Ponad 6 godzin opóźnienia pociągu ze Szczecina do Przemyśla. Może być jeszcze więcej

20.07.2012 20:05
Wykolejony pociąg we Wronkach

Wykolejony pociąg we Wronkach (fot. materiały policji)

Pociąg TLK ze Szczecina do Przemyśla ma w tej chwili 347 minut planowanego opóźnienia. Ten czas może ulec jeszcze zmianie. Pociąg jedzie trasą, na której występują dwa utrudnienia w ruchu - jedno po wykolejeniu pociągów, drugie związane z zamknięciem toru.
- Wysłałem rodzinę do Krakowa. Mieli dojechać na miejsce o 17.30. Jak dobrze pójdzie, dotrą po 23 - napisał na Alert24 pan Piotr z Poznania. Pociąg TLK, jadący ze Szczecina do Przemyśla, ma ponad 6 godzin opóźnienia.

- Dzwoniłem do dyżurnego ruchu w Krakowie. Powiedział, że opóźnienie może jeszcze ulec zmianie - mówi pan Piotr. Jak dodaje, pociąg był opóźniony o dwie godziny już w Poznaniu. - Zgodnie z rozkładem miał przyjechać o 8.30. A na stacji Poznań Główny był o 10.40 - mówi.

Na trasie pociągu awaria sieci energetycznej i zamknięte torowisko

Pociąg jedzie wyjątkowo pechową trasą. Jak informują strony PKP i PKP InterCity, na trasie są utrudnienia w dwóch miejscach - pierwsze znajduje się tuż przed Poznaniem, we Wronkach, gdzie we wtorek wykoleił się pociąg towarowy. Linia jest zablokowana, a pociągi dalekobieżne jeżdżą przez Piłę. Opóźnienia na tym odcinku wynoszą, według PKP, około 200 minut.

Drugi problem to poważna awaria nienależącej do kolei sieci energetycznej. Na stronie PKP Intercity czytamy, że do tej awarii doszło na odcinku między Opolem i Wrocławiem dziś ok. godz. 10.30. Uniemożliwia ona pociągom przejazd z pełną prędkością na odcinku Opole -Wrocław.

Strony PKP i InterCity podają inne opóźnienia

- Co ciekawe, rozkłady jazdy na stronie PKP i PKP InterCity podają różne opóźnienie. Na stronie PKP jest to 120 minut. Na stronie InterCity jest to w tej chwili 347 minut - mówi pan Piotr. - Oczywiście nie udostępniono pasażerom żadnych ekstra napojów czy posiłku - stwierdza nasz czytelnik. - To w końcu Tanie Linie Kolejowe - dodaje.

- Smutne jest to, że inne pociągi, które wyjeżdżały z Poznania później, już dawno dotarły na miejsce - kończy nasz czytelnik.

Jak poinformowało PKP Intercity - pasażerom dostarczono napoje. - Wydano143 kawy, 87 herbat, 153 butelki wody mineralnej - informuje Beata Czemerajda z biura prasowego Intercity. - Nasi konduktorzy, zgodnie z procedurami, podczas przejazdu informowali osoby znajdujące się na pokładzie pociągu o przyczynach opóźnienia oraz możliwości złożenia reklamacji lub rezygnacji z kontynuowania podróży - dodaje. - Przypominamy, że każda z osób, która skorzystała z przejazdu pociągiem TLK Kossak ma prawo złożyć reklamację. Zgodnie z naszym regulaminem wystarczy zachować bilet, a samą reklamację złożyć osobiście w wyznaczonym punkcie lub przesłać za pośrednictwem tradycyjnej poczty lub wiadomości e-mail pod adresami:

PKP Intercity SA Zakład Północny, Osada Kolejowa 12, 81-220 Gdynia, e-mail: skargi.gdynia@intercity.pl,

PKP Intercity SA Zakład Zachodni al. Niepodległości 8, 61-875 Poznań, e-mail: skargi.poznan@intercity.pl oraz

PKP Intercity SA Zakład Południowy Rondo Mogilskie 1, 31-516 Kraków, e-mail: skargi.krakow@intercity.pl

Biuro prasowe Intercity stwierdza, że zostaną one potraktowane priorytetowo. Utrudnienia na obu trasach zostały zlikwidowane w piątek wieczorem.

Zobacz także
Komentarze (40)
Zaloguj się
 • dimo333

  Oceniono 1 raz 1

  znalazlem polaczenia z B Biala do Przeworska z przesiadkami jedno 8 godz plus 1 godz bus i drugie 26 godz . - mozna wybierac

 • zigzaur

  0

  Czy ten pociąg jedzie też przez Wrocław? Czy może także przez Warszawę i Białystok?

 • 2jajeczny

  Oceniono 5 razy 5

  No to mamy poprawę w odniesieniu do zeszłego roku, kiedy to pociąg z Lublina do Szczecina był opóźniony o 17 godzin. Nareszcie możemy mówić o sukcesie.

 • mniklasp

  Oceniono 3 razy 3

  to biznes po polsku, polska w czolowce europy najsztbszych pociagow , super ekpress, hahaa

 • c.t.k

  Oceniono 6 razy 6

  Zamiast banków trzeba było sprzedać PKP.

 • zebrok

  Oceniono 8 razy 0

  A gdzie ten iddiota co opowiadał o przejezdności?
  PO - przeproście i odejdźcie
  wasz czas

 • pkpintercity

  Oceniono 14 razy -4

  Szanowni Państwo,
  W związku z publikacją materiału PKP Intercity przesyła kilka dodatkowych informacji na ten temat.
  Wspomniane opóźnienie powstało niezależnie od działań przewoźnika. Od wtorku, w wyniku wykolejenia pociągu towarowego na stacji Wronki, ruch kolejowy na odcinku Poznań – Krzyż prowadzony był trasą alternatywną przez Piłę, wydłużając znacząco czas przejazdu. Ponadto, w piątek, 20 lipca, w wyniku awarii zewnętrznej sieci energetycznej (nienależącej do infrastruktury kolejowej) częściowo zablokowana została trasa Opole –Wrocław, przy czym ruch kolejowy odbywał się m.in. przy użyciu lokomotywy spalinowych.

  PKP Intercity dołożyło wszelkich starań aby pasażerowie otrzymali niezbędną pomoc. Pasażerom pociągu dostarczono i wydano napoje – 143 kawy, 87 herbaty, 153 butelki wody mineralnej.
  Nasi konduktorzy, zgodnie z procedurami, podczas przejazdu informowali osoby znajdujące się na pokładzie pociągu o przyczynach opóźnienia oraz możliwości złożenia reklamacji lub rezygnacji z kontynuowania podróży.

  Przypominamy, że każda z osób, która skorzystała z przejazdu pociągiem TLK Kossak ma prawo złożyć reklamację. Zgodnie z naszym Regulaminem wystarczy zachować bilet, a samą
  reklamację złożyć osobiście w wyznaczonym punkcie lub przesłać za pośrednictwem tradycyjnej poczty lub wiadomości e-mail pod adresem:

  PKP Intercity SA Zakład Północny
  Osada Kolejowa 12, 81-220 Gdynia
  e-mail: skargi.gdynia@intercity.pl

  PKP Intercity SA Zakład Zachodni
  al. Niepodległości 8, 61-875 Poznań
  e-mail: skargi.poznan@intercity.pl

  PKP Intercity SA Zakład Południowy
  Rondo Mogilskie 1, 31-516 Kraków
  e-mail: skargi.krakow@intercity.pl

  Każda z reklamacji zostanie przez PKP Intercity niezwłocznie i priorytetowo rozpatrzona.

  Ponadto informujemy, że służbom odpowiadającym za infrastrukturę udało się przywrócić ruch pociągów na obu wspomnianych odcinkach.
  W piątek 20 lipca, o godzinie 19.10 przywrócono w pełni kursowanie pociągów pomiędzy Wrocławiem a Opolem.
  Również wieczorem, o godzinie 21.25, udrożniono przejazd jednym torem przez stację Wronki na trasie Poznań – Krzyż będącą całkowicie zablokowaną po wtorkowym wykolejeniu pociągu towarowego. Pociągi PKP Intercity wróciły na swoją planową trasę.

 • west500

  Oceniono 25 razy 17

  Wczoraj odprowadzałem bliskich na pociąg relacji Poznań - Łódź. opóźnienia od 120 do 200 minut. W końcu pojechali pociągiem osobowym, który trasę, którą ja pokonuję samochodem w 2-2,5 godziny potrzebował 5 godzin. oczywiście z opóźnieniem. To jest Polska właśnie - zasrane pseudopaństewko, gdzie ważniejsze jest ładowanie 7 miliardów rocznie na złodziejski kler watykański zamiast na drogi, koleje, służbę zdrowia, przedszkola, szkoły... Gdzie każda złotówka z podatku jest marnotrawiona lub rozdawana między kolesiami. Nieważne, czy lewica, prawica, czy cokolwiek innego. Cały ten burdel z Wiejskiej powinno się izolować od społeczeństwa.

  Młodzi - nie macie nic do stracenia - im szybciej opuścicie to polskie kure...stwo, tym szybciej zgotujecie sobie lepsze, normalne życie. Nie czekajcie...

 • bankokrata

  Oceniono 22 razy -6

  baaaardzo ciekawe artykuły... bardzo! Podziwiam czytelników GW.... Podziwiam
  Dzisiaj na Orlenie zatankowałem ropę po 5,65 PLN za jeden litr. W tej cenie jest podatek, akcyza i VAT... żeby było fajnie to VAT jest policzony od ceny paliwa powiększonej o akcyzę i jakiś tam podatek. Czyli zapłaciłem VAT od podatku i akcyzy. I jest zajebiście.
  Codziennie jest w Polsce jakieś 90 tysięcy tankowań na wszystkich stacjach paliw łącznie... Każdy płaci średnio 200 PLN za takie tankowanie... Więc opóźnienie pociągu ze szczecina mam głębiej niż otwór w mojej dupie...
  Zabierają mi 70% wypracowanych pieniędzy, a piszą o opóźnieniu pociągu!!! Trzeba być deklem, debilem lub ciotą, żeby to czytać i komentować...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje