Palikot chce odwołania rządu i nowych wyborów

Janusz Palikot

Janusz Palikot (Fot. Adam Kozak/ Agencja Gazeta)

Ruch Palikota chce przyspieszonych wyborów. Janusz Palikot poinformował, że jego klub przygotował wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska.
Palikot proponuje, by powołać rząd ekspertów, który podjąłby się administracji krajem do nowych wyborów. Do poparcia wniosku zachęca zarówno polityków Prawa i Sprawiedliwości, jak i SLD. Twierdzi również, że w partiach rządzących są posłowie, którym nie podobają się działania władz PO i PSL.

Pod wnioskiem musi podpisać się 46 parlamentarzystów, sam Ruch Palikota ma jedynie 43 posłów. Jednak być może wesprą go członkowie innych sejmowych ugrupowań. By rząd został odwołany, za wnioskiem musi zagłosować co najmniej 231 posłów. Cała opozycja (PiS, Solidarna Polska, Ruch Palikota i SLD) oraz posłowie niezależni mają łącznie 226 głosów.Janusz Palikot chce, aby w ciągu najbliższych dni cała opozycja ustaliła wspólnego kandydata na premiera i złożyła wniosek o głosowanie u marszałek Sejmu. O potencjalnym kandydacie na premiera Janusz Palikot powiedział, że powinna być to osoba do zaakceptowania zarówno dla jego partii, jak i SLD oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także
 • Wicepremier Waldemar Pawlak Kto wygrał na aferze w PSL? "Wszystko sprzyja Pawlakowi"
 • Janusz Piechociński w Poranku Radia TOK FM "Marek nie sygnalizował, że będzie konkurentem Pawlaka"
 • Marek Sawicki NIK w Ministerstwie Rolnictwa. Zaczęło się od rutynowej kontroli, potem - fala donosów
Komentarze (219)
Palikot chce odwołania rządu i nowych wyborów
Zaloguj się
 • stix

  Oceniono 41 razy 27

  Rząd powinien działać mniej więcej jak samorząd.
  1. Premier powinien być wybierany w apolitycznych wyborach powszechnych.
  2. Sejm powinien być wybierany w apolitycznych wyborach powszechnych (100 osób).
  3. Ustawy powinny przechodzić większością głosów (51 głosów), a ustawy specjalne powinny przechodzić specjalną większością głosów (76 głosów).
  4. Senat i Urząd Prezydenta zlikwidować.

 • kocurxtr

  Oceniono 31 razy 23

  najpierw niech zprponuje fachowców, program itd...
  chciaż.. program wszystkich partii zawsze jest ten sam: przed wyborami wleźć w dupę wyborcy, po wyborach mieć w dupie wyborcę... i żereć, żereć żreć.. z koryta....

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 47 razy 21

  palikot przyspiesza, zanim słupki mu nie spadną do zera :-)

 • herrporcupine

  Oceniono 28 razy 20

  W czasach, gdy koalicja PiS-SLD wisi w powietrzu, lepiej by uważał z takimi pomysłami...

 • baddrake

  Oceniono 18 razy 18

  A z tymi taśmami, to tylko mały wypadek przy pracy tzw. elit narodu. Te taśmy miały komuś służyć jako narzędzie do dopchania się do koryta. Czyli jako narzędzie do wywierania nacisku wewnątrz ferajny, czyli narzędzie szantażu Jednak ktoś przeholował, pewnie niechcący i ten syf ujrzał światło dzienne. Tak wyszło, że strata będzie po stronie szantażowanego i szantażysty. A zwykła gawiedź ma z tego trochę uciechy, co jedynym pozytywem tej sprawy. Amen.

 • rucki

  Oceniono 41 razy 17

  głosowałem na Ciebie, Januszu, aleś się zajął tym, co nie trzeba... miałeś być nową jakością, a stałeś się chwilową, płonną alternatywą... straciłeś mnie jako wyborcę... teraz te wszystkie próby wydźwignięcia słupków sondażowych są cokolwiek żałosne.

 • hans_close

  Oceniono 27 razy 15

  Panie Palikot, jest w naszej polityce luka, którą którą możesz zająć i przejść do historii. Człowieku, skup się na oderwaniu parszywych, zapasionych ryjów od koryta publicznego a wyborcy sami do ciebie przyjdą, zamiast próbować nieporadnie odrywać wyborców z PO. Walcz z klerem prawdziwie i z determinacją a nie jak postkomuniści z SLD a będziesz III, lub nawet II siłą polityczną w tym kraju!

 • kkes

  Oceniono 23 razy 15

  Przepraszam bardzo ale sam Palikot pare lat temu wmawiał społeczeństwu że rząd tuska to fachowcy i eksperci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje