Jan Bury z PSL nie jest już wiceministrem skarbu

20.07.2012 22:28
Poseł Jan Bury z PSL podczas debaty sejmowej nad expose Donalda Tuska

Poseł Jan Bury z PSL podczas debaty sejmowej nad expose Donalda Tuska (Fot. Wojciech Olkuonik / Agencja Gazeta)

Premier Donald Tusk przyjął rezygnację Jana Burego z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu. Bury rezygnację złożył na ręce ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego 12 lipca. Argumentował, że nie może łączyć funkcji ministra i szefa klubu PSL.
- Na początku lipca złożyłem rezygnację z funkcji - oświadczył Bury. Jak podkreślił, łączenie stanowiska szefa klubu PSL z pracą w resorcie skarbu było coraz trudniejsze, bo pierwsza funkcja wymagała poświęcania coraz więcej czasu. - W sytuacjach kryzysowych, jak chociażby teraz, pozostawanie wiceministrem jest dla mnie niezręczne, bo z jednej strony jestem szefem klubu, a z drugiej urzędnikiem premiera - powiedział Bury.

Bury pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa od 20 listopada 2007 roku. Od listopada 2011 roku - czyli od początku kadencji obecnego Sejmu - przewodniczy pracom klubu PSL. Już po wyborach parlamentarnych zapowiadał, że nie będzie łączył stanowiska szefa klubu parlamentarnego z pracą w resorcie.

W czerwcu wiceministrem skarbu z ramienia PSL została Urszula Pasławska. Bury powiedział, że PSL przysługuje w MSP stanowisko jednego wiceministra. - Zgodnie z zapowiedzią wcześniej w konsultacjach z ministrem Budzanowskim i ministrem Tomaszem Arabskim (szefem kancelarii premiera) uzgodniłem, że złożę rezygnację po tym, jak stanowisko w resorcie objęła pani Pasławska - zaznaczył.

Polityk PSL urodził się w 1963 r. Z wykształcenia jest prawnikiem. Mandat poselski Bury pełni od roku 1991, z przerwą na lata 1997-2001.

W latach 1998-2001 radny sejmiku województwa podkarpackiego. Od roku 2001 zasiada w Krajowej Radzie Sądownictwa. W latach 2002-2003 sekretarz Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL, a od 2005 r. wiceprezes NKW PSL. Lider podkarpackich ludowców.

Zobacz także
Komentarze (89)
Zaloguj się
 • 2-julita

  Oceniono 2 razy 2

  też ma coś na sumieniu że ucieka ???????????????????
  gdy okręt tonie szczury uciekają

 • ddr09

  Oceniono 2 razy 2

  ZSL zaczyna sie wycofywac by pozniej powiedzie 'to nie my, to oni'?

 • 77qwerty

  Oceniono 4 razy -4

  psl obrażają i nie zdejmujecie forum ?

  tak jak pod "ogólnie szanowanym" Łapiockim

 • archimago7

  Oceniono 2 razy 0

  Platforma połyka przystawkę ?

 • peterjk

  Oceniono 7 razy 7

  PSL rzadzi od wielu lat i uchodzi za jedyna ,,normalna" partie, zdolna do koalicji. Po co wygrywac wybory, jak mozna uzyskac marne 5-6 % i spijac smietanke (ile razy Pawlak byl w rzadzie?), dlatego PSL nigdy nie zgodzilo sie na zmiane ordynacji. Powinno to wygladac w ten sposob, ze ten kto wygrywa wybory automatycznie bierze 100% odpowiedzialnosci za rzadzenie i dzieki temu nie byloby chorych koalicji z PSL, Samoobrona czy LPR. Niestety to sie nigdy nie stanie dlatego ze istnieja spolki skarbu panstwa.

 • slmako

  Oceniono 5 razy 5

  Pisalem nie brac Pawlaka do koryta !! Nie sluchali !

  Proponuje teraz na premiera Rydzyka (sic!) a na min MSW Palikota !
  To jedyna szansa dla kraju..

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 10 razy 10

  Bury ucieka z jednej tonącej łajby na drugą, która też nabiera wody?

 • kkes

  Oceniono 8 razy 8

  Bury już pare lat temu przegrał proces z Suskim , który powiedział, że "chlał za publiczne pieniądze" w Elektrowni Kozienice, a że PO ma tam swoich ludzi to się rozeszło po kosciach.Proces procesem, ale życie życiem. Właśnie....by zyło się lepiej

 • tomekjot

  Oceniono 4 razy 4

  Nie chciał zatrudniać w spółkach Skarbu Państwa ludzi PO ? !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje