Netanjahu: Za zamachem w Bułgarii stoi Hezbollah. I zapłaci za to

19.07.2012 18:10
Płonący autobus na lotnisku w Burgas po samobójczym zamachu na izraelskich turystów

Płonący autobus na lotnisku w Burgas po samobójczym zamachu na izraelskich turystów (Fot. REUTERS/STRINGER)

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oskarżył dziś libański Hezbollah o środowy zamach na izraelskich turystów w Bułgarii. W ataku na autobus turystyczny w mieście Burgas zginęło siedem osób, w tym pięciu Izraelczyków.
Netanjahu oświadczył podczas konferencji prasowej, że Izrael sprawi, iż "ci, którzy popierają terroryzm, zapłacą za to". - Wczorajszy zamach w Bułgarii został zorganizowany przez Hezbollah, który jest głównym terrorystycznym agentem Iranu - powiedział premier.

Agencja AP przypomina, że Hezbollah jest szyicką organizacją terrorystyczną wspieraną przez władze w Teheranie.

"Ukarzemy odpowiedzialnych za zamach"

Premier Netanjahu dodał, że Iran i Hezbollah prowadzą od ponad roku "globalną kampanię terrorystyczną" wymierzoną w Izrael. Jak pisze Reuters, Hezbollah nie wydał żadnego oświadczenia w sprawie zamachu.

Minister obrony Ehud Barak powiedział dziś w wywiadzie radiowym, że Izrael "zrobi wszystko, co w jego mocy, by znaleźć odpowiedzialnych (za zamach) i tych, którzy wydali im dyspozycje i ukarać ich", co - jak pisze Reuters - zdaje się być zapowiedzią tajnej operacji izraelskich służb specjalnych.

18 lat po zamachu na centrum żydowskie w Argentynie

Netanjahu już w środę oskarżył Iran o to, że stoi za zamachem w Burgas. Powiedział wtedy: - Osiemnaście lat po zamachach na budynek centrum żydowskiego w Argentynie zbrodniczy irański terroryzm znów dotyka niewinne osoby. Premier odniósł się do zamachu bombowego w Buenos Aires z 18 lipca 1994 roku. Zginęło wówczas 85 osób, a 300 zostało rannych; także ten zamach przypisano Iranowi.

Środowa eksplozja nastąpiła w autobusie na parkingu lotniska Burgas w chwili, kiedy wchodzili do niego turyści. Oficjalnie potwierdzono, że pochodzili z Izraela i że chodzi o zamach. Według świadków przeprowadził go zamachowiec samobójca.

Był to pierwszy zamach terrorystyczny w Bułgarii od ponad 25 lat.

Zobacz także
Komentarze (240)
Netanjahu: Za zamachem w Bułgarii stoi Hezbollah. I zapłaci za to
Zaloguj się
 • jamj

  Oceniono 67 razy 55

  Jeszcze nie zidentyfikowano zamachowca , a Netanjahu wie, że za tym stoi Hezbollah. Jak dobrze pamiętam, kiedyś Żyd zabił żydowskiego premiera i też najpierw darli mordę, że to Arafat zlecił zamach.

 • blogfiles

  Oceniono 52 razy 42

  Wczoraj Iran, dzisiaj Hezbollah, żeby tylko jutro nie okazało się że Polska :)

 • lexisnexis

  Oceniono 54 razy 34

  Kto sieje wiatr, zbiera burze.
  Dlaczego nikt nie wysadza autobusu z Polakami? Dlaczego nikt nie wysadza autobusu z Węgrami? Odpowiedź jest prosta bo Polacy i Węgrzy nie mordują innych ludzi, nie spiskują nie robią nic za co można ich nienawidzić.

  Poza tym pojawia się kilka pytań: każdy kto widział np. w Polsce turystów z Izraela czy odlot samolotu do Izraela wie ,że nie może tam wejść przypadkowy turysta a szczególnie nie żyd, stąd pojawia się pytanie, kim był zamachowiec. Obstawiam ,że na 99 % Izraelczyk.

  Gdyby żydzi nie wymordowali Palestyńskiego narodu, nie wszczynali wojen i spisków to nie musieli by się bać.

 • wolekkxxx666

  Oceniono 54 razy 30

  !!!!!!!!!!
  NIE WYŁĄCZYLI KOMENTARZY POD ARTYKUŁEM NT. ŻYDÓW????????????

  Szechter sprzedał Gazetę?

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 40 razy 28

  "Netanjahu oświadczył podczas konferencji prasowej, że Izrael sprawi, iż "ci, którzy popierają terroryzm, zapłacą za to". - Wczorajszy zamach w Bułgarii został zorganizowany przez Hezbollah, który jest głównym terrorystycznym agentem Iranu - powiedział premier."

  Skad my to znamy???

  "hitler oświadczył podczas konferencji prasowej, że III rzesza sprawi, iż "ci, którzy popierają terroryzm, zapłacą za to". - Wczorajszy zamach na radiostacje w Gliwicach został zorganizowany przez Polakow... ble, ble..."

  Cos szybko sledztwo przeprowadzil, winnych znalazl i osadzil. Cos tu czosnkiem smierdzi na odleglosc....
  Tylko zal biednych turystow, byc obywatelem takiego kraju jak ten caly izrael to widac nielatwo, latwo ichnie sluzby je odbieraja jak widac...

 • posel_pieta

  Oceniono 31 razy 25

  Przy ostatniej próbie "ukarania" Hezbollahu Żydzi dostali ciężki wpierdziel. W bezpośrednich walkach piechotypo prostu stali i ginęli.Gdyby nie amerykańska technika już by nie istnieli.

 • zenith700

  Oceniono 37 razy 25

  Już pojawiły się w mediach głosy, że do Polski też przyjeżdżają żydowscy turyści i że w takim razie u nas również istnieje zagrożenie podobnymi wydarzeniami. W związku z tym wnioskuję o zamknięcie granic naszego kraju przed wszelkimi żydami, bo to jest bardzo znienawidzony naród i nie widzę powodu, abym ja się miał przez nich bać i siebie i swoich najbliższych. Niech sobie siedzą u siebie!

 • r24.com.pl

  Oceniono 38 razy 24

  a może to nie hezbolllah a spec służby izraela szukają powodu do ataku na iran. Co tam życie kilku własnych cywili, kiedy można zrobić biznes na nowej wojnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje