Słynna smażalnia ryb dostała mandat od sanepidu. 500 zł

Nieświeże surówki w kołobrzeskiej smażalni ryb były ''leczone'' sosami

Nieświeże surówki w kołobrzeskiej smażalni ryb były ''leczone'' sosami (Fot. za tvn24.pl)

Sanepid skontrolował smażalnię ryb, która była niechlubną bohaterką reportażu TVN24. Nieświeże ryby miały być przechowywane w nieodpowiednich temperaturach, myte ścierką i smażone na starym oleju. Sanepid sprawdził i stan czystości ocenił jako "dostateczny". Wlepił najwyższą możliwą grzywnę - 500 zł.
Reporterka TVN zatrudniła się w jednej ze smażalni ryb w Kołobrzegu. To, jak wyglądało przygotowanie i przechowywanie jedzenia nagrała ukrytą kamerą.
Mrożone ryby były myte brudną ścierką i smażone w starym oleju.

Artykuły spożywcze, z których przygotowano potem potrawy, były przetrzymywane w brudzie i wysokich temperaturach. Klienci otrzymywali np. hamburgery ze spleśniałym serem i skwaśniałą surówką.Zdążyli posprzątać?

Kontrola sanepidu, przeprowadzona już po emisji reportażu w telewizji, nie wykazała tak drastycznych uchybień - surówki były, olej bez zarzutu, a "stan czystości bieżącej na poziomie dostatecznym".

Co to oznacza? - Generalnie w lokalu było czysto, ale widać było, że nie jest on sprzątany na bieżąco. Świadczyły o tym pajęczyny w szafkach czy kurz - relacjonuje Ilona Jurewicz z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Część sprzętu przeznaczona do produkcji żywności była zniszczona, w jednym urządzeniu chłodniczym produkty były przechowywane w nieodpowiedniej temperaturze.

Za uchybienia sanepid nałożył grzywnę, najwyższą z możliwych - 500 zł. W szczególnych przypadkach może ona wynieść 1000 zł. Słynna smażalnia jest zamknięta.

Brudno jest w ułamku punktów z jedzeniem

Na 2,4 tys. kontroli od początku wakacji zachodniopomorski sanepid wlepił 150 mandatów na łączną sumę 36 tys. zł. Również Inspekcja Handlowa w Szczecinie nie stwierdziła większych uchybień w punktach z jedzeniem.

Zobacz także
Komentarze (219)
Słynna smażalnia ryb dostała mandat od sanepidu. 500 zł
Zaloguj się
 • veglie

  Oceniono 74 razy 66

  Od dzisiaj do końca sezonu aby odbić sobie te pięć stów będą smażyć na tym samym oleju.

 • izopropanol

  Oceniono 69 razy 63

  Hmm, moze na nastepny raz niech sie ktos z kamera zatrudni w sanepidzie........

 • rawahecht

  Oceniono 46 razy 44

  "Słynna smażalnia ryb dostała mandat od sanepidu. 500 zł"

  500 zł ?!

  No to już q..a po słynnej smażalni!!!

 • dreamdre

  Oceniono 39 razy 35

  500 zł? Hahahaha ... Półgodzinny utarg kiosku z rybami ...
  Tak to się wzajemnie dymamy w majestacie prawa

 • roliwa

  Oceniono 36 razy 34

  Znajoma dostała 200,00 za to, że transportery z piwem butelkowym stały na posadzce. Tu za trucie ludzi 500,00. Po co nam instytucja, które ma jedynie instrumenty do naprawianie budżetu bezsensownymi mandatami?

 • stardust.2000

  Oceniono 32 razy 32

  Po takim mandacie ta smażalnia pewnie już się nie podniesie i splajtuje, a właściciel dozna załamania nerwowego. Przecież to jawna kpina i przywolenie państwa na stosowanie takich praktyk. Podobnie jak z mandatami za wykroczenia drogowe, wymiar kar nakładanych przez Sanepid pochodzi pewnie jeszcze z początku lat 90-tych. Za taki syf - właściciela otrzeźwił by mandat rzędu 10 tys zł.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 34 razy 32

  "Brudno jest w ułamku punktów z jedzeniem"

  Kurvva mać! Przestańcie pierdzieć w stołki za moje podatki, tylko ruszcie swoje biurwowskie dupska w teren, to może oczka wam się otworzą!

 • edddgar

  Oceniono 27 razy 27

  500 zeta? Bruhaha! To niech zapłacą od razu 5000 -będą mieli abonament na następne 9 kontroli :-)

 • jan_sobczak1

  Oceniono 32 razy 26

  Sanepid jako przechowalnia podstarzałych towarzyszek i towarzyszy mających kwalifikacje do bycia babciami klozetowymi a nie inspektorami nadaje się do zupełnej likwidacji. Pokazały to zeszłoroczne afery z solą, barwnikami, mięsem.... Wszystkie gładziutko wyciszone.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje