Była szefowa NFZ na chorobowym od 14 miesięcy. Jak to możliwe?

Narodowy Fundusz Zdrowia

Narodowy Fundusz Zdrowia (Fot. Piotr Żytnicki AG)

PRZEGLĄD PRASY. Zbigniewa Nowodworska jest członkinią PO i byłą szefową poznańskiego NFZ. W dniu odwołania ze stanowiska - czyli 14 miesięcy temu - przedstawiła zwolnienie lekarskie. Jest na nim do dziś - pisze "Gazeta Wyborcza".
Nowodworska została odwołana w maju 2011 r. m.in. za nieprawidłowości przy podpisaniu kontraktów na działanie szpitalnych oddziałów ratunkowych i izb przyjęć oraz nieprawidłowości przy zamówieniach publicznych. W dniu odwołania poszła na zwolnienie lekarskie i jest na nim do dzisiaj.

Jak wylicza "GW", co miesiąc dostaje co najmniej 6,4 tys. zł chorobowego. Tymczasem maksymalna długość chorobowego to 182 dni. Jedyna możliwość, by być na zwolnieniu dłużej, to odzyskać zdolność do pracy choćby na jeden dzień i później zachorować na coś innego. Czy tak właśnie jest w przypadku Nowodworskiej? Na co choruje była szefowa NFZ? Nie wiadomo. Choroba na pewno natomiast nie przeszkadza jej we współpracy z telewizją WTK, dla której prowadzi wywiady z lekarzami. - Prowadzone są rzadko i nie wymagają takiego wysiłku - wyjaśnia "Gazecie Wyborczej".

Cały artykuł w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Komentarze (373)
Była szefowa NFZ na chorobowym od 14 miesięcy. Jak to możliwe?
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 93 razy 91

  szefowa NFZ od czternastu miesięcy nie może się wyleczyć - sam mistrz Bareja by tego nie wymyślił

 • qqryq10

  Oceniono 83 razy 79

  @wiolkabbb
  A pamiętasz pana Lipca? A Panią Jakubowską? Co partia to to samo. Po prostu do polityki idą największe męty, które w innym miejscu niczego nie osiągną. Tyczy to się wszystkich partii!

  Co sie tyczy tej biednej, schorowanej kobiety, to zbieżność w czasie, długość "choroby", praca (jakakolwiek!) są wystarczającym pretekstem by wszcząć śledztwo, zamknąć ją za kratkami coby nie mataczyła (wraz z lekarzmi, którzy jej zwolnienia dali i ludźmi z NFZ / ZUS, którzy tego wcześniej do prokuratury nie zgłosili), nakazać zwrot całości pobranych świadczeń a na koniec, tak dla zdrowotności wysłać do rozbijania kamieni albo na przodek w kopalni na 5 lat (wszystkich, wyżej wymienionych).

  Oczywiście w tym popi@przonym kraju skończy się na niskiej szkodliwości społecznej czynu.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 62 razy 60

  Polityk to z definicji zawodowy bumelant, oszust i lanser brzydzący się pracą. "Praca" polityka polega wyłącznie lansowaniu się w mediach., by zdobyć popularność i otrzymać korzyść z finansowania publicznego. W związku z tym polityk nie zawaha się stworzyć fałszywego obrazu swoich poglądów, życia, priorytetów i stanu posiadania. Innymi słowy polityk to po prostu profesjonalny kłamca i udawacz. Tylko niekończącym się udawaniem, kłamaniem, kombinowaniem, korupcją i mydleniem oczu można dostać się do parlamentu. Normalni pracujący uczciwi ludzie nie chcą być politykami i nigdy nie dostaną się do parlamentu, bo jak wspomniałem trzeba być zawodowym kłamcą, aby tego dokonać.

 • jamj

  Oceniono 55 razy 55

  Dziwne zdrowie mają ludzie na stołkach. Póki rządzą niestraszne im są bankiety, wojaże i inne formy "aktywnego" życia. W momencie odwołania ( z reguły za "nieprawidłowości") natychmiast dopada ich jakieś paskudne choróbsko, które,mimo postępu medycyny, daje się leczyć wyłącznie długoterminowymi zwolnieniami lekarskimi. To chyba jakieś niewykryte jeszcze "choroby przewlekłe". Ciekawe, czy ta choroba występuje również w innych państwach? A może to "polska choroba"?

 • krzyhalski

  Oceniono 56 razy 50

  rzygam wami i sram na Was, politycy wszelkiej maści... do roboty pie...ne darmozjady!!

 • jamj

  Oceniono 52 razy 50

  Choroba na pewno natomiast nie przeszkadza jej we współpracy z telewizją WTK, dla której prowadzi wywiady z lekarzami. - Prowadzone są rzadko i nie wymagają takiego wysiłku wyjaśnia "Gazecie Wyborczej".
  =================================================================================
  Te wywiady pewnie prowadzi z lekarzami, którzy jej zwolnionka serwują. Czy prokurator nie wziął się za tą panią również ze względu na jej "wątłe zdrowie"? Czy przekręty nazywane eufemistycznie "nieprawidłowościami" nie podlegają ściganiu karnemu?

 • zapomorski

  Oceniono 41 razy 37

  dlaczego nie dacie tego na główną, tylko jakąś bokserkę ? to jest wielki problem tego kraju. politycy ze wszystkich opcji to banda złodziejów i każdy taki przykład powinien być nagłośniony

 • arnie31

  Oceniono 36 razy 36

  nasza słynna pani-widać właśnie jak zus "sprawdza",jednych ma sprawdzać innych nie sprawdzać a pańcia się już tak zapędziła,że na L4 po telewizjach lata,to jest dopiero szczyt głupoty i buty

 • szkodnikpolski

  Oceniono 33 razy 33

  ZUS do roboty
  a jak za malo to prokuratura

  i odebrac kazda nienalezna zlotowke

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje