Pawlak: byliśmy gotowi do przedstawienia kandydata na ministra rolnictwa

18.07.2012 20:33
Waldemar Pawlak

Waldemar Pawlak (Fot. tokfm.pl)

Wicepremier Waldemar Pawlak stwierdził w TVN24, że PSL było gotowe do wysunięcia kandydata na nowego ministra rolnictwa. Ocenił, że zapowiedź nadzorowania resortu przez premiera dowodzi powagi sytuacji. Może premier ma wiedzę wykraczającą poza dostępne informacje - dodał.
- To jest nowa sytuacja, pokazująca powagę i dramaturgię tego momentu, bo w rozmowie w południe z panem premierem przedstawiłem gotowość PSL-u do przedstawienia i kandydata, i propozycji uporządkowania tych spraw. Pan premier powiedział, że jest za wcześnie na decyzje personalne i później na konferencji prasowej przedstawił, że zamierza osobiście nadzorować nie tylko rolnictwo, ale także agencje - powiedział Pawlak w środę w TVN24.

- Do tej pory ani minister Marek Sawicki, ani pan premier nie informowali mnie, że są jakieś dramatyczne, wykraczające poza to, co jest w taśmach, procesy czy zdarzenia, które wymagałyby nadzwyczajnej ingerencji. Być może pan premier ma wiedzę wykraczającą poza te informacje, które są dla nas dostępne, i dlatego osobiście zdecydował się stanąć na czele Ministerstwa Rolnictwa - podkreślił Pawlak.

Szef PSL zaznaczył, że być może premier Tusk ma tajne informacje pochodzące ze służb specjalnych.

Pawlak dodał, że podczas wtorkowego posiedzenia rządu premier "wyraził opinię wobec członków rządu, że takie nagrania, rozmowy nie mogą z automatu skutkować zmianą ministra".

Premier Donald Tusk podczas środowej konferencji zapowiedział przyjęcie dymisji Marka Sawickiego i nie wykluczył, że osobiście będzie nadzorował resort rolnictwa. - Niewykluczone, że w ciągu najbliższych kilku, a może i kilkunastu dni - z racji także przepisów konstytucyjnych, będę osobiście sprawował nadzór nad Ministerstwem Rolnictwa, m.in. po to, by przygotować decyzje personalne dotyczące także agencji, które podlegają temu ministerstwu - powiedział Tusk.

Zobacz także
Komentarze (197)
Zaloguj się
 • dyletant100

  0

  parkinson rzadzi , tfu !

 • de_ent

  0

  Dostępne informacje są takie że PSL to krętacze a Pawlak albo nad tym nie panuje albo ma z tego działkę. Inaczej być nie może. Stracił okazję żeby siedzieć cicho i nie robić z siebie idioty chłopina

 • fordysta

  Oceniono 5 razy 5

  Pawlak, i TY i twój premier macie DOSKONAŁĄ WIEDZĘ o wszystkich procederach !
  OBYDWAJ ZNALIŚCIE pokontrolny protokół NIK-u !
  OBYDWAJ brylujecie w tych przekretach !

 • wyksztalciunio

  Oceniono 1 raz 1

  Na pewno jakiegoś kumotra.Dał fuchę Mamusi,czemu nie dać kumotrowi?

 • edza4

  Oceniono 4 razy 2

  Pawlak już niósł nowego ministra żeby szybko zapomnieć o tym co usłyszał przed chwilą na temat swoich kolesi,szkoda tylko że nic z tego nie zrozumiał,zamiast zrobić ze złodziejami porządek to on znowu szybko chciał wstawić swojego kmiota.Tusk jak najprędzej powinien Pawlaka spuścić po schodach i zapomnieć o specach od nepotyzmu.Teraz też będzie łatwiej,bo zamiast słowa nepotyzm wystarczy użyć skrótu psl.

 • wuem43

  Oceniono 5 razy 5

  On powinien być gotowy do spakowania się i spier.....nia z posady. Dosyć już nachapał.

 • redgunner

  Oceniono 3 razy 3

  Pawlak to ma swojego kandydata na każde stanowisko. Fenomenalny gość, chciałbym się z nim zakolegować, też bym dostał jakąś posadkę za kilka tysiaczków.

 • jmma.777

  Oceniono 3 razy 3

  Śmiesznośc PSL bierze się z śmieszności jej głównych przedstawicieli . Jak nazwać listę kandydatur na ministra rolnictwa - ZNOWU KOLESIE ! A może Śmietankę zaproponujecie ? Ten o was napewno zadba .
  Partia jak prostytutka - gdzie kasa i władza - tam PSL>

 • ksks3

  Oceniono 4 razy 2

  Nowy kandydat PSL-u !?
  Śpieszył się Walduś, oj śpieszył żeby ktoś obcy nie zdążył dopiąć się do koryta przynależnego do PSL-u
  Dobrze że Tusk na to nie poszedł !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje