Kulisy dymisji ministra. W PSL "nie rozumieją, co się właściwie dzieje"

19.07.2012 09:54
Czy Marek Sawicki sam zdecydował o odejściu z funkcji ministra rolnictwa, czy wymusił to na nim Waldemar Pawlak? Po aferze taśmowej pojawiają się sprzeczne informacje dotyczące dymisji Sawickiego.
Jak pisze "Gazeta Wyborcza", działacze PSL mają nadzieję, że dzięki dymisji Sawickiego afera przycichnie. Według informacji dziennika w poniedziałek na naradzie kierownictwa PSL, po której minister złożył rezygnację, głosy "za" lub "przeciw" jego odejściu rozkładały się niemal po równo. Sawicki sam zdecydował więc o odejściu, a odpowiedzialność za posprzątanie w agencjach przerzucił na premiera. Ludowcy "wydają się nie bardzo zrozumieć, co właściwie się stało" - pisze "Gazeta" o ujawnieniu taśm.

Wcześniej dziennikarze spekulowali, że to Waldemar Pawlak naciskał na Sawickiego, żeby złożył dymisję. Szef klubu PSL Jan Bury zapewniał, że to nieprawda, a Sawicki "suwerennie podjął decyzję o odejściu".

Decyzja Sawickiego to pokłosie publikacji "Pulsu Biznesu" i "Gazety Wyborczej" - ujawniły one rozmowy Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych, z Władysławem Łukasikiem, byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego, na temat możliwych nieprawidłowości w spółkach związanych z Ministerstwem Rolnictwa. Sawicki ocenił, że w ujawnionej rozmowie znalazły się pomówienia i zaapelował do prokuratury i CBA o szybkie wyjaśnienie sprawy.

Zobacz także
Komentarze (106)
Zaloguj się
 • cukierpudel

  Oceniono 3 razy 3

  CO to znaczy ze podal sie do dymisji!!! Niech beknie za to !!! A nie, nogi za pas, i nie ma sprawy

 • asr1

  Oceniono 3 razy 3

  Ci złodzieje i malwersanci /nazywajmy rzeczy po imieniu/ popełnili śmiertelny grzech bo pokłócili się przy podziale łupów i tym samym postawili kolejnych złodziei i malwersantów w kłopotliwej sytuacji bo naczelny picer i leń musi coś zrobić a nie lubi robić czego kolwiek !!!. No ale zawsze można pójść na pilgrzymkę rzucić parę milionów z naszych podatków klechom i dostaną rozgrzeszenie !!! W końcu ich rodziny mają prawo gdzieś pracować - prezecież nie pójdą do prywatnej firmy bo kto by ich przyjął !!!!

 • totapis500

  Oceniono 3 razy 3

  Czemu się dziwić jego dymisji,pytanie kiedy jego bękart odda dyplom magistra,co mają powiedzieć ludzie którzy uczciwie studiują i mają wiedzę..

 • byzgran

  Oceniono 3 razy 3

  jeśli chłopi czują się w końcu Polakami a nie tylko rolnikami
  to moze w końcu przestaną głosowac na PSLe, Samoobrony czy inne partie kolesi, korupcji, złodziejstwa i prostytucji politycznej
  szlag mnie trafia że w ogóle takie partie istnieją,

  może w takim razie pozostałe 95% wyborców zagłosuje na partie ANTY-chłopską i dopieprzymy rolnikom takie podatki i KRUS ze nie zaostanie im grosz przy dupie. A to ich pryskane i drogie żarcie zastąpi się tanszymi (nawet importowane żarcie z Chile bywa tańsze)

 • jan12121

  Oceniono 4 razy 4

  po pierwsze nigdy nie wiadomo, kiedy łgają w żywe oczy. Po drugie jak coś robią, to tylko dla interesu wąskiej grupy, a nigdy ogółu. To wszystkie partie.
  A po trzecie, 90% członków PSL nie ma pojęcia o co chodzi. Inni maja ten wskaźnik niższy... trochę....

 • dublet

  Oceniono 4 razy 2

  Czy wiecie, ludkowie pracujący w prywatnych firmach, że w państwowych firmach, spółkach i agencjach "firma" funduje pracownikom darmowe nauczanie języka, fitnesy, baseny i tenisy??? A wiecie, kto tak naprawdę to funduje? Wy, ludkowie, ze swoich pensyjek, często nędznych!

 • cheat-hack-trainer.com

  Oceniono 3 razy 3

  PSL nigdy nie wyleci bo to idealny koalicjant dla PISu jak i dla PO

 • pacze1950

  Oceniono 9 razy 5

  w PSL nie rozumieją co się właściwie dzieje?bo to chłopy są.
  ps.oczywiście daję sobie zaraz minus.

 • 2-julita

  Oceniono 5 razy 5

  a wylać im kubeł zimnej wody na łby to może otrzeźwieją i zrozumieją !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje