Pawlak: Sprawę trzeba wyjaśnić bez owijania w bawełnę i bez znieczulania

- Minister Sawicki podjął męską decyzję, jest osobą najbardziej zainteresowaną wyjaśnieniem sprawy i żeby nie komplikować tej sytuacji, zdecydował przedstawić dymisję panu premierowi - powiedział w TVP Info Waldemar Pawlak komentując dymisję ministra rolnictwa. Jego zdaniem sprawę ?taśm PSL? trzeba wyjaśnić bez owijania w bawełnę i bez znieczulania. To pierwszy komentarz szefa PSL ws. taśm.
Zdaniem Pawlaka bardzo ważne jest, by wszystkie służby państwowe szybko wyjaśniły wątpliwości, "bo tego typu sytuacje nie mogą pozostawać w takim stanie niedopowiedzenia". Sama dymisja według wicepremiera ma przyspieszyć wyjaśnienie zarzutów. - Ta sprawa z naszego punktu widzenia jest ważna. Trzeba ją wyjaśnić bez owijania w bawełnę i bez znieczulania.

- Jeśli okaże się, że minister Sawicki jest niesłusznie posądzony i pomówiony, to liczę na współpracę, by napiętnować tych, którzy rzucali fałszywe oskarżenia - powiedział Pawlak.

Komentując "taśmy PSL" Pawlak powiedział, że "członkowie jego partii zbudowali sobie inną konstrukcję, która z punktu widzenia prawnego jest legalna, ale z punktu widzenia przyzwoitości jest niedopuszczalna". - Jeśli tacy ludzie uważają, że w sektorze państwowym zarabiają mniej niż w sektorze prywatnym, to niech sobie poszukają pracy w tym drugim.Sawicki podał się do dymisji

- Jutro podam się do dymisji - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki po spotkaniu z wicepremierem Pawlakiem ws. "taśm PSL". Spotkanie dotyczyło wykorzystywania dla własnych korzyści państwowego majątku przez ludowców związanych z podległą Sawickiemu Agencją Rynku Rolnego.

Sawicki podkreślił, że zarzuty ws. ARR to "pomówienia". - Chcę zaapelować do służb, prokuratury, CBA, ale także do państwa o szybkie, pełne wyjaśnienie pomówień, które zostały opublikowane - zwrócił się do dziennikarzy Sawicki. - Wierzę, że po pełnym wyjaśnieniu państwo poinformujecie opinię publiczną - dodał.Według wicepremiera Pawlaka za wcześnie mówić, kto zostanie nowym ministrem rolnictwa, jeżeli dymisja Sawickiego zostanie przyjęta. - Nie dziś o tym mówić - powiedział.

Zobacz także
 • Lech Wałęsa Wałęsa o aferze taśmowej PSL: "Polska się zmieniła, PSL - nie. Dlatego dziś mamy sytuację kryminogenną"
 • Janusz Palikot Palikot chce odwołania rządu i nowych wyborów
 • Marek Sawicki NIK w Ministerstwie Rolnictwa. Zaczęło się od rutynowej kontroli, potem - fala donosów
Komentarze (142)
Pawlak: Sprawę trzeba wyjaśnić bez owijania w bawełnę i bez znieczulania
Zaloguj się
 • czar-par

  Oceniono 33 razy 27

  roszady w Zielonej Mafii a Pawlak udaje zielonego.... Wiadomo, że to Pawlak wystawił Sawickiego, bo chciał sie go pozbyć jako niebezpiecznego konkurenta...
  A zielone lody dalej będą kręcić ludzie Pawlaka, tak jak kręciła cala wierchuszka PSL...

  Zielono mi.....

 • c.t.k

  Oceniono 33 razy 27

  Gdzie były służby:Policja,ABW,CBA?.Gdyby nie wewnętrzne partyjne rozgrywki-zapewne sprawa nie wyszłaby na jaw.Gdzie były służby kiedy działała pie...na komisja majątkowa?.

 • topiramax

  Oceniono 30 razy 26

  Męska to by była decyzja ....Pawlaka... aby się podać do dymisji! Mam serdecznie powyżej uszu tej formacji cwaniaczków. Z wyborów na wybory mam nadzieję, że nie przekroczą progu ...i nici z tego niestety. Przydałoby się wysłać tych wszystkich znajomych i przyjaciół Królika na bezrobotne. "W terenie" to cale klany takich cwaniaczków i naciągaczy. Z każdym kto "da zarobić" się ustawią. Bez twarzy ludzie.

 • irasiad69

  Oceniono 20 razy 18

  tak, jakby w po, pis, sld czy każdej innej partii było inaczej. Problem nie w tym, że tak się dzieje, tylko, że się dali złapać. A swoją drogą to psl powinno zostać rozwiązane jakieś 20 lat temu, nie wiem czemu ale akurat ta partia , jak żadna inna kojarzy mi się z pzpn, a jak widzę pawlaka to mój organizm zaczyna reagować tak samo , jak na widok laty...

 • queserasera

  Oceniono 21 razy 17

  "Sprawę trzeba wyjaśnić bez owijania w bawełnę i bez znieczulania"

  Jajarz z tego Pawlaka, szapo ba!

 • kkes

  Oceniono 13 razy 13

  Nic się nie stało, POlacy nic się nie stało
  Nic się nie staaaaało, Polacy nic się nie stało

 • oloros

  Oceniono 21 razy 11

  no i prosze bardzo wreszcie wiemy ze jest jakis minister mezczyzna!!!
  tak bysmy nie wiedzieli!!!!!!!!!!!!!
  a co ze zlodziejstwem - juz pozamiatane?

 • czarnymaczupikczu

  Oceniono 19 razy 11

  Kurcze niech ten PSL w końcu wyleci z sejmu od 20 lat są w sejmie ciągle obiecują rolnikom cuda, rolnicy ciągle narzekają jak im źle i biznes się kręci, ARR, ARIMR i inne cuda kurcze niech ten PSL w końcu poleci z sejmu niech zniknie jak samoobrona, lpr i inne takie , nie ma drugiej tak pasożytniczej partii w Polsce nic sięz nim nie równa nic a nic PiS PO SLD przy PSL to frajerzy

 • newyorker77

  Oceniono 10 razy 10

  Jozef Pilsudski:
  "Narod wspanialy, tylko ludzie ku...".
  Nic dodac, nic ujac, Narodzie Wspanialy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje