"Kłamstwem w tym tekście jest praktycznie wszystko" - prezes PiS o artykule "Newsweeka" nt. swojego ojca

19.07.2012 06:20
Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński. (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Wotum zaufania wobec rządu Tuska to pomysł z kręgów Platformy Obywatelskiej - uważa Jarosław Kaczyński. W wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" prezes PiS odniósł się też do artykułu nt. swojego ojca, który ukazał się w "Newsweeku": - Kłamstwem w tym tekście jest praktycznie wszystko.
Z publikacji tygodnika można było dowiedzieć się m.in., że o pamięć o Rajmundzie Kaczyńskim nigdy nie zadbała najbliższa rodzina, a on sam był kobieciarzem. - Jestem już na wszystko uodporniony, dlatego takie publikacje zwykle nie robią na mnie wrażenia - mówi Kaczyński i stwierdza, że "kłamstwem w tym tekście jest praktycznie wszystko".

Dodaje, że problem jednak polega na tym, że uderzono w pamięć jego ojca i pośrednio w matkę. Kaczyński prostuje kilka faktów z życia ojca Rajmunda i przyznaje, że na jego grobie jest co tydzień, a kwiaty są tam zawsze świeże. Stwierdza m.in., że jego ojciec dostał Virtuti Militari za osłanianie akcji odwrotu powstańców kanałami, a nie za ucieczkę z obozu w Pruszkowie, oraz że nigdy nie ukrywał on swoich kontaktów ze środowiskami akowskimi i przynależności do AK. - Takie teksty wynikają z wściekłej nienawiści postkomunistycznego establishmentu, że nas się nie udało anihilować - przekonuje. Nie będzie wytaczał procesu "Newsweekowi", bo nie chce narażać swojej matki na zeznania w sądzie, mimo że "jest tam tyle kłamstw", że sprawa na proces zasługuje.

Wotum zaufania Palikota pomysłem PO?

Kaczyński uważa, że zgłoszenie przez Janusza Palikota inicjatywy związanej z wotum zaufania wobec rządu Donalda Tuska zostało wymyślone w kręgach Platformy Obywatelskiej. - Palikot chce zaistnieć, bo jest w coraz gorszej sytuacji, Tusk ma interes w tym, by zgłoszone na poważnie wotum nieufności na jesieni straciło trochę mocy - podkreśla lider PiS.

Według Kaczyńskiego do dymisji powinien się podać premier w związku z katastrofą smoleńską. - Po ujawnieniu zeznań ws. Smoleńska wszystko jest już oczywiste - kto rozdzielił wizyty, jak kłamał, jak prowadził wojnę na górze, która doprowadziła do tragedii - podkreśla Jarosław Kaczyński.

Szef PiS odniósł się także do podziałów w PO. - Nie przeczę, że są tacy, dla których sprawa in vitro jest kwestią zasadniczą. Nie widzę natomiast determinacji tych ludzi do powiedzenia, jak zrobił to poseł John Godson - "jestem gotów do odejścia z partii". Nie widzę tam żadnej poważnej frakcji - mówi Jarosław Kaczyński.

Zobacz także
Komentarze (628)
Zaloguj się
 • cajmero

  Oceniono 1 raz 1

  Granda i mydlenie oczu. Myślę, że Newsweek, a raczej Lis powinien pozwać Kaczyńskiego o to, że nazywa kłamstwem artykuł.
  Kaczyński i PiS to nieszczęście dla Polski, to przyzwolenie na Polskę zacofaną, taką przedwojenną, która w miesiąc wojnę przegrała.

 • zgryzliwy1

  Oceniono 2 razy 0

  @kostuh
  Też masz niezłe loty:)
  Gdzie tam jest choćby wzmianka o Smoleńsku?
  ====

  a co, masz oczy ci.pa zarosniete, ze nie widzisz?

  " Według Kaczyńskiego do dymisji powinien się podać premier w związku z katastrofą smoleńską. - Po ujawnieniu zeznań ws. Smoleńska wszystko jest już oczywiste - kto rozdzielił wizyty, jak kłamał, jak prowadził wojnę na górze, która doprowadziła do tragedii - podkreśla Jarosław Kaczyński.'

 • wiwi2662_beauty

  Oceniono 10 razy 6

  Tia obrazili Tatusia a on do sądu nie odda bo mamusie zmartwi.....
  Pierdu -pierdu ,Nesweek oddany do sądu raz zdecydowanie zatopiłby mit Kaczyńskich jako opozycjonistów,dopiero by brudy płynęły...dlatego Jarosława nie chce procesu.

 • bronek_pierdola

  Oceniono 5 razy -3

  po prostu
  Donkey ,Donkey uber alles

 • totapis500

  Oceniono 7 razy 3

  Kontakt z AK utrzymywał sypiąc ic Świątkowskiem.

 • franek-janek

  Oceniono 14 razy 8

  Dla wlasnego dobra powinien przestac wypominac wine Tuska, bo wszystkie znaki na niebie, ziemi i w prokuraturze tez pokazaly ze winny jest Lechu, wielki/maly byly Prezydent Polski. Niech mu ziemia lekka bedzie, amen.

 • lasaron

  Oceniono 12 razy 8

  Ten jak zwykle powiedział coś z czego nic nie wynika. Kłamstwo-obłuda-tupet gnomofilizm totalny

 • gorgony

  Oceniono 14 razy 6

  PIS -PO JEDNO DNO.

 • astygmatyk

  Oceniono 13 razy 3

  "kłamstwem w tym tekście jest praktycznie wszystko"..... A NIEPRAKTYCZNIE wszystko jest prawdą?
  Dostaję wysypki ile razy pisuar zaczyna swoje wyziewy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje