Graś: CBA przekazało premierowi informację ws. taśm PSL

19.07.2012 19:00
Paweł Graś

Paweł Graś (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Rzecznik rządu Paweł Graś poinformował, że premier otrzymał od Centralnego Biura Antykorupcyjnego informację na temat działań Biura w sprawie ujawnienia nagrań rozmowy działaczy związanych z PSL.
- Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało premierowi informację na temat działań Biura związanych z ujawnieniem taśm. Informacja ma charakter niejawny - powiedział Paweł Graś.

Szef MSW Jacek Cichocki ujawnił, że CBA jeszcze przed wybuchem tzw. afery taśmowej prowadziło kontrolę w sprawie nieprawidłowości w spółkach związanych z Ministerstwem Rolnictwa i planowało kolejne.

"Zawiadomienie do prokuratury po kontroli"

- To jest oręż CBA, by - mając pewne poszlaki czy wskazówki - wejść z kontrolą i pozyskać twarde dowody - dokumenty potwierdzające różnego rodzaju nieprawidłowości i wtedy podjąć działania procesowe, np. składając zawiadomienie do prokuratury - dodał w TOK FM. Zapowiedział, że jeszcze dziś premier otrzyma "pogłębioną informację" w tej sprawie. Szczegółów działań CBA Cichocki nie ujawnił, powołując się na tajemnicę.

To pokłosie publikacji "Pulsu Biznesu", który ujawnił rozmowy Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych, z Władysławem Łukasikiem, byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego, na temat możliwych nieprawidłowości w spółkach związanych z Ministerstwem Rolnictwa.

Kontrola w Elewarrze skończy się 19 września

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli dziś do siedziby spółki zbożowej Elewarr. Biuro miało sprawdzić sposób zarządzania majątkiem i koszty związane z kierowaniem spółką. Kontrolę zarządził wiceszef CBA. Ma się ona zakończyć 19 września.

W środę premier Donald Tusk zapowiedział, że Elewarr w najbliższych dniach będzie "najbardziej prześwietloną spółką, jak tylko można sobie wyobrazić".

Zobacz także
Komentarze (126)
Zaloguj się
 • rafnal

  0

  Może w końcu Trybunał Stanu obudzimy??? Dziurę budżetową da się załatać bez problemu odbierając ninależne wynagrodzenia tym wszystkim mafiozom dojącym nas od wielu lat! przecież za komuny takich przewałów nie było!!! Pilnował się jeden z drugim sekretarzyki przed gniewem ludu!

 • konrad.ludwik02

  0

  Lata temu mówiono o lustracji majątkowej, na co rozległ sie krzyk pieszczochów "wadzy": "Wara od naszych pieniędzy i majątków!"
  A przeciez nie ma innego narzędzia dla ukrócenia korupcji, wykorzystywania stanowisk i pospolitych przekrętów w sferze publicznej. Wszak cała ta radosna twórczośc rządowo-samorządowych milusińskich służy zdobywaniu pieniędzy za wszelką cenę!

 • ciukrzy

  Oceniono 2 razy 2

  Kamiński poszedł do Tuska i opowiedział o aferze hazardowej i to był jego koniec.
  Teraz cba siedzi jak mysz pod miotłą,taśmy krążyły ponad pół roku,a cba i abw cicho sza.
  Dopiero prowokacja rozpętała wojnę,a cba obudziło się.
  Lepszy jeden prowokator niż pęczki służb.

 • stachu44

  Oceniono 3 razy 3

  "CBA przekazało premierowi informację", "Premier przyjął informacje", "Wicepremier skierował zalecenie", "Minister przyjął zalecenie", "Sekretarz ministra przesłał wytyczne", "Wydział Skarg i Wniosków rozpatrzył", "Dyrektor Departamentu Wojewody powiadomił", "Obywatel uregulował należnosć w US ze swej miesiecznej zapomogi". Jakie to szczęście że miał z czego!

 • a-z2005

  Oceniono 4 razy 4

  A jak tam z tym lewym podpisem i skarbówką panie Graś? Ktoś to wreszcie prześwietli, czy tradycyjnie urzędnicy państwowi czekają, aż sie przedawni (casus Ungiera).

 • cien_czlowieka

  Oceniono 7 razy 5

  To tak jakby policja przekazywala gangowi materialy zebrany na jednego z jego czlonkow.

 • aktywnyfred

  Oceniono 1 raz 1

  =="Czy komisja kwalifikacyjna może być “obiektywna?"==
  W związku z “aferą taśmową” w PSL wrócił pomysł stworzenia niezależnej komisji kwalifikacyjnej, która decydowała by o przydatności kandydatów na stanowiska w spółkach z udziałem Skarbu Państwa i instytucjach państwowych. Rok temu taki projekt nie znalazł poparcia, teraz także.....

  czytaj: odyseja1948.wordpress.com/category/polityka/

 • adadadadammiichnik

  Oceniono 8 razy 4

  O jakich aferach jeszcze wiadomo? Panie Cieć - no, mów pan! Przecież nie płacimy wam za jakąśtam waszą wiedzę, ale za działania. Wolę ludzi prostych, którzy "umią" się zachować, niż takich, którzy naprawdę nic nie umieją, tylko POzują na fachowców,

 • jedyny_leon

  Oceniono 8 razy 0

  Premier gó... wie i gó... wiedział. Teraz Graś ubarwia, że to niby Donek taki ważny jest i nawet CBA się z nim liczy:)
  A tak z ciekawości to kto ujawnił taśmy...PSL...Donek...cz CBA , jak myślisz Gulczas:)
  Ja stawiam na ostatnich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje