Netanjahu: Za zamachem w Bułgarii stoi Hezbollah. I zapłaci za to

19.07.2012 18:10
Płonący autobus na lotnisku w Burgas po samobójczym zamachu na izraelskich turystów

Płonący autobus na lotnisku w Burgas po samobójczym zamachu na izraelskich turystów (Fot. REUTERS/STRINGER)

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oskarżył dziś libański Hezbollah o środowy zamach na izraelskich turystów w Bułgarii. W ataku na autobus turystyczny w mieście Burgas zginęło siedem osób, w tym pięciu Izraelczyków.
Netanjahu oświadczył podczas konferencji prasowej, że Izrael sprawi, iż "ci, którzy popierają terroryzm, zapłacą za to". - Wczorajszy zamach w Bułgarii został zorganizowany przez Hezbollah, który jest głównym terrorystycznym agentem Iranu - powiedział premier.

Agencja AP przypomina, że Hezbollah jest szyicką organizacją terrorystyczną wspieraną przez władze w Teheranie.

"Ukarzemy odpowiedzialnych za zamach"

Premier Netanjahu dodał, że Iran i Hezbollah prowadzą od ponad roku "globalną kampanię terrorystyczną" wymierzoną w Izrael. Jak pisze Reuters, Hezbollah nie wydał żadnego oświadczenia w sprawie zamachu.

Minister obrony Ehud Barak powiedział dziś w wywiadzie radiowym, że Izrael "zrobi wszystko, co w jego mocy, by znaleźć odpowiedzialnych (za zamach) i tych, którzy wydali im dyspozycje i ukarać ich", co - jak pisze Reuters - zdaje się być zapowiedzią tajnej operacji izraelskich służb specjalnych.

18 lat po zamachu na centrum żydowskie w Argentynie

Netanjahu już w środę oskarżył Iran o to, że stoi za zamachem w Burgas. Powiedział wtedy: - Osiemnaście lat po zamachach na budynek centrum żydowskiego w Argentynie zbrodniczy irański terroryzm znów dotyka niewinne osoby. Premier odniósł się do zamachu bombowego w Buenos Aires z 18 lipca 1994 roku. Zginęło wówczas 85 osób, a 300 zostało rannych; także ten zamach przypisano Iranowi.

Środowa eksplozja nastąpiła w autobusie na parkingu lotniska Burgas w chwili, kiedy wchodzili do niego turyści. Oficjalnie potwierdzono, że pochodzili z Izraela i że chodzi o zamach. Według świadków przeprowadził go zamachowiec samobójca.

Był to pierwszy zamach terrorystyczny w Bułgarii od ponad 25 lat.

Zobacz także
Komentarze (240)
Netanjahu: Za zamachem w Bułgarii stoi Hezbollah. I zapłaci za to
Zaloguj się
 • jamj

  Oceniono 67 razy 55

  Jeszcze nie zidentyfikowano zamachowca , a Netanjahu wie, że za tym stoi Hezbollah. Jak dobrze pamiętam, kiedyś Żyd zabił żydowskiego premiera i też najpierw darli mordę, że to Arafat zlecił zamach.

 • blogfiles

  Oceniono 52 razy 42

  Wczoraj Iran, dzisiaj Hezbollah, żeby tylko jutro nie okazało się że Polska :)

 • lexisnexis

  Oceniono 54 razy 34

  Kto sieje wiatr, zbiera burze.
  Dlaczego nikt nie wysadza autobusu z Polakami? Dlaczego nikt nie wysadza autobusu z Węgrami? Odpowiedź jest prosta bo Polacy i Węgrzy nie mordują innych ludzi, nie spiskują nie robią nic za co można ich nienawidzić.

  Poza tym pojawia się kilka pytań: każdy kto widział np. w Polsce turystów z Izraela czy odlot samolotu do Izraela wie ,że nie może tam wejść przypadkowy turysta a szczególnie nie żyd, stąd pojawia się pytanie, kim był zamachowiec. Obstawiam ,że na 99 % Izraelczyk.

  Gdyby żydzi nie wymordowali Palestyńskiego narodu, nie wszczynali wojen i spisków to nie musieli by się bać.

 • wolekkxxx666

  Oceniono 54 razy 30

  !!!!!!!!!!
  NIE WYŁĄCZYLI KOMENTARZY POD ARTYKUŁEM NT. ŻYDÓW????????????

  Szechter sprzedał Gazetę?

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 40 razy 28

  "Netanjahu oświadczył podczas konferencji prasowej, że Izrael sprawi, iż "ci, którzy popierają terroryzm, zapłacą za to". - Wczorajszy zamach w Bułgarii został zorganizowany przez Hezbollah, który jest głównym terrorystycznym agentem Iranu - powiedział premier."

  Skad my to znamy???

  "hitler oświadczył podczas konferencji prasowej, że III rzesza sprawi, iż "ci, którzy popierają terroryzm, zapłacą za to". - Wczorajszy zamach na radiostacje w Gliwicach został zorganizowany przez Polakow... ble, ble..."

  Cos szybko sledztwo przeprowadzil, winnych znalazl i osadzil. Cos tu czosnkiem smierdzi na odleglosc....
  Tylko zal biednych turystow, byc obywatelem takiego kraju jak ten caly izrael to widac nielatwo, latwo ichnie sluzby je odbieraja jak widac...

 • posel_pieta

  Oceniono 31 razy 25

  Przy ostatniej próbie "ukarania" Hezbollahu Żydzi dostali ciężki wpierdziel. W bezpośrednich walkach piechotypo prostu stali i ginęli.Gdyby nie amerykańska technika już by nie istnieli.

 • zenith700

  Oceniono 37 razy 25

  Już pojawiły się w mediach głosy, że do Polski też przyjeżdżają żydowscy turyści i że w takim razie u nas również istnieje zagrożenie podobnymi wydarzeniami. W związku z tym wnioskuję o zamknięcie granic naszego kraju przed wszelkimi żydami, bo to jest bardzo znienawidzony naród i nie widzę powodu, abym ja się miał przez nich bać i siebie i swoich najbliższych. Niech sobie siedzą u siebie!

 • r24.com.pl

  Oceniono 38 razy 24

  a może to nie hezbolllah a spec służby izraela szukają powodu do ataku na iran. Co tam życie kilku własnych cywili, kiedy można zrobić biznes na nowej wojnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje