Rozłam w PSL. "Uczciwi ludowcy muszą się wstydzić za partię"

19.07.2012 16:16
Janusz Piechociński na konferencji prasowej PSL

Janusz Piechociński na konferencji prasowej PSL (Fot. Adam Kozak / AG)

Rozłam w Polskim Stronnictwie Ludowym. Janusz Piechociński krytykuje Waldemara Pawlaka za to, że uczciwi ludowcy muszą się wstydzić za partię. W opinii Piechocińskiego zdecydowana większość członków PSL ciężko pracuje, dlatego zasługuje na spokój i uznanie
To może im zapewnić jedynie nowy przywódca. - Ja rywalizuję z Waldemarem Pawlakiem i mówię bardzo wyraźnie: czas na nowe PSL, także nowego prezesa - mówi Piechociński. Ma też nadzieję, że prokuratura szybko wyjaśni aferę taśmową, a winni poniosą konsekwencje.

- Nie może być tak, że do końca grudnia, kiedy jestem prezesem agencji, to twierdzę, że stoję na czele krystalicznej i dobrze zarządzanej agendy rządowej, a 7 stycznia, kiedy zostaję odwołany, staję się ofiarą układu patologii - grzmi Piechociński.

Cała sprawa ma związek z ujawnionymi kilka dni temu taśmami rozmów szefa kółek rolniczych Władysława Serafina i byłego prezesa Agencji Rynku Rolnego Władysława Łukasika, na których mowa była m.in. o sytuacji w ARR oraz o nieprawidłowościach, do jakich miało dochodzić w spółkach rolniczych z udziałem działaczy PSL.

Przywołany w niej został również Sawicki w kontekście sprawy o przekroczenie uprawnień przez dwóch byłych prezesów ARR, w tym Łukasika, przy zatrudnianiu i zwalnianiu pracowników. Marek Sawicki złożył już dymisję z zajmowanego stanowiska, a premier wczoraj ją przyjął.

Janusz Piechociński ma jednak nadzieję, że premier Tusk szybko poda powody swojej decyzji, bo jak twierdzi poseł Piechociński, jeszcze dwa dni temu szef rządu nie widział podstaw do zdymisjonowania Sawickiego, a w ciągu 24 godzin je znalazł.

Zobacz także
Komentarze (239)
Zaloguj się
 • guru133

  Oceniono 3 razy 3

  Uczciwi ludowcy? A gdzie jest ten rezerwat w którym takie kurioza się uchowały?:))

 • antypis-pl

  Oceniono 1 raz 1

  ucziwi ludowcy - oksymoron ! pan piechocinski niech ujawni w ilu "firmach" mazowsza kreci lody...

 • alebyk

  Oceniono 2 razy 2

  "uczciwi ludowcy" to coś jak kwadratowe koło :-D

 • tow.janwinnicki

  Oceniono 4 razy 4

  Uczciwi ludowcy???? ktoś sobie KPI !!!!!!!!!

 • obywatel1983

  Oceniono 4 razy 2

  koloratura1
  Raczej nie ma uczciwych ludowców tak jak nie ma w pisie normalnych, są tylko klauny i potakiwacze prezia
  www.youtube.com/watch?v=ScpgQXLPT6Q

 • jdkonrad

  Oceniono 4 razy 4

  "Uczciwi ludowcy" czyli obaj - jeden ze struktur gminnych spod Skierniewic a drugi z Suchowoli, ale nieaktywny politycznie.
  widać czas na prezesa PSL z największej wsi w Polsce - z Warszawy!! inni ludowcy się ucieszą.

 • julianaugustyniak

  Oceniono 1 raz 1

  Pocieszające jest to że nie czeka już się na prawomocne wyroki sądu, jak to miało miejsce jeszcze niedawno. Partii które stosowały takie sztuczki już nie ma i bardzo dobrze. Bo jak premier nie pozbywa się umoczonych polityków to znak że,,,,,,,,,,,sam jest umoczony.

 • koloratura1

  Oceniono 4 razy 4

  "Uczciwi ludowcy muszą się wstydzić..."

  A są tacy?

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 4 razy 4

  @palo_ma1

  Zmiana prosta.
  W myśl zasady " zwycięzca bierze wszystko ". Kto dostał najwięcej głosów w wyborach dostaje 50%+1 mandatów. Chyba, że ma więcej ale w Polsce to się szybko nie wydarzy.
  Zabezpieczenie większości chronione zasadą - zmiana barw partyjnych / klubowych / podczas kadencji to wypad z Sejmu, a na jego miejsce następny z listy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje