Pawlak: Sprawę trzeba wyjaśnić bez owijania w bawełnę i bez znieczulania

17.07.2012 21:03
Waldemar Pawlak

Waldemar Pawlak (Fot. Bartlomiej Barczyk AG)

- Minister Sawicki podjął męską decyzję, jest osobą najbardziej zainteresowaną wyjaśnieniem sprawy i żeby nie komplikować tej sytuacji, zdecydował przedstawić dymisję panu premierowi - powiedział w TVP Info Waldemar Pawlak komentując dymisję ministra rolnictwa. Jego zdaniem sprawę "taśm PSL" trzeba wyjaśnić bez owijania w bawełnę i bez znieczulania. To pierwszy komentarz szefa PSL ws. taśm.
Zdaniem Pawlaka bardzo ważne jest, by wszystkie służby państwowe szybko wyjaśniły wątpliwości, "bo tego typu sytuacje nie mogą pozostawać w takim stanie niedopowiedzenia". Sama dymisja według wicepremiera ma przyspieszyć wyjaśnienie zarzutów. - Ta sprawa z naszego punktu widzenia jest ważna. Trzeba ją wyjaśnić bez owijania w bawełnę i bez znieczulania.

- Jeśli okaże się, że minister Sawicki jest niesłusznie posądzony i pomówiony, to liczę na współpracę, by napiętnować tych, którzy rzucali fałszywe oskarżenia - powiedział Pawlak.

Komentując "taśmy PSL" Pawlak powiedział, że "członkowie jego partii zbudowali sobie inną konstrukcję, która z punktu widzenia prawnego jest legalna, ale z punktu widzenia przyzwoitości jest niedopuszczalna". - Jeśli tacy ludzie uważają, że w sektorze państwowym zarabiają mniej niż w sektorze prywatnym, to niech sobie poszukają pracy w tym drugim.Sawicki podał się do dymisji

- Jutro podam się do dymisji - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki po spotkaniu z wicepremierem Pawlakiem ws. "taśm PSL". Spotkanie dotyczyło wykorzystywania dla własnych korzyści państwowego majątku przez ludowców związanych z podległą Sawickiemu Agencją Rynku Rolnego.

Sawicki podkreślił, że zarzuty ws. ARR to "pomówienia". - Chcę zaapelować do służb, prokuratury, CBA, ale także do państwa o szybkie, pełne wyjaśnienie pomówień, które zostały opublikowane - zwrócił się do dziennikarzy Sawicki. - Wierzę, że po pełnym wyjaśnieniu państwo poinformujecie opinię publiczną - dodał.Według wicepremiera Pawlaka za wcześnie mówić, kto zostanie nowym ministrem rolnictwa, jeżeli dymisja Sawickiego zostanie przyjęta. - Nie dziś o tym mówić - powiedział.

Zobacz także
Komentarze (142)
Zaloguj się
 • katolikus

  Oceniono 5 razy -1

  "Uderz w stół nożyce się odezwą" Ten burak już dwadzieścia lat przy korycie,Tak to jest jak się chce jeść dwoma łyżkami,To tylko świadczy o tym ile mamy w Polsce złodziei.Dlatego Ziobro z całym PiS-em podali się do dymisji,bo jak ścigali złodziei to w Polsce podniosło się takie larum że rząd musiał ustąpić Bo wszystkie laickie media na usługach złodziei nie zostawiały suchej nitki na rządzie biorąc w obronę złodziei których rzekomo rząd nie słusznie oskarża A wynik następnych wyborów i wygrana Partii Oprychów tylko potwierdza tą śmiałą tezę.Boże chroń Polskę przed złodziejami

 • bardzowielkibuc

  Oceniono 5 razy -1

  Teraz macie odpowiedż dlaczego Pawlak i PSL nigdy nie chcieli wejść w koalicję z Kaczorem!
  Dobrze wiedzieli, że przy nim żadnych lodów by nie ukręcili ,bo natychmiast posłałby za nimi CBA!
  I tak właśnie ma być.A jeśli wyborcy tego nie rozumieją ,to trudno niech ich strzygą ,jak barany.Ja jestem doktorem,to jakoś przy tej władzy przeżyję!

 • a-z2005

  Oceniono 6 razy 6

  Ok - bez owijania w bawełnę. Ile Pan wziął łapówki z Gazpromu, żeby umoczyć Polaków w niekorzystnych umowach na kilkadziesiąt lat?

 • m.maryla56

  Oceniono 3 razy 3

  Jeśli męską decyzją jest zduszenie pożaru na płonącej dupie-to pełna zgoda.

 • wuem43

  Oceniono 9 razy 9

  Pawlak daj spokój , wstydu oszczędź. Weź przykład z Sawickiego jaki On by nie był. Okaż chłopski honor, a nie tylko cwaniactwo.

 • namor75

  Oceniono 7 razy 7

  Przecież wszystko jest na taśmach-pozostało tylko karać a nie szukać wymówek!Jakie możliwości powrotu na stanowiska?.Walnijcie się LUDOWCY w łeb i nie szukajcie żadnych tłumaczeń.Były przekręty i koniec!

 • wyksztalciunio

  Oceniono 7 razy 7

  Cwaniaczek Walduś(generał sikawkowy),jak zwykle udaje głupiego.
  Nie tylko włączył do interesów kolesiów postzeteselowskich,ale nawet mamusię i kochankę.
  A PO dalej patrzy przez palce.

 • rudi.szmalc

  Oceniono 2 razy 2

  Myliłem się sądząc, że Walduś jest kiepski...

  kurdebele.blox.pl/2011/09/PSL-czyli.html

 • distepfano

  Oceniono 3 razy 3

  Trzeba być takim idiotą jak Serafin, by brzytwą kosić koniczynkę ;))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje