Opozycjoniści: Assad uciekł z Damaszku i szykuje odwet

19.07.2012 10:28
Zdjęcie satelitarne pokazujące okolice Damaszku 18 lipca 2012, w dniu samobójczego ataku w biurze bezpieczeństwa narodowego.

Zdjęcie satelitarne pokazujące okolice Damaszku 18 lipca 2012, w dniu samobójczego ataku w biurze bezpieczeństwa narodowego. (AP Photo/DigitalGlobe)

Syryjski prezydent Bashar al-Assad uciekł ze stolicy Syrii po środowym zamachu. Zatrzymał się w nadmorskim mieście Latakia, skąd dowodzi operacjami przeciwko zabójcom syryjskich oficerów - donoszą opozycjoniści.
Assad nie występował publicznie od czasu środowego zamachu w Damaszku, do którego doszło podczas spotkania ministrów w biurze bezpieczeństwa narodowego. Wśród zabitych są, m.in. minister spraw wewnętrznych, szef syryjskiego wywiadu oraz szwagier prezydenta Syrii - Assef Shawkat.

Ponadto we wczorajszych walkach zginęło 214 osób - 124 cywilów, 62 prorządowych żołnierzy oraz 28 rebeliantów - donosi syryjska organizacja pozarządowa. Działacze opozycji twierdzą, że w wyniku środowego ataku w stolicy doszło także do masowych dezercji. Miasto od pięciu dni jest areną wyjątkowo krwawych starć pomiędzy armią a rebeliantami z opozycyjnej Wolnej Armii Syryjskiej. Chcą oni przeprowadzić "batalię na rzecz wyzwolenia" Damaszku spod reżimu Assada.

Trwają walki zbrojne w okolicach Damaszku. Opozycjoniści przyznali się dziś do zestrzelenia helikoptera i unieruchomienia trzech pojazdów wojskowych.

Nie ma pewności, czy Assad dotarł do Latakii przed czy po ataku w biurze bezpieczeństwa narodowego. Nie wiadomo także, gdzie przebywa jego żona i trójka dzieci.

Zobacz także
Komentarze (114)
Opozycjoniści: Assad uciekł z Damaszku i szykuje odwet
Zaloguj się
 • muciasgracias

  Oceniono 37 razy 29

  CYTAT: "donosi syryjska organizacja pozarządowa"

  Co to za organizacja pozarządowa, którą finansują rządy... do tego zagraniczne i wrogie?

  www.guardian.co.uk/commentisfree/2012/jul/12/syrian-opposition-doing-the-talking

 • seznam

  Oceniono 53 razy 25

  Nie wiadomo, gdzie jest żona? Jest na zakupach.

 • alejajaniemaco

  Oceniono 34 razy 24

  Samobojczy akt terrorystyczny w stylu al-Qaeda na przedstawicieli rzadu suwerennego kraju gazeta nazywa "srodowym atakiem" .

 • pismaki_klamia

  Oceniono 56 razy 22

  Moje najszczersze kondolencje dla rodzin ofiar bandyckiego zamachu przeprowadzonego w Damszku przez terrorystów opłacanych i kontrolowanych przez Zachód, Izrael i arabskie tyranie w Katarze i Arabii Saudyjskiej.

  Niech dusze zamordowanych, również tych przedstawicieli i władz Syrii poległych przez ostatnie kilkanaście miesięcy w obronie ojczyzyny przed zagranicznym terrorem spoczywają w pokoju.

  [*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]...

 • muciasgracias

  Oceniono 48 razy 20

  Zobaczymy gdzie będzie siedział Netanjahu, jak spadną mu na jego nieumeblowany łeb rakiety z Iranu. Nie żebym życzył mu śmierci, ale każdemu, a zwłaszcza takiemu we własnym mniemaniu szczwanemu lisowi, należy się raz na jakiś czas straszak, żeby dobrze narobił w majty. Na razie potrafi jedynie poświęcić kilku współziomków (Bułgaria), żeby wytworzyć pretekst do wojny. Cóż za nikczemny, zaślepiony pajac.

 • merkury-3

  Oceniono 33 razy 19

  Wsyrii wladze przejma islimisci i zaczna wojne z izraelem . USA zawsze i wszedzie swoimi dzialaniami prowadza kraje i cale narody do katastrofy.

 • neospasmin

  Oceniono 49 razy 19

  Zachowanie rownowagi na bliskim wschodzie wymaga popierania Assada.
  Dlatego tez popieraja go tak Rosja jak i Chiny.
  Ja sam, z reszta, tez.....

  m@B
  www.neospasmin.blox.pl

 • mister_max_napierdalator

  Oceniono 54 razy 18

  Do dzieła panie prezydencie Assad ile jeszcze Usrael wpieprza łsię będzie w nie swoje sprawy?Czas ich nauczyć rozsądku. Zró facet hałas!!

 • eisbergh

  Oceniono 22 razy 16

  "Assad nie występował publicznie od czasu środowego zamachu w Damaszku" ...czyli od wczoraj. STRASZNE!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje