Słynną smażalnią z Kołobrzegu zajmie się prokurator

19.07.2012 15:30
Zachodniopomorski sanepid złożył do prokuratury doniesienie w sprawie smażalni ryb, pokazanej w TVN24 - podaje serwis tvn24.pl. Reporterka programu przez kilka dni pracowała w lokalu, nagrywając ukrytą kamerą m.in. mycie ryb zmywakiem czy podawanie klientom spleśniałych produktów.
Dziennikarka TVN 24 postanowiła na własne oczy przekonać się, co podaje się klientom w nadmorskich smażalniach. Zatrudniła się w jednej z nich na kilka dni. Do pracy trafiła z ulicy - pisze serwis tvn24.pl.

Inspektor poszedł do prokuratury

W czasie kilku dni ujawniła, że w lokalu podaje się nieświeże, spleśniałe potrawy, ryby rozmrażane są w niehigienicznych warunkach i myte zmywakiem przed podaniem, a skwaśniałe surówki "uzdrawiane" są za pomocą dużej ilości sosu. Oglądający nagranie eksperci z sanepidu uznali warunki panujące w smażalni za "skandaliczne".

W czwartek inspektorzy sanitarni skierowali do prokuratury wniosek ws. smażalni. Jak powiedział zachodniopomorski inspektor sanitarny dr Jerzy Jakubek, doniesienie dotyczy narażania życia i zdrowia klientów. Według niego, dowodem w sprawie prawdopodobnie będzie zarejestrowany przez TVN24 materiał.

Zdążyli posprzątać?

Kontrola sanepidu, przeprowadzona już po emisji reportażu w telewizji, nie wykazała tak drastycznych uchybień - surówki były świeże, olej bez zarzutu, a "stan czystości bieżącej na poziomie dostatecznym".

Co to oznacza? - Generalnie w lokalu było czysto, ale widać było, że nie jest on sprzątany na bieżąco. Świadczyły o tym pajęczyny w szafkach czy kurz - relacjonuje Ilona Jurewicz z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Część sprzętu przeznaczona do produkcji żywności była zniszczona, w jednym urządzeniu chłodniczym produkty były przechowywane w nieodpowiedniej temperaturze.

Za uchybienia sanepid nałożył grzywnę, najwyższą z możliwych - 500 zł. W szczególnych przypadkach może ona wynieść 1000 zł. Słynna smażalnia jest zamknięta.

Brudno jest w ułamku punktów z jedzeniem

Na 2,4 tys. kontroli od początku wakacji zachodniopomorski sanepid wlepił 150 mandatów na łączną sumę 36 tys. zł. Również Inspekcja Handlowa w Szczecinie nie stwierdziła większych uchybień w punktach z jedzeniem.

Zobacz także
Komentarze (51)
Zaloguj się
 • le240

  Oceniono 2 razy 2

  Jaka jest nazwa tej trucicielni?

 • pilnawiadomosc

  Oceniono 1 raz 1

  500 zlodych mandat przy 27.000 plus obrocie dziennym to nic wiecej jak koszt robienia interesu

 • pawelekok

  Oceniono 1 raz 1

  Pociesza mnie to, że chociaż na jakiś czas strach padnie na inne knajpy

 • jan_sobczak1

  Oceniono 3 razy 3

  Leśne dziadki z prokuratur mają odwagę zajmować się smażalniami ryb albo pijanymi rowerzystami. Cokolwiek co pojawi "powyżej" tych wykroczeń powoduje u nich popuszczanie zwieraczy, poty i drgawki.

 • gokle

  Oceniono 6 razy 4

  Polski real. Zyjemy w kraju tak dzikim, jak Korea Polnocna.

 • lukki69

  Oceniono 5 razy 3

  sanepid i prokuratura to organizacje gdzie do wymiany jest 100% składu

 • vomitorium1

  Oceniono 7 razy 5

  jedzcie dorsze
  gó... gorsze
  (melchior wańkowicz)

 • lukki69

  Oceniono 5 razy 5

  czasami wydaje mi sie ze w tym kraju najbardziej zainteresowani w sprawie wiedzą mniej niż jest oczywiste

 • kazimierz111

  Oceniono 11 razy 11

  Zastanawiam się po co nam są potrzebne dziesiątki instytucji kontrolnych z dziesiątkami tysięcy dobrze opłacanych urzędasów typu Sanepid, Inspekcja weterynaryjna, Inspekcja Handlowa, nadzór budowlany, PIP, ochrona środowiska, Prokuratura itp. skoro one nic nie stwierdzają i nic nie mogą. Nawet NIK "stwierdza" i nic z tego nie wynika. Obywatele "Pomrocznej" żra sól wypadową i podejrzane "regenerowane" wędliny i mięso z marketów, truje się ich powszechnie w punktach żywienia wszystkich szczebli (bary, stołówki, restauracje), pracują w koszmarnych warunkach za psie pieniądze, a gangsterzy i banksterzy żyją jak pączki w maśle. Więc po co nam te instytucje??? Coraz większe rozwarstwienia społeczne w końcu skończy się rozruchami i rewolucją.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje