Grecja: pożar szaleje 40 km od Aten. Trwa ewakuacja ludności

19.07.2012 17:46
Pożar niedaleko portu Patras

Pożar niedaleko portu Patras (Fot. Giannis Androutsopoulos AP)

Pożar, który objął lasy w pobliżu stolicy Grecji, zagraża miasteczku Keratea, ok. 40 km od Aten. Ogień rozprzestrzenia się szybko z powodu silnego wiatru. Ewakuowano już dzieci przebywające w tych okolicach na wakacjach i klasztor - podała straż pożarna.
Siedem samolotów i dwa śmigłowce wspierają z powietrza blisko stu strażaków walczących z ogniem. Pożar zaczął się od jednego płonącego domu, w którym do zaprószenia ognia doszło przez zaniedbanie - poinformowali przedstawiciele miejscowych władz. AFP podaje, że z powodu wiatru żywioł ogarnia nowe tereny, a strażacy mają trudności z opanowaniem ognia.

Według straży pożarnej udało się natomiast opanować inne pożary, które szalały od środy na Peloponezie w pobliżu portu Patras oraz w kurorcie Kissamos w północno-zachodniej części Krety.

W 2007 w pożarach zginęło ponad 60 osób

Walkę z pożarami w południowo-zachodniej Grecji utrudniały temperatury przekraczające 40 stopni i silny wiatr. W środę w gaszenie ognia w wiosce Argyra zaangażowanych było dziewięć samolotów i śmigłowiec.

Pożary lasów nie są rzadkością podczas gorących i suchych miesięcy letnich w Grecji. Ponad 60 osób zginęło podczas pożarów w południowej części kraju w 2007 roku.

Zobacz także
Skomentuj:
Grecja: pożar szaleje 40 km od Aten. Trwa ewakuacja ludności
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje