Katastrofa kolejowa w Egipcie: co najmniej 15 rannych

17.07.2012 18:09
Co najmniej 15 osób zostało rannych, gdy wykoleił się pociąg jadący do Kairu - poinformowały egipskie służby bezpieczeństwa i służby medyczne. Nie ma potwierdzonych przypadków śmiertelnych.
W wypadku rannych zostało ponad 15 osób. Początkowe doniesienia mówiły o "dużej liczbie ofiar śmiertelnych". Służby medyczne nie potwierdziły jednak doniesień o śmierci pasażerów.

Według źródła agencji AFP w siłach bezpieczeństwa pociąg jechał z wioski Sohag, 500 km na południe od Kairu. Do wykolejenia doszło, gdy zderzył się ze stojącym na torach pociągiem w dzielnicy Badrachine w Gizie.

- Wykoleiły się trzy wagony, nie powodując ofiar śmiertelnych w ludziach. Osoby ranne zostały opatrzone w szpitalu i były w stanie go opuścić o własnych siłach - poinformował Kamal el-Daly, szef wydziału dochodzeniowego policji w Gizie.

Jak pisze Reuters, kolejnym rządom w Egipcie nie udaje się wprowadzić podstawowych standardów bezpieczeństwa na kolei, co prowadzi do wielu katastrof, w których nierzadko giną ludzie.

Komentarze (5)
Katastrofa kolejowa w Egipcie: co najmniej 15 rannych
Zaloguj się
 • blogfiles

  Oceniono 1 raz 1

  Czyli wypadek a nie katastrofa.

 • sbi

  Oceniono 1 raz 1

  Ładne wioski, jedna wielkości Torunia, a druga większa od Warszawy.

 • szpak.nie

  0

  Tu chodzi o to, że nie tylko w POlsce taki burdel na kolei, Wyborcza POwiada, że i w Katarza ichni fachowiec taki jak Model Nowak nie radzi sobie,

 • zyks

  0

  No, dobra, wypadek kolejowy, 15 ( ! ) osób rannych. Ale niby dlaczego to ma być "pilne"?

 • mister_max_napierdalator

  Oceniono 3 razy -1

  Czy zgejowiały i rozkraczony Sławek Nowak nie doradza tamtejszemu ministrowi infrastruktury czasem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje