Graś: CBA przekazało premierowi informację ws. taśm PSL

19.07.2012 19:00
Paweł Graś

Paweł Graś (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Rzecznik rządu Paweł Graś poinformował, że premier otrzymał od Centralnego Biura Antykorupcyjnego informację na temat działań Biura w sprawie ujawnienia nagrań rozmowy działaczy związanych z PSL.
- Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało premierowi informację na temat działań Biura związanych z ujawnieniem taśm. Informacja ma charakter niejawny - powiedział Paweł Graś.

Szef MSW Jacek Cichocki ujawnił, że CBA jeszcze przed wybuchem tzw. afery taśmowej prowadziło kontrolę w sprawie nieprawidłowości w spółkach związanych z Ministerstwem Rolnictwa i planowało kolejne.

"Zawiadomienie do prokuratury po kontroli"

- To jest oręż CBA, by - mając pewne poszlaki czy wskazówki - wejść z kontrolą i pozyskać twarde dowody - dokumenty potwierdzające różnego rodzaju nieprawidłowości i wtedy podjąć działania procesowe, np. składając zawiadomienie do prokuratury - dodał w TOK FM. Zapowiedział, że jeszcze dziś premier otrzyma "pogłębioną informację" w tej sprawie. Szczegółów działań CBA Cichocki nie ujawnił, powołując się na tajemnicę.

To pokłosie publikacji "Pulsu Biznesu", który ujawnił rozmowy Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych, z Władysławem Łukasikiem, byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego, na temat możliwych nieprawidłowości w spółkach związanych z Ministerstwem Rolnictwa.

Kontrola w Elewarrze skończy się 19 września

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli dziś do siedziby spółki zbożowej Elewarr. Biuro miało sprawdzić sposób zarządzania majątkiem i koszty związane z kierowaniem spółką. Kontrolę zarządził wiceszef CBA. Ma się ona zakończyć 19 września.

W środę premier Donald Tusk zapowiedział, że Elewarr w najbliższych dniach będzie "najbardziej prześwietloną spółką, jak tylko można sobie wyobrazić".

Zobacz także
Komentarze (126)
Graś: CBA przekazało premierowi informację ws. taśm PSL
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 32 razy 26

  "Elewarr w najbliższych dniach będzie >najbardziej prześwietloną spółką, jak tylko można sobie wyobrazić<."

  Tych spółek skarbu państwa jest jeszcze parę. Warto zrobić wielkiego rentgena we wszystkich. Będziemy czekać.

 • c.t.k

  Oceniono 26 razy 18

  A co bohaterowie z CBA mają do powiedzenia w sprawie komisji majatkowej?.Na ile miliardów klechy wydymały Państwo,Aha,aha,aha......nie wypłyneły zadne taśmy......

 • al244

  Oceniono 26 razy 16

  treść notatki:
  ŚCIŚLE TAJNE
  Stwierdzono korupcję, kradzież, defraudację, nepotyzm, łamanie ustaw i rozporządzeń, łamanie obyczajów handlowych i najwyższą demoralizację.
  nie podjęto żadnych działań ze względu na rozliczne powiązania z ministrem, wicepremierem i premierem.
  sprawę zamknięto
  ps ale jeśli pan premier sobie życzy to ja już, zaraz, natentychmiast ją wznowię
  zawsze do usług
  niezależnI politycznie szef CBA, CBŚ, ABW
  pozdrawiamy

 • alfa_beta5

  Oceniono 16 razy 16

  A już sejmowa Komisja Rolnictwa w sierpniu 2011 zajmowała się tą sprawą po raporcie NIK i co nikt o tym nie wiedział??

 • bioder65

  Oceniono 15 razy 13

  gdy przeczytam o przepadku mienia głównych zamieszanych w tą aferę uwierzę w dobrą wolę premiera,a pan Graś niech się bierze za sprzątanie bo się kolega Niemiec zdenerwuje.

 • jamj

  Oceniono 16 razy 12

  Panie Graś! Zrób pan coś z tym nosem, bo wyglądasz pan jak reklama denaturatu.

 • washner

  Oceniono 14 razy 12

  Ta kontrola nic nie wykaże - od kilku m-cy mieli czas na czyszczenie papierów. I bedzie jak w PZPN ..POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje