Kulisy dymisji ministra. W PSL "nie rozumieją, co się właściwie dzieje"

Czy Marek Sawicki sam zdecydował o odejściu z funkcji ministra rolnictwa, czy wymusił to na nim Waldemar Pawlak? Po aferze taśmowej pojawiają się sprzeczne informacje dotyczące dymisji Sawickiego.
Jak pisze "Gazeta Wyborcza", działacze PSL mają nadzieję, że dzięki dymisji Sawickiego afera przycichnie. Według informacji dziennika w poniedziałek na naradzie kierownictwa PSL, po której minister złożył rezygnację, głosy "za" lub "przeciw" jego odejściu rozkładały się niemal po równo. Sawicki sam zdecydował więc o odejściu, a odpowiedzialność za posprzątanie w agencjach przerzucił na premiera. Ludowcy "wydają się nie bardzo zrozumieć, co właściwie się stało" - pisze "Gazeta" o ujawnieniu taśm.

Wcześniej dziennikarze spekulowali, że to Waldemar Pawlak naciskał na Sawickiego, żeby złożył dymisję. Szef klubu PSL Jan Bury zapewniał, że to nieprawda, a Sawicki "suwerennie podjął decyzję o odejściu".

Decyzja Sawickiego to pokłosie publikacji "Pulsu Biznesu" i "Gazety Wyborczej" - ujawniły one rozmowy Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych, z Władysławem Łukasikiem, byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego, na temat możliwych nieprawidłowości w spółkach związanych z Ministerstwem Rolnictwa. Sawicki ocenił, że w ujawnionej rozmowie znalazły się pomówienia i zaapelował do prokuratury i CBA o szybkie wyjaśnienie sprawy.

Zobacz także
 • Marek Sawicki, Jarosław Kalinowski i Waldemar Pawlak Kalinowski nowym ministrem rolnictwa?
 • Politycy PO i PSL zapewniają, że nikomu nie opłacałoby się zrywanie koalicji (na zdjęciu Donald Tusk i Waldemar Pawlak) Sondaż po wybuchu afery taśmowej: PSL tylko 4 procent
 • Marek Sawicki, Jarosław Kalinowski i Waldemar Pawlak Z ARR do Elewarru, z Elewarru do Arrtransu... Sieć powiązań PSL [INFOGRAFIKA]
Komentarze (106)
Kulisy dymisji ministra. W PSL "nie rozumieją, co się właściwie dzieje"
Zaloguj się
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 61 razy 59

  Dość udoju, teraz do gnoju.

 • bez_alternatywy

  Oceniono 55 razy 51

  kradną i sa zdziwieni że sie ich czepiają

 • madzia30yo

  Oceniono 47 razy 47

  "Zdecydował sam"... Wielki bohater!!! Nie czekał kmiot, aż go wyp.......lą!!! BRAWO!!!

 • yan.nick

  Oceniono 46 razy 46

  "W PSL nie wiedzą co się właściwie dzieje."
  Dobre sobie, oni nigdy nie wiedzą, co się właściwie dzieje.
  Ale obrócić się z wiatrem to zawsze potrafią, wiedzą skąd wieje.

 • notremak

  Oceniono 58 razy 40

  Kościół katolicki oraz PSL to najgorsze pijawki albo - jak kto woli - ośmiornica wysysająca bezlitośnie co tylko się da z Polski.

 • drifter912

  Oceniono 38 razy 38

  Od bardzo dawna wiem, że PSL to prawdziwy przykład pasożyta, który uwłaszczył się na ZSLowskim, państwowym czyli nzszym majątku i nadal doi nas podatników. Dla nich najważniejsze jest aby w wyborach przekroczyć próg 5% i wtedy jako koalicjant przykleją się do każdej partii aby tylko ryje w korycie z władzą zamoczyć. To patia bez idei dziwne tylko , że ciężko pracujący chłopi tego nie widzą.

 • guru133

  Oceniono 31 razy 31

  Kolesiostwo i nepotyzm występuje we wszystkich partiach, ale jedynie w PSL te zjawiska traktowane są jak polityka prorodzinna i samopomoc koleżeńska a więc nic zdrożnego, więc stąd to zdziwienie. Można powiedzieć że kolesiostwo i nepotyzm to genetyczne, dziedziczone prze pokolenia uwarunkowania działaczy tej chłopskiej partii.

 • bonczu

  Oceniono 31 razy 31

  W PSL nigdy nie zrozumieją co się dzieje. Pawlakowa szkoła.
  Dla tych chciwców polityka to nie służba państwu i narodowi tylko łapanie ryjem posad, kradzież i uwłaszczanie rodzin. Sawicki zmienił regulamin w SGGW aby syn mógł zostać magistrem mimo że nie zdał podstawowego egzaminu. Jak hołota.

 • podwladnywk

  Oceniono 35 razy 31

  Gdyby miał choć trochę honoru to ...strzeliłby sobie w łeb, albo powiesił na sznurku od snopowiązałki ,lecz to jest niemożliwe ponieważ gumofilec umie tylko kraść i kombinować . czy teraz jego synalkiem weterynarzem tez sie zajmą. Czy sprawdzą umiejętności braciszka Kłopotka który z podstawowym wykształceniem zasiada w radzie nadzorczej spółki córki Elewatora? Takich pazerniaków to jeszcze w polskiej polityce nie było jak te wieśniaki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje