Nowy bilans ofiar strzelaniny w Denver: łącznie 71 osób postrzelonych

Funkcjonariusze FBI i policji przed mieszkaniem Holmesa

Funkcjonariusze FBI i policji przed mieszkaniem Holmesa (Fot. STRINGER REUTERS)

- Napastnik James Holmes postrzelił łącznie 71 osób, 12 z nich zmarło, wiele jest w stanie krytycznym - poinformowała na konferencji prasowej policja z Denver. To najnowszy bilans ofiar strzelaniny w kinie w dzielnicy Aurora.
- Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 12.39 w nocy. Pierwsi policjanci byli na miejscu już po minucie. Chwilę później zatrzymaliśmy napastnika - powiedział Dan Oates z miejscowej policji.

Według funkcjonariuszy James Holmes nie miał wspólników i z pewnością działał sam. W trakcie ataku był ubrany w kamizelkę kuloodporną, kuloodporne ochraniacze na nogi i pachwiny, rękawice, hełm i maskę. Miał przy sobie trzy sztuki broni: strzelbę, karabin i pistolet Glock.

- Mieszkanie Holmesa jest pułapką. Są w nim różne materiały wybuchowe i chemiczne. Na razie nie wiemy, jak rozbroić bomby, nie weszliśmy do środka - powiedział Oates.

Zobacz także
  • Zdjęcie profilowe Jamesa Holmesa w serwisie Adult Friend Finder Strzelanina w Denver. Holmes o sobie: "Jestem miłym facetem... Odwiedzisz mnie w więzieniu?"
  • Funkcjonariusze użyli specjalnej kamery, by zajrzeć do środka Strzelanina w Denver. Policja znalazła u Holmesa "zaawansowane" ładunki wybuchowe
  • 24-letni James Holmes jest sprawcą zamachu w Kolorado, podczas którego zginęło 12 osób "To ja jestem Jokerem". Napastnik z kina to 24-letni James Holmes
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje