Bułgaria: Polscy turyści opuścili lotnisko w Burgas

18.07.2012 23:53
Eksplozja na lotnisku w Burgas w Bułgarii

Eksplozja na lotnisku w Burgas w Bułgarii (Kanał 9)

- 189 Polaków wieczorem opuściło lotnisko w Burgas, na którym utknęli z powodu eksplozji autobusu - poinformowało MSZ. Byli to turyści, którzy przylecieli z Katowic jeszcze przed eksplozją.
Wieczorem na Twitterze resort spraw zagranicznych poinformował, że z lotniska wypuszczono Polaków, którzy przylecieli do Burgas, a turyści, którzy mieli opuścić Bułgarię, wylecieli z Burgas ok. 19.15.

Zaraz po zamachu Polacy nie mogli opuścić terenu lotniska, ponieważ policja i służby portu lotniczego musiały sprawdzić, czy na lotnisku nie ma jakiegoś innego ładunku wybuchowego.

Sytuację w Burgas monitorowała polska placówka dyplomatyczna. Konsul RP w Sofii Katarzyna Deda w rozmowie telefonicznej poinformowała wieczorem, że rozmawiała z rezydentką i turystami, którzy byli na lotnisku w Burgas. Relacjonowała, że nikt z nich nie ucierpiał, wszyscy byli spokojni, rozumieli sytuację i czekali na jej wyjaśnienie.

Co najmniej sześć osób zginęło w eksplozji autobusu z izraelskimi turystami na lotnisku w Burgas nad Morzem Czarnym - poinformowało MSW Bułgarii. Zdaniem władz chodzi o zamach. Lotnisko w Burgas zamknięto, a wszystkie loty przekierowano do Warny.

Zobacz także

Najnowsze informacje