IMGW ostrzega: Na Mazurach mogą wystąpić trąby powietrzne

Trąba powietrzna w okolicach Sztumu

Trąba powietrzna w okolicach Sztumu (CINAS444, www.youtube.com)

- Nasze modele pokazują, że na obszarze Jezior Mazurskich oraz w południowo-wschodniej Polsce mogą wystąpić trąby powietrzne - informują meteorolodzy z IMGW. Trzeba się też spodziewać intensywnych opadów deszczu i silnego wiatru.
- Szanse na pojawienie się trąb powietrznych, ze względu na przewidywane warunki atmosferyczne, nie są duże - zaznaczają synoptycy.

Dzisiaj w całej Polsce będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. W całym kraju możliwe są też przelotne opady deszczu lub burze, także z opadami gradu. Temperatura maksymalna to od 18 stopni na północnym zachodzie Polski do 23 st. w centrum i 28 st. na południowym wschodzie kraju. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru na wybrzeżu do 70 km/h, a w czasie burz do 90 km/h.

"Łowcy Burz" o możliwości wystąpienia trąby

- Możliwość wystąpienia dziś trąb powietrznych jest, ale jest to możliwość mała - mówi Piotr Żurowski, rzecznik prasowy polskich "Łowców Burz". Jak dodaje, wyśledzenie takiego zjawiska możliwe jest kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście minut przed jego powstaniem. - Na naszej stronie na bieżąco publikujemy ostrzeżenia - mówi Żurowski.

Komentarze (27)
IMGW ostrzega: Na Mazurach mogą wystąpić trąby powietrzne
Zaloguj się
 • ksks3

  Oceniono 17 razy 17

  Niech IMGW nie straszy tylko udostępni bezpłatnie mapy radarowe na swoich stronach internetowych . Wtedy będzie można na bieżąco zobaczyć gdzie powstają duże komórki burzowe .
  Dlaczego IMGW chce od podatnika pieniędzy za to za co tenże podatnik już zapłacił, utrzymując cały instytut ?

 • bez_alternatywy

  Oceniono 10 razy 10

  trąby występują na wiejskiej

 • y0rg

  Oceniono 7 razy 3

  Teraz jak dali ciała , to będą mówili zawsze ,że coś tam, coś tam i mają temat z głowy , aż ludzie przestaną na ich ględzenie zwracać uwagę - zwrócą dopiero wtedy gdy stwierdzą ,że mają niebo nad głową , bo dachu już nie ma.

 • extrafresh

  Oceniono 11 razy 3

  A wy znowu o prezesie...

 • wifi333

  Oceniono 3 razy 1

  ------------Bög stworzyl GOOGLE..........I powiedzial..........Szukaj a znajdziesz !!!!!!!! ---------------- zapytaj "przyjaciela" z Alaski jak dokladnie Harp´unem wycelowal.......zeby takä Träbe w PL-u trafic , ze tylko o jedno biörko moze sie pomylic !!!!------------

 • big_gadu

  Oceniono 4 razy 0

  Za komuny też były trąby powietrzne i pożary lasów,

  oraz letnie powodzie !

 • lava71

  Oceniono 14 razy 0

  Trąby powietrzne?
  Czyżby nowe niusy o gumofilcach z PSL i wysysaniu gotówki z koryta?

 • katefragrance

  Oceniono 3 razy -3

  tutaj to musza być wiatry picabela.com/inspiracja/1585

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje