Powstanie wersja raportu smoleńskiego dla "ludu"

Maciej Lasek (drugi z lewej) na prezentacji raportu tzw. komisji Millera, 29 lipca 2011 r.

Maciej Lasek (drugi z lewej) na prezentacji raportu tzw. komisji Millera, 29 lipca 2011 r. (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. Członkowie rządowej komisji Jerzego Millera, którzy przygotowali raport z katastrofy smoleńskiej napiszą jego wersję popularnonaukową - czytamy w najnowszej "Polityce". Powodem mają być rozmowy z przedstawicielami wielu środowisk, którzy wypowiadają się na temat prac komisji bez pełnej lektury raportu, przyznając, że znają go jedynie we fragmentach.
- Widzimy potrzebę przełożenia naszej pracy na język zrozumiały dla większości ludzi i wydania jej w wersji książkowej - mówi dla "Polityki" Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, członek komisji Millera. Przy tworzeniu wersji popularnonaukowej, która ma być nieco uproszczona i pisana językiem przystępniejszym, mają pomagać doświadczeni redaktorzy.

Oryginalny raport ma 330 stron i około setki stron załączników, przez co nie wszystkim zabierającym głos w sprawie katastrofy udało się przez niego przebrnąć. - Dobrze, że napiszą go ci, którzy o przyczynach katastrofy wiedzą najwięcej - czytamy w "Polityce".

Cały artykuł o "raporcie smoleńskim dla ludu" w najnowszej "Polityce"


'Strach i fascynacja': W tych miejscach czuć zapach śmierci. On je fotografuje [FOTO] >>Zobacz także
 • Mariusz Błaszczak i Marek Migalski Obiad PiS po katastrofie smoleńskiej? "Migalski nisko upadł"
 • Wrak Tu-154 Rząd nie będzie prostować kłamstw smoleńskich
Komentarze (129)
Powstanie wersja raportu smoleńskiego dla "ludu"
Zaloguj się
 • dziabes09

  Oceniono 49 razy 41

  Moja 84 letnia babcia stwierdziła, że katastrofa smoleńska to kara boska za arogancję Kaczyńskiego. Tę wersję „dla ludu” przekazała już dawno, czekając w kolejce do lekarza. Oczywiście potem musiała szybko wracać do domu bo lud smoleński dość agresywnie odrzucił jej wersję.

 • totapis500

  Oceniono 36 razy 28

  Mam nadzieję że w tej nowej wersji dla ludu będzie opisane przyjęcie dla posłow z PiS wydane w godzinę po katastrofie

 • zgryz3

  Oceniono 35 razy 25

  Główna przyczyna katastrofy jest znana od początku: Jarek. Reszta to tylko tragiczne następstwa. Dla mnie o wiele ciekawsze byłoby pokazanie wszystkich spiskowych pomysłów PiS-u z pogłębioną analizą psychologiczno-psychiatryczną.

 • hrabia_onejski

  Oceniono 36 razy 22

  Po co? Prawda jest różna dla różnych środowisk. Specowi od samolotów Antkowi Macierewiczowi i tej chorej grupie Solidarni 2010 nie przetłumaczycie, że białe to białe, bo oni przed katastrofą już wiedzieli, że to wina Tuska, Komorowskiego, PO i ich wyborców. Jaki więc jest sens motania motłochowi w pustych łbach? Mądry wie, co było przyczyną zaś głupi tego i tak nigdy nie zrozumie. Chyba, że głupszy mu to w swój chory, pokrętny sposób wytłumaczy. Ale na to już zdrowi nie mają wpływu.

 • 5m00tny

  Oceniono 31 razy 17

  Bardzo dobrze dobrze że powstanie wersja dla ludu, który nie potrafi zrozumieć podstawowych praw fizyki działających podczas lotu i zrozumienie podstawowej wersji raportu jest dla nich niewykonalne. Najlepiej jakby ten raport opublikować na łamach Faktu albo Super Ekspresu, wtedy byłby napisany językiem zrozumiałym dla plebsu

 • quosoo

  Oceniono 21 razy 15

  A podobno wersja Macierewicza ma być włączona do kolejnego wydania "Biblii Tysiąclecia" - jako "Najnowszy Testament" czyli dzieje współczesne Chrystusa Narodów. Ale ja osobiście czekam najbardziej na komiksowe wydanie tego raportu - z obrazka w którym skrzydło uderza w brzozę będzie od razu wiadomo czy była drewniana (trzask) czy stalowa (brzdęk)...

 • zgryz3

  Oceniono 31 razy 13

  Miałem widzenie. Oto przyczyna katastrofy.
  - Lechu, przed wyborami trzeba obowiązkowo skoczyć do Katynia.
  - Rozkaz, panie prezesie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje