"Kłamstwem w tym tekście jest praktycznie wszystko" - prezes PiS o artykule "Newsweeka" nt. swojego ojca

19.07.2012 06:20
Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński. (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Wotum zaufania wobec rządu Tuska to pomysł z kręgów Platformy Obywatelskiej - uważa Jarosław Kaczyński. W wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" prezes PiS odniósł się też do artykułu nt. swojego ojca, który ukazał się w "Newsweeku": - Kłamstwem w tym tekście jest praktycznie wszystko.
Z publikacji tygodnika można było dowiedzieć się m.in., że o pamięć o Rajmundzie Kaczyńskim nigdy nie zadbała najbliższa rodzina, a on sam był kobieciarzem. - Jestem już na wszystko uodporniony, dlatego takie publikacje zwykle nie robią na mnie wrażenia - mówi Kaczyński i stwierdza, że "kłamstwem w tym tekście jest praktycznie wszystko".

Dodaje, że problem jednak polega na tym, że uderzono w pamięć jego ojca i pośrednio w matkę. Kaczyński prostuje kilka faktów z życia ojca Rajmunda i przyznaje, że na jego grobie jest co tydzień, a kwiaty są tam zawsze świeże. Stwierdza m.in., że jego ojciec dostał Virtuti Militari za osłanianie akcji odwrotu powstańców kanałami, a nie za ucieczkę z obozu w Pruszkowie, oraz że nigdy nie ukrywał on swoich kontaktów ze środowiskami akowskimi i przynależności do AK. - Takie teksty wynikają z wściekłej nienawiści postkomunistycznego establishmentu, że nas się nie udało anihilować - przekonuje. Nie będzie wytaczał procesu "Newsweekowi", bo nie chce narażać swojej matki na zeznania w sądzie, mimo że "jest tam tyle kłamstw", że sprawa na proces zasługuje.

Wotum zaufania Palikota pomysłem PO?

Kaczyński uważa, że zgłoszenie przez Janusza Palikota inicjatywy związanej z wotum zaufania wobec rządu Donalda Tuska zostało wymyślone w kręgach Platformy Obywatelskiej. - Palikot chce zaistnieć, bo jest w coraz gorszej sytuacji, Tusk ma interes w tym, by zgłoszone na poważnie wotum nieufności na jesieni straciło trochę mocy - podkreśla lider PiS.

Według Kaczyńskiego do dymisji powinien się podać premier w związku z katastrofą smoleńską. - Po ujawnieniu zeznań ws. Smoleńska wszystko jest już oczywiste - kto rozdzielił wizyty, jak kłamał, jak prowadził wojnę na górze, która doprowadziła do tragedii - podkreśla Jarosław Kaczyński.

Szef PiS odniósł się także do podziałów w PO. - Nie przeczę, że są tacy, dla których sprawa in vitro jest kwestią zasadniczą. Nie widzę natomiast determinacji tych ludzi do powiedzenia, jak zrobił to poseł John Godson - "jestem gotów do odejścia z partii". Nie widzę tam żadnej poważnej frakcji - mówi Jarosław Kaczyński.

Zobacz także
Komentarze (628)
"Kłamstwem w tym tekście jest praktycznie wszystko" - prezes PiS o artykule "Newsweeka" nt. swojego ojca
Zaloguj się
 • michalpopiel

  Oceniono 227 razy 179

  Za Smolensk odpowiedzialny jest prezes Jaroslaw i jego brat, ktory zorganizowal te wycieczke. Czas spojrzec prawdzie w twarz panie prezesie...

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 182 razy 170

  Do PiS-obolszewików.

  Zanim zaczniecie opluwać, odpowiedzcie sobie na takie pytania. Kto był Dowódcą Sił Powietrznych (podpowiem - Błasik)?. Kto podpisywał uprawnienia do lotu tzw. certyfikaty (podpowiem - Błasik)?. Kto wiedział, że one są nieważna a jeden sfałszowany (podpowiem - Błasik)?. Kto był Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych RP (podpowiem - Lech Kaczyński)?. Kto po katastrofie Casy awansował - zamiast wywalić ze stanowiska pana Błasika (podpowiem - Lech Kaczyński)?. Kto zapraszał do Katynia gości (podpowiem -kancelaria prezydenta, za wiedzą Lecha i Jarosława Kaczyńskich, oraz szefa kancelarii Sasina)?. Kto nie zareagował na Okęciu, że w samolocie jest całe dowództwo WP, a załoga nie ma prawa nie tylko prowadzić samolotu, ale przebywać w kokpicie (podpowiem Lech Kaczyński i Andrzej Błasik)?. Kto nie zatrzymał startu z Okęcia (podpowiem - Zwierzchnik Sił Zbrojnych i Dowódca Sił Powietrznych)?. Kto w czasie lotu straszył załogę "co im zrobi jak nie wylądują" (podpowiem - wysłannicy pierwszego pasażera łażący po samolocie i kokpicie, zamiast siedzieć na tyłku, i w tak trudnej sytuacji pogodowej nie przeszkadzać załodze)?.

  Zagłuszanie własnych wyrzutów sumienia przez Jarosława Kaczyńskiego jest godne podziwu. Trzeba być niezwykle cynicznym, żeby obwiniać za katastrofę osobiście premiera Tuska, wiedząc, że to kłamstwo. Jak trzeba być cynicznym, żeby dla głosów wyborców organizować nielegalne spędy na Krakowskim Przedmieściu i wyć kazdego miesiąca do jakiegoś pana, o zwrot wolnej ojczyzny.

 • poljack

  Oceniono 153 razy 137

  Rajmund AK owiec w 1945 dostaje się na studia i dostaje willę gdy jego koledzy kulę w łeb lub wieloletnie więzienie jak to wytłumaczy J.K.

 • jurekh1

  Oceniono 145 razy 131

  1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

  2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie, gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce

  3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

  4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, z kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.

  5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.

  6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji ujawnia swoją teczkę dopiero po naciskach prasy.

  7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

  8) Umorzenie długu PC w czwartym dniu sprawowania urzędu przez PISowskiego ministra

  9) Cud - fałszywa, lojalka umorzona w 2008r z powodu przedawnienia. Inni przed Sądem musieli udowadniać niewinność.

  10) Cud - Rajmund Ojciec spoczywa w zapomnianym rejonie cmentarza. Przeszkadzał w karierze.

  11) Cud - tytuły naukowe przyznane, lecz ich prace nie do wglądu -zakazane? Publikacji naukowych nie zauważono.

  12) Cud dwunasty, były prezydent zero zasług leży na Wawelu! Widziano Piłsudskiego i kilku królów jak przewracali się w grobie!

  13) Cud! Mimo mobilizacji sił pisorydzykobolszewickich mediów i agitacji Kościoła Jaro nie zostaje Prezydentem RP!
  14) Cud! Rajmund Kaczyński jako jedyny żołnierz AK posiada paszport uprawniający do wyjazdów do krajów kapitalistycznych,wyjeżdża na kontrakty i zarabia śmierdzące kapitalistyczne dolary.
  14) Cud! Lech Kaczyński internowany w dniu stanu wojennego,trafia do bydgoskiego Fordonu.Za kilka dni po internowaniu zapada na tajemniczą chorobę i trafia do szpitala gdzie internowanie odbywa w luksusowych warunkach do jakich rodzina Kaczyńskich była przyzwyczajona.Nigdzie nic nie można przeczytać na temat tej tajemniczej choroby.
  15) Cud! Rajmund Kaczyżski zmarł 17 kwietnia 2005 roku.Został pochowany bez rozgłosu i ceremonii jaka się przynależy żołnierzowi AK.Dlaczego synusiowie tak cichutko go pochowali,bez mediów,bez sztandarów i hymnów,przemówień o zasługach jakie włożył w utrwalanie władzy ludowej.
  16) Cud! W PiSowskim IPN brak dokumentów z działalności opozycyjnej Jarosława z lat 1982 do 1989.Kto tam posprzątał i czego tak baedzo się wstydził ten wielki PiSowski patriota?

 • fakiba

  Oceniono 129 razy 107

  Urojeń i majaków Kaczora ciąg dalszy

 • malarysa

  Oceniono 109 razy 89

  A ja się cieszę, że wizyty zostały rozdzielone. Premier przynajmniej żyje, nie tak jak całe dowództwo polskiej armii, które zagoniono na pokład samolotu z prezydentem Kaczyńskim.

 • lloyd_lewis

  Oceniono 87 razy 77

  tak sadze, ze gdyby jaroslaw mowil prawde, pozew przeciwko newsweekowi dawno bylby w sadzie.

 • asperamanka

  Oceniono 84 razy 74

  Najlepiej miny pod Tuskiem rozbraja sam Kaczyński. Wystarczy że się odezwie i coś zabredzi na temat Smoleńska, i poważne wpadki Tuska od razu wydają się mało istotne.

 • trudek46

  Oceniono 98 razy 68

  Wygląda na to,że to p.Tusk oraz jego kancelaria,zapakowała "zimnego"Leszka oraz resztę pasazerów do TU-tki i kazali im lecieć do Smoleńska po śmierć ?chociaż lot był niebezpieczny z winy pogody,a historia "tatusia i mamusi" wcale nie jest taka czysta,krzyży Virtuti Militari Ak-owcom i innym prawicowcom nie przyznawano,Jareczek jak zwykle ściemnia bo sam nie zna ciemnej strony swoich rodziców,a to że się zmienia toraczej wynik tego, że się bidaczek "kurczy".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje