Jan Bury z PSL nie jest już wiceministrem skarbu

20.07.2012 22:28
Poseł Jan Bury z PSL podczas debaty sejmowej nad expose Donalda Tuska

Poseł Jan Bury z PSL podczas debaty sejmowej nad expose Donalda Tuska (Fot. Wojciech Olkuonik / Agencja Gazeta)

Premier Donald Tusk przyjął rezygnację Jana Burego z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu. Bury rezygnację złożył na ręce ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego 12 lipca. Argumentował, że nie może łączyć funkcji ministra i szefa klubu PSL.
- Na początku lipca złożyłem rezygnację z funkcji - oświadczył Bury. Jak podkreślił, łączenie stanowiska szefa klubu PSL z pracą w resorcie skarbu było coraz trudniejsze, bo pierwsza funkcja wymagała poświęcania coraz więcej czasu. - W sytuacjach kryzysowych, jak chociażby teraz, pozostawanie wiceministrem jest dla mnie niezręczne, bo z jednej strony jestem szefem klubu, a z drugiej urzędnikiem premiera - powiedział Bury.

Bury pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa od 20 listopada 2007 roku. Od listopada 2011 roku - czyli od początku kadencji obecnego Sejmu - przewodniczy pracom klubu PSL. Już po wyborach parlamentarnych zapowiadał, że nie będzie łączył stanowiska szefa klubu parlamentarnego z pracą w resorcie.

W czerwcu wiceministrem skarbu z ramienia PSL została Urszula Pasławska. Bury powiedział, że PSL przysługuje w MSP stanowisko jednego wiceministra. - Zgodnie z zapowiedzią wcześniej w konsultacjach z ministrem Budzanowskim i ministrem Tomaszem Arabskim (szefem kancelarii premiera) uzgodniłem, że złożę rezygnację po tym, jak stanowisko w resorcie objęła pani Pasławska - zaznaczył.

Polityk PSL urodził się w 1963 r. Z wykształcenia jest prawnikiem. Mandat poselski Bury pełni od roku 1991, z przerwą na lata 1997-2001.

W latach 1998-2001 radny sejmiku województwa podkarpackiego. Od roku 2001 zasiada w Krajowej Radzie Sądownictwa. W latach 2002-2003 sekretarz Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL, a od 2005 r. wiceprezes NKW PSL. Lider podkarpackich ludowców.

Zobacz także
Komentarze (89)
Jan Bury z PSL nie jest już wiceministrem skarbu
Zaloguj się
 • andmas

  Oceniono 36 razy 30

  PO 7 LATACH BURY STWIERDZIŁ ,ŻE NIE MOŻE ŁĄCZYĆ STANOWISKO SZEFA KLUBU Z PRACĄ W RESORCIE ... , PEWNIE BOI SIĘ O SWOJE MILIONY ... . BEZCZELNOŚĆ , ZAMIAST ZAMKNĄĆ SIĘ I ODEJŚĆ , TO ROBI JESZCZE Z WYBORCÓW IDIOTÓW !!! , CZY KASY ZA 7 LAT ŻNIW , RÓWNIEŻ ZREZYGNUJE ?

 • rosfita

  Oceniono 31 razy 23

  Panie Tusk Minister Skarbu PAnstwa doskonale o wszytskim wiedzial odpowiada za kolesiowskie konkursy aby jego i Pana koledzy objeli wladze w spółkach skarbu państwa. Konkursy te byly od poczatku sfingowane. Ponieważ Pan Panie Tusk nie ma odwagi cywilnej podac się do dymisji (to Pan odpowiada za ten stran rzeczy) to niech Pan zdymisjonuje Budzanowskiego i cale towarzystwo zarządzajace MSP odpowiedziale razem z Panem za to co sie dzieje.

 • swan_ganz

  Oceniono 24 razy 20

  patrząc na jego życiorys to wychodzi na to, ze on całe życie w "służbie społeczeństwu"... Facet nigdy nie miał normalnego etatu to co on może wiedzieć o potrzebach Polaków czy o tym jak się uczciwie zarabia na życie...
  Dlaczego Polacy zawsze musza wybierać takich gostków, których jedynym pragnieniem jest odkuć się społęczeństwie a nie wybierają takich którzy już są "odkuci" na wolnym rynku, mają duże doświadczenie w swoich działkach, którymi się zajmowali i teraz faktycznie mogą już spokojnie zorganizować życie innym?

 • lotto_1

  Oceniono 22 razy 20

  "Ulica " mówi o ludziach Burego w spółkach SP. Po nitce do kłębka, zaczyna mu się palić grunt pod nogami.

 • zdolna_polska_mlodziez

  Oceniono 19 razy 19

  zygac sie chce jak sie to widzi...

 • kurzyrozumek

  Oceniono 22 razy 18

  Równo rok temu poseł Jan Bury pełniący funkcję v-ce ministra skarbu państwa złamał ustawę antykorupcyjną.
  .
  Wiceminister Bury stał się współwłaścicielem prywatnej spółki. Gdy Bury kupił udziały spólki, do rejestru działalności wpisano też handel energią. Bury w Ministerstwie Skarbu odpowiada właśnie za spółki Skarbu Państwa z branży energetycznej.
  .
  - To gapiostwo" - powiedział premier Tusk zamiatając sprawe pod dywan
  .
  Gapiostwo polegające na zakupie aktywów spólki na siebie, a nie na pociotka!
  Cała scena polityczna jest umoczona w pranie państwowej kasy na różne sposoby.
  .
  wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Jan-Bury-zlamal-ustawe-antykorupcyjna

 • 1pytanie

  Oceniono 14 razy 14

  WPROWADZIĆ PRAWO ARABSKIE: KTÓRA RĘKĄ UKRADŁEŚ- TĄ RĘKĘ OBCIĄĆ.....
  BĘDZIEMY MIELI RZĄD JEDNORĘKICH BANDYTÓW...:)))))))))))))

 • 1barbarus

  Oceniono 14 razy 14

  Ludzie PSL niszcza Polske! Wymiar sprawiedliwosci powinien zajac sie nimi...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje