Na taśmach PSL zyska Tusk, a przyspieszone wybory to szansa dla Schetyny

21.07.2012 10:02
Donald Tusk i Waldemar Pawlak

Donald Tusk i Waldemar Pawlak (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

"Rzeczpospolita" spekuluje, że na ujawnieniu nagrań uderzających w PSL zyskać może Donald Tusk, Grzegorz Schetyna lub Leszek Miller. Każdy z innych powodów.
Według gazety Grzegorz Schetyna zyskałby na rozbiciu koalicji i przyspieszeniu wyborów, bo nowa koalicja to dla niego jedyna możliwość powrotu do politycznej ekstraklasy.

PSL osłabione aferą i bez pieniędzy na kampanię - musi zapłacić karę nałożoną przez Państwową Komisję Wyborczą - mogłoby nie wejść do Sejmu. W takiej sytuacji PO zawarłaby koalicję z SLD, z którego politykami Schetyna ma dobre kontakty.

Z tego też powodu afera z udziałem PSL-u jest dobra dla Leszka Millera. Z kolei premier może zyskać na osłabieniu ludowców, bo nie będą blokować reform proponowanych przez rząd. Dodatkowo na fali krytyki za polityczne obsadzanie stanowisk w spółkach skarbu państwa Tusk może przeprowadzić w nich kolejną czystkę i pozbędzie się z nich niedobitków związanych z Grzegorzem Schetyną.

Zobacz także
Komentarze (43)
Zaloguj się
 • michu-najlepszy

  0

  kamilpiechocki.blog.onet.pl/Nocna-zmiana-Judasze,2,ID407397969,n

 • aldom

  0

  Tylko nowa generacja,mająca w D układy,położenie geopolityczne i takie tam inne farmazony.
  Tylko że trzeba zdążyć,bo sytuacja zaczyna być niewesoła.

 • oculumprooculo

  Oceniono 1 raz 1

  Zyska Tusk, jeśli Polakom podoba się to gigatyczne, bezczelne i chamskie złodziejstwo.
  I ta chamska i bezczelna wyprzedaż polskiej własności !

 • antygazeta.pl

  0

  donaldu makczu ruskutusku nagrywa koalicjanta aby rozdać kolejne stanowiska swoim pomagierom.Powski nierząd przeczuwa swój koniec, skoro przyśpiesza skok na kasę.

 • zalesand

  0

  >"Rzeczpospolita" spekuluje, że na ujawnieniu nagrań uderzających w PSL zyskać może Donald Tusk, Grzegorz Schetyna lub Leszek Miller. Każdy z innych powodów.

  Jak na razie najbardziej zyskuje JarKacz, bo może wszędzie kłapać, jaki to on prawy i jak dobrze wszystkim zrobi jak to jego dopuścimy. Tylko, że wtedy, kiedy "rządził", działo się to samo, a nawet lepiej. Z instytucji i spółek państwowych wylatywały nawet "komunistyczne" sprzątaczki, a na ich miejsce przyjmowano nowe "swoje". W sądownictwie, prokuraturze, NiK, służbach, do tej pory siedzą powtykani w tamtych czasach "swoi". Siedzą i brużdżą. "Swój" prezes ORLENU, "swój" bratanek panaprezesapremiera na trzech etatach. Te przykłady świadczą o hipokryzji JarKacza i dowodzą, że tak naprawdę ma on Polaków za bandę idiotów, którzy łykną każdy bzdet jaki z siebie wydali.

 • r0b0l

  0

  zapomnieliście o przygasłym gwiazdorze: Giertychu.

  Jeżeli dyrygowac krajem maja zamiar takie tuzy jak Miler, Kaczka to bez konia sie nie obejdzie. I Godzille też

 • pietrek2001

  Oceniono 2 razy 0

  Płaćcie podatki, pracujcie na zarządców waszym majątkiem i darzcie swoich grabieżców szacunkiem, wybierzcie ich w następnych wyborach Wasz majątek jest ciągle gotowy do podziału. Niezależnie jaką partię obdarzycie tym razem zaufaniem i tak chodzi tylko o Wasz majątek. Biedne polskie społeczeństwo mające tylko szacunek do symboli i przedmiotów a pogardę dla drugiego człowieka. Kanibalizm !!!!!!.

 • 2mimoza

  Oceniono 5 razy -1

  Politycy PO i PSL doją państwowe spółki.
  Grad zarabia 110 tys. zł miesięcznie - a mimo to lemingi nadal ślepe, głuche, niedorozwinięte - w głównej mierze potomkowie znienawidzonych moherów

 • si-si2

  Oceniono 6 razy 0

  .....zyska Tusk..... dzięki debilnym frajerom ....
  Tak trzymać durne, pseudointeligenckie polaczki, to przez takich jak wy debili naród cierpi utrzymując infantylnych rządowych łachmytów znających się najlepiej na kopaniu piłki .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje