Andrzej Śmietanko odwołany z Elewarru. "Sam bym tak zrobił"

20.07.2012 10:38
Andrzej Śmietanko

Andrzej Śmietanko (Fot. Tomasz Waszczuk / AG)

Dyrektor generalny spółki Elewarr Andrzej Śmietanko został odwołany - podały "Wiadomości" TVP. Śmietanko był jednym z bohaterów "taśm PSL", na których można było usłyszeć o nieprawidłowościach, których rzekomo miał się dopuścić.
- Podpisałem oświadczenie, iż zgadzam się z decyzją prezesa Elewarru i nie będę się od tej decyzji odwoływał dla dobra firmy ]. Rozpoczęły się żniwa, skup rzepaku i lepiej nie robić zamieszania wokół spółki. To najlepsze rozwiązanie - powiedział "Wiadomościom" Andrzej Śmietanko.

Śmietanko oświadczył, że nie jest zaskoczony decyzją prezesa spółki, bo sam by tak zrobił. Nie boi się również zarzutów, bo w "sposób odpowiedzialny i świadomy" prowadził spółkę.

Władysław Łukasik w rozmowie z Władysławem Serafinem opowiadał o nieprawidłowościach, jakich rzekomo miał się dopuścić Śmietanko. - Śmietanko Elewarr traktuje jako swoją spółkę. Mecenas to słup. Ja nie chciałem się na to zgodzić, wymusili to na mnie. Chciałem, by Śmietanko był prezesem, a nie słupem. A w ten sposób ten słup wszystko mu firmuje, a on za nic nie odpowiada. On zawnioskował o 50 tys. wynagrodzenia miesięcznie, ja mu tego nie podpisałem, a ten słup podpisał. Gdy się dowiedziałem, spowodowałem, że do 30 tys. mu to obniżył - mówił Łykasik.

Śmietanko był posłem PSL i ministrem rolnictwa w rządzie Waldemara Pawlaka. Od 2007 roku był prezesem Elewarru, a potem jego dyrektorem generalnym.

Zobacz także
Komentarze (149)
Zaloguj się
 • annx78

  Oceniono 85 razy 85

  zgłaszam swoją kandydaturę!! też w tej branży nic nie umiem -

  ale uczciwie zaznaczam że mogę brać tylko połowę jego wypłaty.

 • veglie

  Oceniono 116 razy 106

  Pewnie po tym odwołaniu Śmietanko dostanie powołanie na ministra rolnictwa.:)

 • takiezlewiesci

  0

  Podobny do PO!!!!!!

 • tr_ol

  Oceniono 3 razy 3

  800 tyś plus premie.................do tego wycieczki zagraniczne żyć nie umierać za nasze podatki.

 • sceptyq

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawe ile dostał odprawy ? Czy nie powinien zostać wywalony dyscyplinarnie bez odprawy ?

 • felucjan

  Oceniono 5 razy 5

  Śmietanko ma nas i nasze poczucie w du.pie. PSL mu załatwi inną fuchę i dalej będzie na państwowych fuchach robił sobie wczasy z całą rodziną na koszt podatnika.

 • hektor51

  Oceniono 2 razy 2

  CZY W TEJ SPÓŁCE Elewarr nie było rady nadzorczej. Jeżeli była, to czym się zajmowała do licha. Od kiedy to minister (albo tak jak teraz sam Premier) osobiście nadzoruje działalność wszystkich spółek SP, po to są ustanawiane rady nadzorcze. Kto był w tej radzie (fachowcy czy nominaci polityczni) i dlaczego rada milczała. Cała ta pseudoafera to jakaś paranoja. Śmietanko zarabiał 30 tysięcy, a ile zarabiali niewydarzeni menadżerowie w Narodowym Centrum Sportu czy w spółce PL2012? Szczuje się na jednych żeby przykryć innych, dokładnie takich samych!

 • guru133

  0

  Ależ łaskawy pan z tego Śmietanki. Sam się zgodził dalej nie okradać spółki.

 • sceptyq

  0

  Ale syn Śmietanki ma się dobrze w Szwecji za nasze pieniądze. By żyło się IM lepiej, jak to mówi Pawlak, PSL tylko rozwiązuje problemy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje