Rozłam w PSL. "Uczciwi ludowcy muszą się wstydzić za partię"

Janusz Piechociński na konferencji prasowej PSL

Janusz Piechociński na konferencji prasowej PSL (Fot. Adam Kozak / AG)

Rozłam w Polskim Stronnictwie Ludowym. Janusz Piechociński krytykuje Waldemara Pawlaka za to, że uczciwi ludowcy muszą się wstydzić za partię. W opinii Piechocińskiego zdecydowana większość członków PSL ciężko pracuje, dlatego zasługuje na spokój i uznanie
To może im zapewnić jedynie nowy przywódca. - Ja rywalizuję z Waldemarem Pawlakiem i mówię bardzo wyraźnie: czas na nowe PSL, także nowego prezesa - mówi Piechociński. Ma też nadzieję, że prokuratura szybko wyjaśni aferę taśmową, a winni poniosą konsekwencje.

- Nie może być tak, że do końca grudnia, kiedy jestem prezesem agencji, to twierdzę, że stoję na czele krystalicznej i dobrze zarządzanej agendy rządowej, a 7 stycznia, kiedy zostaję odwołany, staję się ofiarą układu patologii - grzmi Piechociński.

Cała sprawa ma związek z ujawnionymi kilka dni temu taśmami rozmów szefa kółek rolniczych Władysława Serafina i byłego prezesa Agencji Rynku Rolnego Władysława Łukasika, na których mowa była m.in. o sytuacji w ARR oraz o nieprawidłowościach, do jakich miało dochodzić w spółkach rolniczych z udziałem działaczy PSL.

Przywołany w niej został również Sawicki w kontekście sprawy o przekroczenie uprawnień przez dwóch byłych prezesów ARR, w tym Łukasika, przy zatrudnianiu i zwalnianiu pracowników. Marek Sawicki złożył już dymisję z zajmowanego stanowiska, a premier wczoraj ją przyjął.

Janusz Piechociński ma jednak nadzieję, że premier Tusk szybko poda powody swojej decyzji, bo jak twierdzi poseł Piechociński, jeszcze dwa dni temu szef rządu nie widział podstaw do zdymisjonowania Sawickiego, a w ciągu 24 godzin je znalazł.

Zobacz także
 • Poseł Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kamiński Taśmy PSL. Poseł PiS: "PSL to leśne dziadki, będą trzymać się koryta do końca"
 • Premier chce zrobić porządek w spółkach Skarbu Państwa Komitet Nominacyjny batem na zachłannych działaczy partyjnych? Premier chce zrobić porządek w spółkach
Komentarze (239)
Rozłam w PSL. "Uczciwi ludowcy muszą się wstydzić za partię"
Zaloguj się
 • tonald.dusk

  Oceniono 59 razy 57

  Uczciwy ludowiec to jak yeti.
  Niby istnieje, ale nikt go nie widział, ani nie słyszał.

 • swan_ganz

  Oceniono 59 razy 55

  Piechociński nie pierdziel głupot bo uczciwych nie ma w PSL-u... Może są tylko tacy, którzy nie załapali się na jakiś stołek, który ich zdaniem im się należał....
  Te 7-8% waszego elektoratu to są ludzie i ich rodziny, które żyją z tego, ze wy jesteście przy władzy i dbacie o ich interesy a nie dzięki temu, ze mają odpowiednie kompetencje zawodowe... Mogę ci wskazać wasze szpitale które doją kasę z podatnika aż w oczach ciemnieje ale to nic nie zmieni bo wy i tak dalej będziecie robić "swoje"...

  Wy nie macie elektoratu tylko koła biznesowe...

 • jamj

  Oceniono 50 razy 48

  "Uczciwi ludowcy muszą się wstydzić za partię."
  ===================================
  Czyli nikt się nie musi wstydzić.

 • ja_dular

  Oceniono 49 razy 45

  Słowa uczciwy i ludowiec sie zupełnie wykluczają. Czy te leśne dziadki mogą wystrzelić sie w kosmos? Dzisiaj!

 • kotschroedingera01

  Oceniono 38 razy 38

  myślę, że ostatni uczciwy "ludowiec" od conajmniej kilku dekad wącha kwiatki od spodu...

 • omniasol

  Oceniono 35 razy 35

  "W opinii Piechocińskiego zdecydowana większość członków PSL ciężko pracuje"

  Pracuja ciezko, jak z panstwowego zrobic swoje, kogo z rodziny jeszcze gdzie wepchnac itp, itd...

 • poszum

  Oceniono 34 razy 30

  Ciekawe dlaczego Pawlak podpisal taka a nie inna dlugofalowa umowe na dostawy gazu z Rosji, za bardzo wysokie ceny, w sytuacji kiedy ceny gazu na rynkach swiatowych sa bardzo niskie.

 • 8zorro

  Oceniono 27 razy 27

  PSL jak światem świat, stołki brał i z ręki jadł. Pisior, Peło czy komuszek - Waldek kleił się do nóżek. Co tam Polska, co tam świat- ważne, że ma fuchę brat. Szwagier, synek - kręcą lody gdzieś w Agencji Wiejskiej Wody. Kłopotki i ich pociotki w ministerstwie pletą plotki. I tak przez okrągły rok. Taki to już jest ten wsiok.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje