Zamachowiec samobójca z Burgas był Szwedem? Szwedzkie służby: "To wykluczone"

19.07.2012 21:17
Według bułgarskich mediów terrorysta samobójca z Burgas to Mehdi Ghezali, obywatel Szwecji o fińsko-algierskich korzeniach. Mężczyzna miał być w przeszłości przetrzymywany przez Amerykanów w Guantanamo. Szwedzka agencja informacyjna TT, powołując się na źródła w służbach specjalnych, twierdzi, że to wykluczone.
Informacje o tożsamości zamachowca z Burgas nie zostały dotychczas potwierdzone przez źródła oficjalne. Rząd Bułgarii opublikował nagranie wideo przedstawiające mężczyznę podejrzanego o przeprowadzenie zamachu samobójczego na izraelskich turystów.

Bułgarski minister spraw wewnętrznych Cwetan Cwetanow poinformował, że służby mają odciski palców domniemanego zamachowca i sprawdzają jego DNA. Bułgarska telewizja pokazała z kolei dokument tożsamości zamachowca - podrobione amerykańskie prawo jazdy.

"Ghezali nie stał za zamachem"

Szwecja tymczasem zaprzecza, by za zamachami w Burgas miał stać jej obywatel. Szwedzka agencja informacyjna TT cytuje źródła w służbach specjalnych, które wykluczają, by zamachowcem był właśnie Ghezali.

Ciała Izraelczyków zabitych w środowym zamachu zostały już zidentyfikowane i powinny jeszcze dziś wieczorem zostać przetransportowane do Izraela. Mają zostać przyjęte na lotnisku Bena Guriona w Tel Awiwie przez przedstawicieli rządu.

Zobacz także
Komentarze (161)
Zaloguj się
 • gtpress

  0

  sluzby pracuja, ale to wlasnie w wypozyczalni samochodow Pracownik zorientowal sie, ze cos jest nie tak.....

 • malgorzata_do_buzibralska

  Oceniono 1 raz 1

  W Malmö po atakach 11 wrzesnia wybodowali dwa bydynki ktore sie nazywaja - Word Trade Center;)

 • ilirian

  Oceniono 8 razy 0

  Stany Zjednoczone są przerażone rosnącą potęgą Chin. Rewolucje w krajach islamskich odcięły Chiny od ropy z tych krajów dlatego są popierane przez USA. USA próbują też napuścić Izrael na Iran, głównego obecnie dostawcę ropy do Chin. Dla zniszczenia Chin USA są gotowe poświęcić Izrael. I tak głównym rozdającym na Bliskim Wschodzie jest Arabia Saudyjska, ważny sojusznik Amerykanów..
  Dlatego też w planach jest przesiedlenie Żydów z Izraela do Europy. USA chcą zwalić nam tego strupa na głowy, zamiast zaprosić ich do siebie.

 • takiezlewiesci

  Oceniono 5 razy 1

  mordechaimy to zrobili by dobrac sie do Iranu.

 • muciasgracias

  Oceniono 19 razy 7

  Jaki wywiad słynie na świecie z najwierniejeszego podrabiania dokumentów?

  Podpowiedź: Mossad.

 • patrzy-kat

  Oceniono 14 razy 2

  NWO z beznapletkowcami na czele juz sie nie patyczkuje i nawet nie dba o szczegoly. Daza do wojny na skroty dzierzac w reku wladze w krajach, ktore do kupy daja im militarna przewage. A obywatele coz zbedny balast i tak w swietle "prawa" maja gowno do gadania. A do moich oponentow - wierzcie mi chcialbym sie mylic!!!

 • the_qwert

  Oceniono 21 razy 15

  Mehdi Ghezali, urodzony w Sztokholmie w 1979 roku pół Algierczyk, pół Finlandczyk, przetrzymywany w Guantanamo od 2002 do 2004 roku, bez postawieni zarzutów. Studiował w muzułmańskiej szkole religijne w Wielkiej Brytanii.

  I oczywiście broń Boże to nie może być on. Nie może bo jeżeli by to był on:

  ->Ktoś by mógł oskarżyć usland oficjalnie, że ich polityka prowadzi do zamachów
  ->Nacjonaliści w Skandynawii mieliby radykalny wzrost sympatyków
  ->Ryzyko wystąpienia zamieszek na tle rasowym w UK.

  Także to z całą stanowczością nie może być on, nawet jak nie będą w stanie wskazać innej osoby, to w dalszym ciągu nie może być Ghezali, bo wtedy by się okazało że cała ta światowa polityka to g***o, na które (p)osły całego świata leją wiadra lukru, żeby wmawiać leniwym umysłowo, że to delikates.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 11 razy 5

  Jeżeli przebywał w Guantanamo,to jest produktem maszynki tworzącej dozgonnych wrogów Ameryki i grup finansowych,które nią rządzą.

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 11 razy 3

  "Według bułgarskich mediów terrorysta samobójca z Burgas to Mehdi Ghezali, obywatel Szwecji o fińsko-algierskich korzeniach. Mężczyzna miał być w przeszłości przetrzymywany przez Amerykanów w Guantanamo. Szwedzka agencja informacyjna TT, powołując się na źródła w służbach specjalnych, twierdzi, że to wykluczone. "

  No i zobaczymy nai le jest wiarygodny ten kretyn, premier izraela wykrzykujac kogo to za zamach nie obwinia.
  Bedzie bombardowal Szwecje? A moze Finlandie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje