. Turyści oszukali ratowników i chcieli użyć śmigłowca TOPR-u jako taksówki

Pięcioosobowa rodzina spędzająca wakacje w Tatrach zażyczyła sobie, by helikopter TOPR-u zabrał ją z Orlej Perci - podaje RMF FM. Turyści jako uzasadnienie swojej prośby podali, że są zmęczeni. Oszukali też ratowników, twierdząc, że jedna z osób znajdujących się na szlaku jest skrajnie wyczerpana i ma problemy z sercem.
W piątek wieczorem do TOPR-u zatelefonował turysta znajdujący się na Orlej Perci - podaje RMF FM . Mężczyzna poprosił o pomoc dla swojej 50-letniej żony.

Stwierdził, że jest ona wyczerpana i nie może zejść ze szlaku o własnych siłach. Ratownicy zaproponowali, że przyjdą na miejsce i sprowadzą kobietę na dół.

Wtedy turysta stwierdził, że stan jego żony gwałtownie się pogorszył i ma ona dolegliwości sercowe. W takiej sytuacji TOPR-owcy podjęli decyzję o wysłaniu na miejsce śmigłowca. Kiedy usłyszał o tym mąż turystki, zażyczył sobie, by ratownicy zabrali także jego, dwóch dorosłych synów i narzeczoną jednego z nich. Ratownicy oczywiście odmówili.

Na pokład śmigłowca zabrano jedynie 50-letnią kobietę. Jak się okazało, nie miała ona takich problemów ze zdrowiem, o jakich mówił jej mąż. Po wylądowaniu stwierdzili u niej jedynie podwyższone ciśnienie.

Więcej o:
Komentarze (463)
Skandal w Tatrach. Turyści oszukali ratowników i chcieli użyć śmigłowca TOPR-u jako taksówki
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 1586 razy 1540

  Wystawić solidny rachunek za akcję niech poczuje w kieszeni

 • hrabia_onejski

  Oceniono 167 razy 159

  Kłania się Słowacja! Jednak tam to wszystko przewidzieli. Tylko u nas są takie humanitarne ratowniki, które lecą nawet wtedy, kiedy warszawiak nie może puścić bąka ma perci.
  Jedynym lekarstwem jest karanie mandatami takich "turystów" i zmuszanie do zwrotu kosztów lotu śmigłowca. Pseudo turyści natychmiast wyzdrowieją. Nawet jeszcze przed wezwaniem TOPR będą zdrowieć.

 • szoferek1

  Oceniono 95 razy 91

  Nowobogacke buractwo!

 • marcin1956

  Oceniono 79 razy 79

  Wystawią rachunek za taksówkę, czy skierują sprawę karną o oszustwo?

 • aaronahmadin

  Oceniono 70 razy 66

  Helikopter ratowniczy W-3 Sokół kosztuje ok. 8000 zł za godzinę lotu + obsługa itd.
  Prawdziwym skandalem będzie jeżeli TOPR nie obciąży rodziny kosztami całej akcji.

 • bnch

  Oceniono 67 razy 65

  No to jak taksówka, to należy teraz za transport zapłacić. Głupie sku...ele i tyle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX