Śmietanko odwołany. "Tusk podporządkowuje koalicjanta. Rzuci PSL na kolana"

20.07.2012 11:28
Andrzej Śmietanko

Andrzej Śmietanko (Fot. AG)

Andrzej Śmietanko odwołany. Dyrektor Elewarru stracił stanowisko na wniosek prezesa spółki. To efekt afery taśmowej PSL i wczorajszego wkroczenia CBA do siedziby Elewarru. Senator Andżelika Możdżanowska z Polskiego Stronnictwa Ludowego uważa, że to rozważna decyzja.
- Ta sprawa tak żyje, wszyscy o tym mówią, ale to dobrze. Nepotyzmu, kolesiostwa i układów nie powinno być. Powinny decydować kompetencje - mówi Możdżanowska. Zaznacza jednak, że "ten nowotwór" jest w każdej partii. - Tak bardzo trafiamy w PSL, a teraz tę sprawę powinniśmy zrewidować globalnie - dodaje.

Krzysztof Kwiatkowski z Platformy Obywatelskiej nie chce powiedzieć, czy to początek czyszczenia spółek skarbu państwa ze znajomych i krewnych różnych polityków. Odwołanie Śmietanki popiera. - Jeżeli kierujący firmą ocenił, że wysokość wynagrodzenia jest niewspółmierna do tego, co pan Śmietanko wnosi firmie, to bardzo dobra decyzja i wypada tylko jej przyklasnąć - mówi były minister sprawiedliwości.

Renata Wróbel z Solidarnej Polski uważa, że ta dymisja to dopiero początek zmian, a Platforma ma w tym swój ukryty plan. - To początek podporządkowywania sobie koalicjanta i przejmowania jego strefy wpływów. Ta afera zostanie w ten sposób wykorzystana przez Donalda Tuska. Rzuci PSL na kolana - mówi posłanka Solidarnej Polski.

Andrzej Śmietanko według nagranej rozmowy Władysława Łukasika z Władysławem Serafinem miał traktować Elewarr jako swoją spółkę. Omijał ustawę kominową i zarabiał około 30 tysięcy złotych miesięcznie, ponadto jeździł w liczne drogie podróże służbowe, które nie miały biznesowego uzasadnienia.

Śmietanko Junior dostał lukratywną posadę w ambasadzie w Sztokholmie. Pracuje od 2 lipca.>>

Zobacz także
Komentarze (179)
Śmietanko odwołany. "Tusk podporządkowuje koalicjanta. Rzuci PSL na kolana"
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 166 razy 134

  A ja myślę, że panowie i panie posłowie i senatorowie nie wiedzą, że wiele się zmieniło w Polsce. Że o ile sprawa Rywina była trochę abstrakcyjna, to teraz te niebotyczne i za friko uposażenia z państwowej kasy bolą wszystkich.

  Już tyka zegar, który na jesieni wysadzi z siodła. Wszystkich.

  Teraz wychodzić będą na wierz wszystkie układy i układziki, wszystkie żony szwagra i koledzy z wojska. Choć robiły tak wszystkie partie (casus żona Hofmana), to główne odium spadnie na partie rządzące przez ostatnie 7 lat. Panowie szlachta, bije dzwon!

 • krzywelustro

  Oceniono 38 razy 30

  Jeśli Tusk nie wykorzysta tego momentu do zlikwidowania KRUS-u, to będzie dupa nie premier. PSL jeszcze nigdy dotąd nie był taki słaby.

 • hrabia_onejski

  Oceniono 37 razy 25

  Chłop zawsze był pazernym i takim zawsze będzie. Bez względu czy jest na swoim podwórku na wsi, czy na salonach w Warszawie. Nie po to jest stare , polskie określenie " tak na chłopski rozum"!

 • zamora48

  Oceniono 22 razy 20

  Panie premierze czas sie wziasc za KRUS i chlopow z PSL ,oczywiscie nie pomijajac swoich.Skonczyc z chciwa sitwa.

 • stanislawolek

  Oceniono 22 razy 18

  ...gdybym stanął na mównicy sejmowej i powiedział do posłów " ty kradniesz ! "

  - wszystkim by zabiło mocniej serce , a wielu by miało zawał serca ........

 • kotschroedingera01

  Oceniono 20 razy 16

  a mi się wydaje, że zmienią się tylko ryje przy korycie, no i może koryto pomaluje się na inny kolor i przestawi w inne miejsce obory...

 • zoil44elwer

  Oceniono 24 razy 16

  DONski Kozak złapał Tatarzyna a Tatarzyn za łeb Kozaka trzyma.Bez PSL Tusk musi odejść od rządowego koryta.Bo z kim zrobi koalicję? SLD nie musi i nie chce być zjedzonym jako0 przystawka.PiS, wiadomo kogo Jarkacz obwinia za śmi9erć brata.RPalikota wejdzie w koalicję to Goowin ze swoimi konserwami odejdzie.Więc PO musi chuchać i dmuchać mirrą,złotem i kadzidłem chłopkom z PSL!!

 • biorytmix

  Oceniono 17 razy 15

  wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/398494,pawel-piskorski-w-rozdawaniu-stanowisk-znajomym-po-bije-psl-na-glowe.html---
  Panie Premierze, kolega was ostrzega

 • a-z2005

  Oceniono 13 razy 13

  Skuteczność a'la TUSK
  1. Instytucje i działania
  Pitera
  Tarcza antykorupcyjna
  "Standardy patformiane"
  CBA
  CBŚ
  ABW
  2. Rezultaty
  Ucho od śledzia... o przepraszam od dorsza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje