"Profesor mnie pobił, a KUL zwolnił, bo nie chciałam wycofać pozwu"

19.07.2012 06:00
Dziedziniec KUL

Dziedziniec KUL (Fot. Iwona Burdzanowska / Agencja Gazeta)

Miała robić na KUL habilitację, ale pozwała swojego przełożonego. Twierdzi, że ją pobił i znieważył. Uniwersytet właśnie zwolnił ją z pracy - pisze "Gazeta Wyborcza". - Wcześniej ksiądz rektor zapowiedział mi, że jeżeli nie wycofam pozwu, tak się stanie - mówi Sabina B.
Dr Sabina B. przez pięć lat pracowała w Katedrze Historii Ruchów Społeczno-Politycznych XIX i XX w. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Kieruje nią prof. Jan K. W styczniu 2010 r. - jak twierdzi dr Sabina B. - profesor ją zaatakował. - Nie wiem, dlaczego to zrobił. Jest cholerykiem - mówi. - Dzieliliśmy razem pokój. Miałam tam swoje książki, dokumenty. W komputerze była moja częściowo napisana habilitacja. Pan profesor kazał mi się wynosić. Potem wypchnął za drzwi, uderzył w plecy. Wyrzucił za mną moją reklamówkę z książkami, płaszcz i torebkę, z której wysypały się rzeczy. Studenci wszystko widzieli. Nikt mnie tak nigdy nie upokorzył.

W prywatnym akcie oskarżenia, który doktor B. wniosła do lubelskiego sądu rejonowego, oskarża prof. K. m.in. o naruszenie nietykalności osobistej. - W maju ubiegłego roku byłam u rektora KUL ks. prof. Stanisława Wilka. Chciałam, aby podpisał mi zgodę na dofinansowanie przez KUL druku habilitacji. Zgodził się. Ale powiedział wprost, że jeżeli nie wycofam pozwu, stracę pracę - mówi kobieta.

Rzecznik KUL: - Ksiądz rektor potwierdza, że spotkanie się odbyło. Ale absolutnie nie wysuwał żadnych sugestii, noszących wręcz znamiona szantażu, o wycofaniu pozwu.

Komentarze (260)
Zaloguj się
 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 363 razy 305

  Państwo polskie dopłaca do KUL olbrzymie pieniądze. Warto by było, aby rząd zainteresował się co tam się dzieje. A, że się dzieje podobnie jak w PSL wiedzą wszyscy.

 • augenthaler

  Oceniono 222 razy 202

  Mam wrazenie, ze w polskim kosciele katolickim nie wszyscy umieja odrozniac dobro od zla.

 • benkmen

  Oceniono 1 raz 1

  Egzorcystycznego Zakładu Badań Naukowych na KUL za państwowe pieniążki jeszcze nie otwarto?

 • phantomasa1

  Oceniono 2 razy 2

  Trzymajcie sie z daleka nie tylko od KUL! Pistoleciki ich, też bywają groźne.

 • cheffin

  Oceniono 4 razy 4

  Szef kulu powinien isc na emeryture bo ma slaba pamiec., ten balagan na uczelni jest jak w PSL pora rozpedzic to mataczace towarzystwo.

 • wiwi2662_beauty

  Oceniono 10 razy 6

  Kobieto powinnaś się cieszyć że nie zostałaś jeszcze przez sprawcę okradziona i wykorzystana seksualnie ,a na koniec spalona na stosie... w końcu agresorem był katolicki ksiądz....

 • abomingo1.1

  Oceniono 8 razy 2

  Nie mogę zrozumieć po jaka cholerę idą tam ci ludzie !!! Czy każdy jest ODMÓŻDŻONY ? ? ? UŻYWAJCIE WŁASNEGO ROZUMU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • krutki42

  Oceniono 13 razy 5

  czarna banda ,,,po co my płóacimy na złamasów podatki

 • krutki42

  Oceniono 8 razy 2

  banda i tyle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje