Palikot chce odwołania rządu i nowych wyborów

18.07.2012 10:48
Janusz Palikot

Janusz Palikot (Fot. Adam Kozak/ Agencja Gazeta)

Ruch Palikota chce przyspieszonych wyborów. Janusz Palikot poinformował, że jego klub przygotował wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska.
Palikot proponuje, by powołać rząd ekspertów, który podjąłby się administracji krajem do nowych wyborów. Do poparcia wniosku zachęca zarówno polityków Prawa i Sprawiedliwości, jak i SLD. Twierdzi również, że w partiach rządzących są posłowie, którym nie podobają się działania władz PO i PSL.

Pod wnioskiem musi podpisać się 46 parlamentarzystów, sam Ruch Palikota ma jedynie 43 posłów. Jednak być może wesprą go członkowie innych sejmowych ugrupowań. By rząd został odwołany, za wnioskiem musi zagłosować co najmniej 231 posłów. Cała opozycja (PiS, Solidarna Polska, Ruch Palikota i SLD) oraz posłowie niezależni mają łącznie 226 głosów.Janusz Palikot chce, aby w ciągu najbliższych dni cała opozycja ustaliła wspólnego kandydata na premiera i złożyła wniosek o głosowanie u marszałek Sejmu. O potencjalnym kandydacie na premiera Janusz Palikot powiedział, że powinna być to osoba do zaakceptowania zarówno dla jego partii, jak i SLD oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także
Komentarze (219)
Zaloguj się
 • lisol25

  0

  może grodzkie dziwadło?

 • refleksyjny

  Oceniono 2 razy 2

  Miałeś chamie złoty róg

 • pogromca_gamonia

  Oceniono 7 razy -1

  Janusz, bez dildo sie tu nie obejdzie.

  Pakuj sobie ten instrument demokracji w odbyt i jodluj !

 • katolikus

  Oceniono 10 razy -6

  A tego jeszcze święta ziemia nosi ???Tak to jest jak się chce jeść dwoma łyżkami,To tylko świadczy o tym ile mamy w Polsce złodziei.Dlatego Ziobro z całym PiS-em podali się do dymisji,bo jak ścigali złodziei to w Polsce podniosło się takie larum że rząd musiał ustąpić Bo wszystkie laickie media na usługach złodziei nie zostawiały suchej nitki na rządzie biorąc w obronę złodziei których rzekomo rząd nie słusznie oskarża A wynik następnych wyborów i wygrana Partii Oprychów tylko potwierdza tą śmiałą tezę.Boże chroń Polskę przed złodziejami

 • katolikus

  Oceniono 6 razy -2

  A tego jeszcze święta ziemia nosi ???

 • alexy-dwa

  Oceniono 9 razy -1

  Proponuję Roberta Biedronia na premiera ! Skoro w USA mają czarnoskórego prezydenta to w Polsce premier może być gejem.

 • zoil44elwer

  Oceniono 8 razy 0

  Palikot im niżej w sondażach tym wyższe cele atakuje.Ale Palikotowe koty wyszły z worka i....widać jaki to towar ma do sprzedania Palikot.Kto to kupi,tylko ślepy,głuchy i głupi.

 • rudy_do_budy

  Oceniono 10 razy 4

  .
  Nie jestem fanem palikociarni ale jesli naprawde Januszek z Bilgoraja tego chce to ma u mnie 5 punktow i flache whiskey.
  .
  Rzad do dymisji, nowe wybory i oczywiscie kajdany na rece rudego.
  Wlasciwie ta trzecia sprawa natychmiast.
  .
  W Kraju jest juz taki bajzel, ze nikt nad tym nie ma kontroli
  Afery doslownie codziennie.
  Na platfusow po prostu nie ma bata.
  .
  .

 • abhaod

  Oceniono 5 razy -1

  TW Paligłup wprowadzi fachowców od donosicielstwa i konopi.
  niezalezna.pl/17670-kontakty-palikota-i-kotlinskiego-z-sb

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje