Śmietanko odwołany. ?Tusk podporządkowuje koalicjanta. Rzuci PSL na kolana"

Andrzej Śmietanko

Andrzej Śmietanko (Fot. AG)

Andrzej Śmietanko odwołany. Dyrektor Elewarru stracił stanowisko na wniosek prezesa spółki. To efekt afery taśmowej PSL i wczorajszego wkroczenia CBA do siedziby Elewarru. Senator Andżelika Możdżanowska z Polskiego Stronnictwa Ludowego uważa, że to rozważna decyzja.
- Ta sprawa tak żyje, wszyscy o tym mówią, ale to dobrze. Nepotyzmu, kolesiostwa i układów nie powinno być. Powinny decydować kompetencje - mówi Możdżanowska. Zaznacza jednak, że "ten nowotwór" jest w każdej partii. - Tak bardzo trafiamy w PSL, a teraz tę sprawę powinniśmy zrewidować globalnie - dodaje.

Krzysztof Kwiatkowski z Platformy Obywatelskiej nie chce powiedzieć, czy to początek czyszczenia spółek skarbu państwa ze znajomych i krewnych różnych polityków. Odwołanie Śmietanki popiera. - Jeżeli kierujący firmą ocenił, że wysokość wynagrodzenia jest niewspółmierna do tego, co pan Śmietanko wnosi firmie, to bardzo dobra decyzja i wypada tylko jej przyklasnąć - mówi były minister sprawiedliwości.

Renata Wróbel z Solidarnej Polski uważa, że ta dymisja to dopiero początek zmian, a Platforma ma w tym swój ukryty plan. - To początek podporządkowywania sobie koalicjanta i przejmowania jego strefy wpływów. Ta afera zostanie w ten sposób wykorzystana przez Donalda Tuska. Rzuci PSL na kolana - mówi posłanka Solidarnej Polski.

Andrzej Śmietanko według nagranej rozmowy Władysława Łukasika z Władysławem Serafinem miał traktować Elewarr jako swoją spółkę. Omijał ustawę kominową i zarabiał około 30 tysięcy złotych miesięcznie, ponadto jeździł w liczne drogie podróże służbowe, które nie miały biznesowego uzasadnienia.

Śmietanko Junior dostał lukratywną posadę w ambasadzie w Sztokholmie. Pracuje od 2 lipca.>>

Zobacz także
Komentarze (179)
Śmietanko odwołany. ?Tusk podporządkowuje koalicjanta. Rzuci PSL na kolana"
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 166 razy 134

  A ja myślę, że panowie i panie posłowie i senatorowie nie wiedzą, że wiele się zmieniło w Polsce. Że o ile sprawa Rywina była trochę abstrakcyjna, to teraz te niebotyczne i za friko uposażenia z państwowej kasy bolą wszystkich.

  Już tyka zegar, który na jesieni wysadzi z siodła. Wszystkich.

  Teraz wychodzić będą na wierz wszystkie układy i układziki, wszystkie żony szwagra i koledzy z wojska. Choć robiły tak wszystkie partie (casus żona Hofmana), to główne odium spadnie na partie rządzące przez ostatnie 7 lat. Panowie szlachta, bije dzwon!

 • krzywelustro

  Oceniono 38 razy 30

  Jeśli Tusk nie wykorzysta tego momentu do zlikwidowania KRUS-u, to będzie dupa nie premier. PSL jeszcze nigdy dotąd nie był taki słaby.

 • hrabia_onejski

  Oceniono 37 razy 25

  Chłop zawsze był pazernym i takim zawsze będzie. Bez względu czy jest na swoim podwórku na wsi, czy na salonach w Warszawie. Nie po to jest stare , polskie określenie " tak na chłopski rozum"!

 • zamora48

  Oceniono 22 razy 20

  Panie premierze czas sie wziasc za KRUS i chlopow z PSL ,oczywiscie nie pomijajac swoich.Skonczyc z chciwa sitwa.

 • stanislawolek

  Oceniono 22 razy 18

  ...gdybym stanął na mównicy sejmowej i powiedział do posłów " ty kradniesz ! "

  - wszystkim by zabiło mocniej serce , a wielu by miało zawał serca ........

 • kotschroedingera01

  Oceniono 20 razy 16

  a mi się wydaje, że zmienią się tylko ryje przy korycie, no i może koryto pomaluje się na inny kolor i przestawi w inne miejsce obory...

 • zoil44elwer

  Oceniono 24 razy 16

  DONski Kozak złapał Tatarzyna a Tatarzyn za łeb Kozaka trzyma.Bez PSL Tusk musi odejść od rządowego koryta.Bo z kim zrobi koalicję? SLD nie musi i nie chce być zjedzonym jako0 przystawka.PiS, wiadomo kogo Jarkacz obwinia za śmi9erć brata.RPalikota wejdzie w koalicję to Goowin ze swoimi konserwami odejdzie.Więc PO musi chuchać i dmuchać mirrą,złotem i kadzidłem chłopkom z PSL!!

 • biorytmix

  Oceniono 17 razy 15

  wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/398494,pawel-piskorski-w-rozdawaniu-stanowisk-znajomym-po-bije-psl-na-glowe.html---
  Panie Premierze, kolega was ostrzega

 • a-z2005

  Oceniono 13 razy 13

  Skuteczność a'la TUSK
  1. Instytucje i działania
  Pitera
  Tarcza antykorupcyjna
  "Standardy patformiane"
  CBA
  CBŚ
  ABW
  2. Rezultaty
  Ucho od śledzia... o przepraszam od dorsza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje