Pawlak: byliśmy gotowi do przedstawienia kandydata na ministra rolnictwa

18.07.2012 20:33
Waldemar Pawlak

Waldemar Pawlak (Fot. tokfm.pl)

Wicepremier Waldemar Pawlak stwierdził w TVN24, że PSL było gotowe do wysunięcia kandydata na nowego ministra rolnictwa. Ocenił, że zapowiedź nadzorowania resortu przez premiera dowodzi powagi sytuacji. Może premier ma wiedzę wykraczającą poza dostępne informacje - dodał.
- To jest nowa sytuacja, pokazująca powagę i dramaturgię tego momentu, bo w rozmowie w południe z panem premierem przedstawiłem gotowość PSL-u do przedstawienia i kandydata, i propozycji uporządkowania tych spraw. Pan premier powiedział, że jest za wcześnie na decyzje personalne i później na konferencji prasowej przedstawił, że zamierza osobiście nadzorować nie tylko rolnictwo, ale także agencje - powiedział Pawlak w środę w TVN24.

- Do tej pory ani minister Marek Sawicki, ani pan premier nie informowali mnie, że są jakieś dramatyczne, wykraczające poza to, co jest w taśmach, procesy czy zdarzenia, które wymagałyby nadzwyczajnej ingerencji. Być może pan premier ma wiedzę wykraczającą poza te informacje, które są dla nas dostępne, i dlatego osobiście zdecydował się stanąć na czele Ministerstwa Rolnictwa - podkreślił Pawlak.

Szef PSL zaznaczył, że być może premier Tusk ma tajne informacje pochodzące ze służb specjalnych.

Pawlak dodał, że podczas wtorkowego posiedzenia rządu premier "wyraził opinię wobec członków rządu, że takie nagrania, rozmowy nie mogą z automatu skutkować zmianą ministra".

Premier Donald Tusk podczas środowej konferencji zapowiedział przyjęcie dymisji Marka Sawickiego i nie wykluczył, że osobiście będzie nadzorował resort rolnictwa. - Niewykluczone, że w ciągu najbliższych kilku, a może i kilkunastu dni - z racji także przepisów konstytucyjnych, będę osobiście sprawował nadzór nad Ministerstwem Rolnictwa, m.in. po to, by przygotować decyzje personalne dotyczące także agencji, które podlegają temu ministerstwu - powiedział Tusk.

Zobacz także
Komentarze (197)
Pawlak: byliśmy gotowi do przedstawienia kandydata na ministra rolnictwa
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 57 razy 51

  No to docisnął premier chytrego Waldka. Może mu teraz nawet zlikwidować KRUS, bo PSL w wypadku przyśpieszonych wyborów zebrałby tyle co partia emerytów i rencistów.

 • lava71

  Oceniono 44 razy 42

  Rozwiązać Ministerstwo Rolnictwa i dokonać lustracji przychodów wszystkich jego pracowników w ciągu ostatnich 20 lat. !!!!

  ZŁODZIEJE !!!
  ZŁODZIEJE !!!
  ZŁODZIEJE !!!
  ZŁODZIEJE !!!

 • kesik001

  Oceniono 43 razy 37

  Totalna drwina z ludzi.
  Główny chachmęt i złodziej poleca KOOOLEJNEGO swojego zaufanego????.

 • ulanzalasem

  Oceniono 33 razy 33

  PSL jest zawsze gotowy...do koalicji, obsadzania stanowisk, robienia dobrze swojej rodzinie i znajomym :D

 • diver77

  Oceniono 35 razy 33

  To Pawlak powinien podać się do dymisji !!!

 • burak.z.onetu

  Oceniono 43 razy 31

  Ty inteligentny i smart talking bucu, który siedzisz w tym gó...e już od ponad 20lat. I nie wiesz co w trawie piszczy? WSZYSCY wiedzą, społeczeństwo wyje z rozpaczy nad strukturalnym nepotyzmem w twojej partii z której to 3x byłeś durniu premierem po '89 roku. Najwięcej ze wszystkich. I nie wiesz co się dzieje w kuluarach rządu? Na zapleczu ministerstw a szczególnie rolnictwa. Nie wiesz co się dzieje w agencjach Skarbu Państwa? Nie wiesz jakie przewałki tam mają miejsce w biały dzień, jaka tam trwa walka o stołki i o miejsce przy korycie? BALCEROWICZOWI parę lat zajęło w Sejmie przeforsowanie ustawy antykominowej i od samego momentu uchwalenia zaczęły się podchody w każdym resorcie jak ją najskuteczniej ominąć. To tylko JEDEN przykład z tysiąca i jednej przewałki o jakiej niby to nie masz pojęca. Co w takim razie robłeś przy KORYCIE przez ponad 20 lat? JAKIE masz kwalifikacje, żeby rządzić JAKIE masz kompetencje żeby w Sejmie być ustwodawcą? Ja, zwykły szary obywatel, dostarczę ci setki przykładów z własnego miasta na korucję, nepotyzm, złodziejstwo, naduzywanie władzy, oportunizm i karierowiczostwo urzędników oraz niedobre prawo, WSZYSTKO to czego ty NIE jesteś w stanie ZOBACZYĆ po 20 latach przebywania w tym BAGNIE...

  A tak gwoli przypomnienia -KTO jak nie ty razem z premierem knuliście w czasie NOCNEJ zmiany nad obaleniem prawowitego rzadu, który jako JEDYNY juz u zarania transformacji starał sie te wszystkie przyadłości WYPALIĆ jednym cięciem, żeby dzisiaj polityka w tym kraju nie musiała sie z takimi aferami borykać? ZAPOMNIAŁEŚ drogi przyjacielu, coś masz krótką pamięć, ale srał cię pies w mordę. Nadejdzie czas kiedy za to wszystko zapłacicie...

 • led2007

  Oceniono 28 razy 26

  Waldi, żniwa, a ty nie zbierasz, ścierniska nie orzesz, tylko koryta pilnujesz??

 • nirelle

  Oceniono 32 razy 24

  Premier wiedział o agencjach rolnictwa z raportu NIK-u od 2008r. Dlaczego teraz dopiero zajął się sprawą?
  Niech się nie zajmuje rolnictwem bo już miał zamieszkac w sejmie i uporządkować i nic ztego nie wyszło poza gadaniem. z rolnictwem będzie to samo.

 • cracovia.figiel

  Oceniono 24 razy 24

  Brat Kłopotka. Ten co ma ukończoną podstawówkę. Idę o każdy zakład.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje