Śmietanko odwołany. "Tusk podporządkowuje koalicjanta. Rzuci PSL na kolana"

20.07.2012 11:28
Andrzej Śmietanko

Andrzej Śmietanko (Fot. AG)

Andrzej Śmietanko odwołany. Dyrektor Elewarru stracił stanowisko na wniosek prezesa spółki. To efekt afery taśmowej PSL i wczorajszego wkroczenia CBA do siedziby Elewarru. Senator Andżelika Możdżanowska z Polskiego Stronnictwa Ludowego uważa, że to rozważna decyzja.
- Ta sprawa tak żyje, wszyscy o tym mówią, ale to dobrze. Nepotyzmu, kolesiostwa i układów nie powinno być. Powinny decydować kompetencje - mówi Możdżanowska. Zaznacza jednak, że "ten nowotwór" jest w każdej partii. - Tak bardzo trafiamy w PSL, a teraz tę sprawę powinniśmy zrewidować globalnie - dodaje.

Krzysztof Kwiatkowski z Platformy Obywatelskiej nie chce powiedzieć, czy to początek czyszczenia spółek skarbu państwa ze znajomych i krewnych różnych polityków. Odwołanie Śmietanki popiera. - Jeżeli kierujący firmą ocenił, że wysokość wynagrodzenia jest niewspółmierna do tego, co pan Śmietanko wnosi firmie, to bardzo dobra decyzja i wypada tylko jej przyklasnąć - mówi były minister sprawiedliwości.

Renata Wróbel z Solidarnej Polski uważa, że ta dymisja to dopiero początek zmian, a Platforma ma w tym swój ukryty plan. - To początek podporządkowywania sobie koalicjanta i przejmowania jego strefy wpływów. Ta afera zostanie w ten sposób wykorzystana przez Donalda Tuska. Rzuci PSL na kolana - mówi posłanka Solidarnej Polski.

Andrzej Śmietanko według nagranej rozmowy Władysława Łukasika z Władysławem Serafinem miał traktować Elewarr jako swoją spółkę. Omijał ustawę kominową i zarabiał około 30 tysięcy złotych miesięcznie, ponadto jeździł w liczne drogie podróże służbowe, które nie miały biznesowego uzasadnienia.

Śmietanko Junior dostał lukratywną posadę w ambasadzie w Sztokholmie. Pracuje od 2 lipca.>>

Zobacz także
Komentarze (179)
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 166 razy 134

  A ja myślę, że panowie i panie posłowie i senatorowie nie wiedzą, że wiele się zmieniło w Polsce. Że o ile sprawa Rywina była trochę abstrakcyjna, to teraz te niebotyczne i za friko uposażenia z państwowej kasy bolą wszystkich.

  Już tyka zegar, który na jesieni wysadzi z siodła. Wszystkich.

  Teraz wychodzić będą na wierz wszystkie układy i układziki, wszystkie żony szwagra i koledzy z wojska. Choć robiły tak wszystkie partie (casus żona Hofmana), to główne odium spadnie na partie rządzące przez ostatnie 7 lat. Panowie szlachta, bije dzwon!

 • sprzeciw21

  0

  Odwolano ministra Sawickiego, odwołuje się dyrektora generalnego Elewarru - Śmietankę. Ale to nie koniec. Ten układ w Elewarrze obejmował jeszcze prezesa spółki Bronisława Tomaszewskiego (w taśmach Serafina zwanego Słupem, mecenasem), dyrektora ekonomicznego Jerzego Głuchowskiego (poprzednio w zarządzie razem ze Śmietanką, firmował decyzje razem z nim), członków rady nadzorczej (z nominacji ARR a faktycznie PSLu)/ Jeżeli te osoby zostaną, znaczy że rząd chce zamieść aferę pod dywan. Trzeba powołać osobę nową, najlepiej znającego spółkę i nieskompromitowanej, który przywróci dobre imię spółki. Kandydatura prezesa dra Daniela Alain Korony b. prezesa Elewarru z 2007 roku wydaje się najlepsza, choć nie wiadomo czy się zgodzi.

 • klarneta8

  Oceniono 1 raz 1

  Pawlak wyslal ''super specjaliste SMIETANKO '' do SZTOKHOLMU. Kiedy jego dymisja?

 • zalewajka.pt

  0

  NIE ZOSTAŁ ODWOŁANY ! JEST NA URLOPIE I WYPOWIEDZENIE MOŻRE DOSTAC TYLKO PO POWROCIE Z URLOPU. O ILE NIE ROZCHORUJE SIĘ CIĘZJKO I BĘDZIE NA ZWOLNIENIU PRZEZ 2-3 LATA. TO STRASZNY URAZ PSYCHICZNY TAKIE OSKARŻENIA!

 • fordysta

  Oceniono 1 raz 1

  Julia Tymoszenko poszerzy krąg swoich złodziejskich towarzyszy o brać polską.
  Już wkrótce....

 • ctadek

  0

  kto to jest renata wrobel z pjn kurw.....

 • rosfita

  Oceniono 3 razy 3

  ZRóbmy społeczna publiczna liste kolesi i znajomków rodzin politykow PO i PSL poobsadzanych w instytucjach publicznych. 1. Michal Tusk - Port lotniczy Gdańsk

 • rosfita

  Oceniono 2 razy 2

  PO jest taka sama. Nie dajcie sobie wmawiac, ze to tylko PSL. W PO tez tacy sami zlodzieje. Tylko dymisja Tuska oszusta ktroy ten system po cichu aprobuje i wspiera mozwoli na wywalenie tej chołoty z urzędow, spółek, fundacji itd. Tusk jest beneficjentem i niczym nie rożni sie od Burego, smietanki. To taki sam przekreciarz i złodziej jak tamci.

 • rosfita

  Oceniono 2 razy 2

  LUzzie domagajmy się DYMISJI TUSKA. Ten oszust już zaczyna krecić i udawać jaki jest niewinny. A chodz o utrzymanie sie przy korycie jego i bandy złodziei których promuje. Żądajcie dymisji Tuska bez tego nie ma szans na wyjasnienie żadnej z afer.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje