Andrzej Śmietanko odwołany z Elewarru. "Sam bym tak zrobił"

Andrzej Śmietanko

Andrzej Śmietanko (Fot. Tomasz Waszczuk / AG)

Dyrektor generalny spółki Elewarr Andrzej Śmietanko został odwołany - podały "Wiadomości" TVP. Śmietanko był jednym z bohaterów "taśm PSL", na których można było usłyszeć o nieprawidłowościach, których rzekomo miał się dopuścić.
- Podpisałem oświadczenie, iż zgadzam się z decyzją prezesa Elewarru i nie będę się od tej decyzji odwoływał dla dobra firmy ]. Rozpoczęły się żniwa, skup rzepaku i lepiej nie robić zamieszania wokół spółki. To najlepsze rozwiązanie - powiedział "Wiadomościom" Andrzej Śmietanko.

Śmietanko oświadczył, że nie jest zaskoczony decyzją prezesa spółki, bo sam by tak zrobił. Nie boi się również zarzutów, bo w "sposób odpowiedzialny i świadomy" prowadził spółkę.

Władysław Łukasik w rozmowie z Władysławem Serafinem opowiadał o nieprawidłowościach, jakich rzekomo miał się dopuścić Śmietanko. - Śmietanko Elewarr traktuje jako swoją spółkę. Mecenas to słup. Ja nie chciałem się na to zgodzić, wymusili to na mnie. Chciałem, by Śmietanko był prezesem, a nie słupem. A w ten sposób ten słup wszystko mu firmuje, a on za nic nie odpowiada. On zawnioskował o 50 tys. wynagrodzenia miesięcznie, ja mu tego nie podpisałem, a ten słup podpisał. Gdy się dowiedziałem, spowodowałem, że do 30 tys. mu to obniżył - mówił Łykasik.

Śmietanko był posłem PSL i ministrem rolnictwa w rządzie Waldemara Pawlaka. Od 2007 roku był prezesem Elewarru, a potem jego dyrektorem generalnym.

Zobacz także
Komentarze (149)
Andrzej Śmietanko odwołany z Elewarru. "Sam bym tak zrobił"
Zaloguj się
 • veglie

  Oceniono 116 razy 106

  Pewnie po tym odwołaniu Śmietanko dostanie powołanie na ministra rolnictwa.:)

 • annx78

  Oceniono 85 razy 85

  zgłaszam swoją kandydaturę!! też w tej branży nic nie umiem -

  ale uczciwie zaznaczam że mogę brać tylko połowę jego wypłaty.

 • dreamdre

  Oceniono 44 razy 36

  Polskie społeczeństwo CZEKA na dalsze zwolnienia i likwidację tysięcy zbędnych stanowisk urzędniczych

  Urzędy muszą płacić pracownikom bonusy bez względu na efekty pracy. W 2011 roku na dodatki stażowe warszawski urząd przeznaczył 48 milionów złotych, o 10 milionów więcej niż w 2009. Do tego dochodzą nagrody jubileuszowe - w ubiegłym roku prawie 6,7 mln złotych wypłacono 799 urzędnikom.

  Policzmy - tylko w samej Warszawie "dodatkowo" wydano na BIURWY 54,7 mln zł !!
  Tak jest w każdym dużym i małym mieście, w każdej mieścinie i gminie

  Nie ma pieniędzy na sztukę, kulturę? Lecznictwo, szpitale, leki? Emerytów i rencistów? Dzieci?
  Pieniądze są, tylko zjada je mafia BIURW

 • hrabia_onejski

  Oceniono 26 razy 24

  Wakat na stanowisku więc zgłaszam swoją kandydaturę. Jestem spoza układu, mam potrzeby i nie jestem głupi ( tak ogólnie nie jestem głupi, bo szczegółowo, to tak różnie z tym jest). No i bardzo chcę dużo zarabiać i podróżować. Mam podstawy, bo pochodzę ze wsi, rozróżniam zboża i wiem, jak wygląda rzepak. Proszę, zwróćcie na mnie uwagę. Tak na rok, dwa lata i chętnie później podpiszę, byście mnie odwołali.
  Wasz uniżony wielbiciel i sługa

  (prawie, czyli o mało co) hrabia Onejski

 • przywalmi

  Oceniono 23 razy 23

  Odwołany to pewnie mu sie odprawa należy a powinien być po prostu wywalony

 • batura3

  Oceniono 17 razy 15

  zgodził się - łaskawca, jednak chłopek to chłopek

 • araya

  Oceniono 14 razy 12

  Ja mam nadzieję, że po tym jak spieprzył będzie jednak mógł odpowiadać za nieprawidłowości i odda co do grosza, to co nakradł.

 • jerjar

  Oceniono 12 razy 10

  Żniwa się zaczęły i rolnicy zostaną na polu jak pijane dzieci biedniaka we mgle. Jak żyć, panie premierze?

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 8 razy 8

  Smietanko wie że nie ma co się kopać z koniem, trzeba odejść żeby wrócić jak sprawa przycichnie, wszak nie jest "w tym biznesie" od wczoraj. Jak nie Elewarr to inny Paszomasz czy Zbożohurt będzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje