Krwawy atak rebeliantów na kwaterę główną syryjskiej policji

20.07.2012 06:25
Mieszkańcy Damaszku uciekli z domów przed walkami w stolicy Syrii

Mieszkańcy Damaszku uciekli z domów przed walkami w stolicy Syrii (Fot. HANDOUT REUTERS)

Rebelianci zaatakowali kwaterę główną lojalnej wobec prezydenta Baszara el-Asada policji w Damaszku. Poległo po obu stronach kilkadziesiąt osób. Tymczasem po zajęciu przez rebeliantów jednego z przejść granicznych Irak wysłał na granice wojsko.
Zobacz także
Komentarze (80)
Krwawy atak rebeliantów na kwaterę główną syryjskiej policji
Zaloguj się
 • wqb

  Oceniono 39 razy 35

  w tytule na stronie głównej GW
  "IRAN zbiera wojsko" a w treści "IRAK".

  po prostu LOL

 • ferroetigni

  Oceniono 44 razy 20

  Pytanie fundamentalne: skąd się bierze na tym forum tylu ćwoków, którzy nie orientują si e w polityce, ale skwapliwie wpisują bzdury jakie przychodzą im do głowy.
  Syria jest w tym regionie jedynym sojusznikiem Iranu. Przed Iranem trzęsą się ze strachu Emiraty Arabskie i Arabia Saudyjska. To właśnie te kraje szkolą, uzbrajają i opłacają rebeliantów i najemników walczących z rządem syryjskim. Rebelianci nie przebierają w środkach i dopuszczają się mordów na cywilach, następnie przedstawiają to jako zbrodnie reżimu. Żeby nie było wątpliwości, Baszir el-Asad to taki sam bydlak, jak jego ojciec. Ale jakim trzeba być kretynem, żeby twierdzić, że w Syrii walczą przeciw rządowi najemnicy z Izraela i USA. Spokojna głowa, Arabowie od lat prowadzą terrorystyczną wojnę z Zachodem i własnymi rządami, więc mają wielu, wyszkolonych i zaprawionych w walkach najemników.
  Do zagubionego kalosza, mad butchera i huston mamy problem - nie miejcie dzieci, bo zaniżycie średni poziom inteligencji w Polsce.
  Ahoj!

 • mg_40

  Oceniono 28 razy 16

  Ale tu głupot powypisywanych. Wytłumaczę wam obecną sytuację w polityce światowej jeśli chodzi o Syrię.
  1. Izrael jest zainteresowany tym, aby Asad pozostał przy władzy. Dlaczego? Zapewnia stabilność w regionie demonstrując umiarkowaną wrogość do Izraela. Nowe, ludowo-wyzwoleńcze siły podlane religijnym sosem będą otwarcie wrogie Izraelowi, może nawet dojdzie do regularnej wojny (to samo tyczy się Egiptu i nowych władz)
  2. USA jest powstrzymywane od interwencji przez mniejszego brata, zresztą nic na interwencji nie zyska, straci natomiast na kosztach i wizerunku, że okupuje kolejny arabski kraj. Stąd USA tylko pohukuje bo musi, taka polityczna poprawność, prawa człowieka i inne bzdury
  3. Rosja jest zainteresowana również podtrzymaniem Asada, to tradycyjny sojusznik, zadłużony w Rosji po uszy, nowy ludowo-religijny rząd będzie wrogo nastawiony do Rosji choćby za ostatnią pomoc Asadowi
  4. Iran - lokalna potęga również jest za pozostawieniem Asada, znowu ten sam problem z rebeliantami, którzy są sunnitami i Arabami wrogo nastawionymi do szyickich Persów
  Jak widać nikt nie zyskuje na upadku Asada. Nowy, rewolucyjny rząd, szermujący ludowymi, narodowo-wyzwoleńczymi hasłami, mocno religijny, nikomu nie pasuje. Wszyscy po cichu liczą, że Asad się utrzyma

 • hassprediger

  Oceniono 13 razy 11

  "Krwawy atak na kwaterę policji w Syrii. Iran zbiera wojsko" ...to w końcu gdzie ten Iran zbiera wojska i po co;]

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 16 razy 10

  Ja sie zawsze zastanawiam skoro te wszystkie "rewolucje" sa wywolane przez niezadowolone narody ktore wystepuja przeciwko dyktatorom............... to skad ci uciskani przez rezim ludzie maja bron?

 • dna_low

  Oceniono 18 razy 8

  Tam gdzie upadają reżimy (czytaj: reżimy antyamerykańskie i antyizraelskie), tam do głosu prędzej czy później dochodzą fundamentaliści. A to dla świata znacznie gorsze. Nie tylko dla USA i Izraela, dla świata.

 • edeco

  Oceniono 32 razy 8

  Co wy tak wszyscy plujecie na GW - popieracie RUSKICH????? Precież Ruscy ślą tam broń i przy Assadzie są ruscy doradcy wojskowi. Sytuacja rodem z zimnej wojny.
  Rebeliańci (wg. was amerykanie) są żli czyli RUSCY są dobrzy???

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 14 razy 8

  że też tym Amerykanom chce się atakować ta Syryjską Policję...przecież to na drugim końcu świata...

 • czarnybaran1

  Oceniono 11 razy 7

  No. Kto zabija policje ten szykuje rozróby. Scenariusz się powtarza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje