Była szefowa NFZ na chorobowym od 14 miesięcy. Jak to możliwe?

21.07.2012 07:00
Narodowy Fundusz Zdrowia

Narodowy Fundusz Zdrowia (Fot. Piotr Żytnicki AG)

PRZEGLĄD PRASY. Zbigniewa Nowodworska jest członkinią PO i byłą szefową poznańskiego NFZ. W dniu odwołania ze stanowiska - czyli 14 miesięcy temu - przedstawiła zwolnienie lekarskie. Jest na nim do dziś - pisze "Gazeta Wyborcza".
Nowodworska została odwołana w maju 2011 r. m.in. za nieprawidłowości przy podpisaniu kontraktów na działanie szpitalnych oddziałów ratunkowych i izb przyjęć oraz nieprawidłowości przy zamówieniach publicznych. W dniu odwołania poszła na zwolnienie lekarskie i jest na nim do dzisiaj.

Jak wylicza "GW", co miesiąc dostaje co najmniej 6,4 tys. zł chorobowego. Tymczasem maksymalna długość chorobowego to 182 dni. Jedyna możliwość, by być na zwolnieniu dłużej, to odzyskać zdolność do pracy choćby na jeden dzień i później zachorować na coś innego. Czy tak właśnie jest w przypadku Nowodworskiej? Na co choruje była szefowa NFZ? Nie wiadomo. Choroba na pewno natomiast nie przeszkadza jej we współpracy z telewizją WTK, dla której prowadzi wywiady z lekarzami. - Prowadzone są rzadko i nie wymagają takiego wysiłku - wyjaśnia "Gazecie Wyborczej".

Cały artykuł w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (373)
Zaloguj się
 • a.b.c.cieslakkrzysztof.51

  Oceniono 4 razy 4

  ~#~ " ŚWIĘTA KROWA w pe-o " - z platformy, której wszystko wolno, moje zwolnienie lekarskie trwało - według ustawy: 182 dni , a święte platformiane KROWY, których przepisy nie obowiązują - robią co chcą, gdzie była kopacz, za poprzedniej kadencji, gdzie jest arłukowicz obecnie, gdzie tolerujący aferzysta i oszust tusk, świadom całej sytuacji ???.
  # Jak ma być dobrze, kiedy to rządzący - pokazują nam jak : " KRAŚĆ, OSZUKIWAĆ i ŁAMAĆ wszelkie - PRZEPISY i USTAWY " , ludzie obudźcie się; póki jeszcze POLSKA nie została CAŁKOWICIE SPRZEDANA i ROZKRADZIONA przez RZĄDZĄCYCH, oraz ich KOLESIÓW ...

 • india.wr

  Oceniono 3 razy 3

  Pieprzona PO toleruje to "po starej znajomości"
  Jak nisko upadaja aparatczycy partyjni

 • a.b.c.cieslakkrzysztof.51

  Oceniono 2 razy 2

  ‎~ na zwolnieniu lekarskim, wolno być: w/g. ustawy tylko - 182 dni, a ona musi być : " PLATFORMIANĄ ŚWIĘTĄ KROWĄ ", bo innego wytłumaczenia - nie ma ...

 • pablobodek

  Oceniono 2 razy 0

  Kiedy pogrzeb? Tak choroba. Rak!!!
  Skarbu Państwa, oczywiście.
  Balcerowicz musi wrócić!.

 • anna.maria0

  Oceniono 3 razy 3

  Koniec świata!
  Można od prokuratury "dostać" tajne dokumenty, można od służb specjalnych, ale pani z ZUSu za żadne skarby nie ujawni na jakie choroby przynosi zwolnienia była szefowa poznańskiego NFZ.
  Czyżby wyborcza obcięła środki na TW?

 • sto-ria

  Oceniono 7 razy 7

  A to franca...

 • jureklf

  Oceniono 8 razy 4

  jest POlska w ktorej zyje sie lepiej?! jest !!!! glosowaliscie "jak trzeba" to teraz mordy w kubel i tyrac na rowniejszych, bo ich apetyty rosna i potzreby tez!

 • czupurek49

  Oceniono 2 razy 2

  zastrzelis to malo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje