;

Politycy doją państwowe spółki. Grad zarabia 110 tys. zł miesięcznie

PRZEGLĄD PRASY. W kraju funkcjonuje głęboki, patologiczny mechanizm wyciągania korzyści ze spółek należących do państwa - pisze "Rzeczpospolita". Mnożą się fikcyjne etaty, praca z polecenia, zasiadanie w radach nadzorczych czy zlecenia dla firm znajomych.
Gazeta przypomina, że niedawno szefem spółki PGE PEJ1, zajmującej się energią atomową, z wynagrodzeniem miesięcznym 110 tysięcy złotych został Aleksander Grad - były minister skarbu i poseł PO. Rzeczniczką w spółce PGE Dystrybucja jest jego synowa.

Z kolei brat byłego ministra sprawiedliwości jest szefem departamentu w spółce Polski Cukier, córka działaczki PO z Gorzowa bez konkursu została szefową filii Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie. Córka jednego z bohaterów afery taśmowej pracuje w departamencie Ministerstwa Rolnictwa, a Jolanta Fedak, była minister pracy z ramienia PSL, gdy nie dostała się do parlamentu, została przewodniczącą Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dla teścia syna byłego już ministra Marka Sawickiego stworzono specjalne stanowisko w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Został wicedyrektorem.

Zobacz także
Komentarze (865)
Politycy doją państwowe spółki. Grad zarabia 110 tys. zł miesięcznie
Zaloguj się
 • antybiurokrata

  Oceniono 137 razy 113

  To wszystko zakończy sie 100 razy gorszym kryzysem niz upadek PRLu. Nie mam juz do tego żadnych wątpliwości.

  Przy korupcji gnoi Okraglego Stolu PZPR zaczyna wygladac jak pozytywna organizacja.

  Kilka faktow:
  - Po przejsciu ze sterowanej gospodarki PRLu na niby "rynkowa" liczba "sterujacych" gospodarka wzrosla ponad 5-cio krotnie - liczac TYLKO biurokratow na etacie rzadu a nie np w spolkach skarbu i na zleceniach. Liczac tych, mamy prawie 10-cio krotny wzrost biurokracji w Polsce.

  Stalo sie tak bo kazdy gnojek Okraglego Stolu i jego baza w terenie mianowali sie arystokracja ktorej wolno wszystko a ktora nigdy za nic nie moze byc pociagnieta do odpowiedzialnosci. Jeden z gnojkow ma uposledzonego kuzyna ktoremu nikt nie chce dac pracy poza fizyczna - zrobimy z niego nastepnego dyrektora bo to przecież nasza krew.

  Nie chodzi tu o nepotyzm ale o fakt ze biurokraci rządowi nigdy za nic nie sa pociągani do odpowiedzialności. Nawet defraudacje pieniędzy wychodzą im na sucho, dlatego o karaniu ich za lenistwo, glupote, karygodne bledy mozna tylko marzyc. Zaden biurokrata w Polsce za nic nigdy nie zostal ukrarany - dlatego nie boja sie zajmowac stanowisk do ktorych nie maja zadnych kwalifikacji.

 • kot2ka

  Oceniono 93 razy 85

  Przeklęte chore państwo ze złodziejami na czele. Takie bezczelne gnoje zasiadające w rządzie śmią podnosić wiek emerytalny, oszczędzają na służbie zdrowia, okradają naród podnosząc podatki i wszystko dookoła a za bydlaków którzy są ich kolesiami i doją nas wszystkich bez żadnego umiaru to sie nikt nie weźmie. To jest klasa polityczna, ha, ha, ha. to jest klasa bezczelnych ZŁODZIEI !!!!!

 • polszewik78

  Oceniono 78 razy 72

  Jeszcze żeby ta PO-wksa łajza jakieś kompetencje miała. To mgr geodezji. Żenujące jak słucham i słyszę jakie to kompetencje ma Grad? Pytam się jakie on ma kompetencje prócz bycie w PO? Co osiągnął ten człowiek gdy nie był w PO. Nawet wykształcenia nie ma. Czy pracownik naukowy z fizyki jądrowej ma szansę na zarobki w takiej wysokości? O kompetencjach tego drugiego nikogo przekonywać nie trzeba. Nepotyzm, Tusk znasz to słowo złodzieju?

 • spluwa-orginal

  Oceniono 58 razy 56

  " Dla teścia syna byłego już ministra Marka Sawickiego stworzono specjalne stanowisko w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Został wicedyrektorem."...

  Dla zony posla Hofmana tez stworzono specjalne,dobrze platne stanowisko w KGHM ,a jej i tak sie nie chcialo robic .
  Krecila ,az " zwariowala " i ZUS placil.

  Oni wszyscy sa po jednych pieniadzach.Obojetnie z jakiej partii.
  Ot po prostu Polacy ,a Polak z natury jest kombinatorem.Taka juz nasza tradycja narodowa.

 • rewolucja_wisi_w_powietrzu

  Oceniono 82 razy 50

  Co to za bzdury?! Ci dziennikarze to jacyś pislamiści i mohery... W Polsce nie ma ŻADNYCH układów! Lemingi zapamiętajcie - NIE MA ŻADNYCH UKŁADÓW!!! Politycy PSL i PO to ludzie nieprawdopodobnie etyczni i honorowi. Oni swoją pracę traktują jako służbę dla dobra ojczyzny i narodu. Czasem jedynie padają ofiarami bezczelnych i obrzydliwych prowokacji ze strony ojca Rydzyka, ewentualnie księdza Natanka. Dla dobra ogółu podnoszą podatki, zusy, ceny itp. Likwidują też ulgi... Zamykają szkoły, bo nie mogą patrzeć jak biedne polskie dzieci są wykorzystywane przez tych głupich i leniwych nauczycieli, którzy zarabiają potworne pieniądze i rujnują budżet tego biednego państwa.

 • last.j23

  Oceniono 48 razy 46

  Jaka by nie była opcja, od gminy do Warszawy - wszyscy robią to samo. Czasu mało, kadencja nie trwa wiecznie - trzeba nagrabić.

 • pollos

  Oceniono 52 razy 42

  PYTANIE DO POSŁÓW OPOZYCJI , KIEDY WEŹMIECIE SIĘ DO ROBOTY , ZA CO TERAZ BIERZECIE KASĘ SKORO WSZELKIE AFERY WYKRYWANE SĄ PRZEZ DZIENNIKARZY. CZY WASZA BIERNOŚĆ OZNACZA ŻE W SPÓŁKACH SKARBU PAŃSTWA PATOLOGIE NIE WYSTĘPUJĄ???
  GDZIE JEST OPOZYCJA I ZA CO BIERZE PIENIĄDZE.CZYŻBY ZAPOMNIELI ŻE POLSKA TO NIE TYLKO SMOLEŃSK. DO CZEGO POTRZEBNE SĄ IM IMMUNITETY MOŻE TYLKO DO NIEPRZESTRZEGANIA PRZEPISÓW DROGOWYCH. KIEDY OPOZYCJA WEŹMIE SIĘ DO ROBOTY I NIE BĘDZIE CZEKAĆ AŻ TEMATY UJAWNIĄ DZIENNIKARZE ŚLEDCZY.A MOŻE TEŻ MA W TYM SWÓJ INTERES ABY DORWAĆ SIĘ DO KORYTA TAKIM JAKIM ONO WŁAŚNIE JEST CZYLI BEZ JAKIEJKOLWIEK KONTROLI.DLACZEGO DZIENNIKARZE NIE MAJĄ ODWAGI O TO PYTAĆ RÓWNIEŻ OPOZYCJĘ. LUDZIE OBUDŹCIE, SIĘ CZY NIE WIDZICIE ŻE SŁABA OPOZYCJA TO WODA NA MŁYN DLA RZĄDZĄCYCH

 • thomasindaclub

  Oceniono 45 razy 41

  Wk.......rwia mnie to i dziwią się ze ludzie oszukuje nie chcą płacić podatków, kombinują a przykład idzie z góry pierdo......le was miałem być uczciwy ale widzę ze nie da rady bo to i tak nic nie da. Sprywatyzować .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje