"Taśmy PSL". Sawicki: Podaję się do dymisji

Jutro podam się do dymisji - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki po spotkaniu z wicepremierem Pawlakiem ws. ?taśm PSL?. Spotkanie dotyczyło wykorzystywania dla własnych korzyści państwowego majątku przez ludowców związanych z podległą Sawickiemu Agencją Rynku Rolnego.


Jednocześnie Sawicki podkreślił, że zarzuty ws. ARR to "pomówienia". - Chcę zaapelować do służb, prokuratury, CBA, ale także do państwa o szybkie, pełne wyjaśnienie pomówień, które zostały opublikowane - zwrócił się do dziennikarzy Sawicki. - Wierzę, że po pełnym wyjaśnieniu państwo poinformujecie opinię publiczną - dodał.

- Chcę powiedzieć, że te cztery i pół roku mojego ministrowania uważam za dobry czas dla polskiego rolnictwa, za dobrze wypełnianą funkcję - zakończył krótkie wystąpienie. Obok stał milczący Waldemar Pawlak.

Jeszcze przed spotkaniem minister był w dobrym humorze. - Wierzę, że to wszystko się wyjaśni. O siebie jestem spokojny - powiedział dziennikarzom przed spotkaniem.

- Ministra nie trzeba było namawiać do dymisji. Każdy rozumie, że sytuacja wymknęła się spod kontroli. Ktoś tym rozgrywa. Taśma została nagrana w styczniu (...) teraz wybucha przed kongresem PSL-u - skomentował w TVN24 Stanisław Żelichowski z PSL.

Dymisja po aferze taśmowej

Spotkanie miało związek z poniedziałkową publikacją "Pulsu Biznesu" i "Gazety Wyborczej". Ujawniły one rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z b. prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem. Jak relacjonowały media, Łukasik mówił Serafinowi o wykorzystywaniu państwowego majątku przez niektórych działaczy Stronnictwa dla własnych korzyści. Pojawił się też wątek należącej do ARR spółki Elewarr.

Sawicki przed spotkaniem powiedział, że przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy doszło do złamania prawa. - Zajęła się tym prokuratura, CBA, wierzę, że to wszystko się wyjaśni. Jeśli chodzi o moje zachowanie i zgodność mojego zachowania z prawem, o to się nie obawiam - powiedział minister rolnictwa.

Jak dodał, jeśli chodzi o kwestię nadzoru Agencji Rynku Rolnego nad podległymi jej spółkami, to wyjaśni to kontrola resortu rolnictwa oraz prokuratury i CBA.

Więcej o:
Komentarze (266)
"Taśmy PSL". Sawicki: Podaję się do dymisji
Zaloguj się
 • quinc

  Oceniono 124 razy 94

  Marku, ta dymisja to czyn godny wielkiego męża stanu. Ustanowiłes nim nowe standardy w polskiej polityce. Wdzięczna ojczyzna Tobie tego nie zapomni. Potomkowie na Twoim pomniku umieszczą napis "Markowi Sawickiemu - Rodacy"

 • agap.e

  Oceniono 88 razy 72

  Ale go Pawlak wykończył.Dał się wrobić jak małe dziecko.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 54 razy 42

  a czy Waldemar skończy tak jak Tymoszenko za swoje umowy gazowe ??
  .
  zacznijmy wsadzać polityków do więzienia tak jak niepodległa Ukraina

 • wojtekjeden

  Oceniono 49 razy 41

  I rozumiem że jutro Pan Sawicki idzie się zarejestrowac do Urzedu Pracy?

 • tinley

  Oceniono 36 razy 36

  Przecież PSL to struktura mafijna. Poparcie PSL oscyluje od kilkunastu lat na tym saym poziomie tylko dlatego że głosuja na nich totumfaccy poupychani w państwowych spółkach i ich rodziny. Wystarczy się przejsć do którejkolwiek z agencji, ośrodka badań rolniczych, doradztwa itd i zobaczyć kto tam pracuje... Nic dziwnego że gumiaki się tak trzymają jak mają zwarty elektorat trzymany w kupie obietnica żarcia przy państwowym korycie. Tą partię nalezy zdelegalizować, rozwiązac i powołac nowy PSL na nowo jeśłi w ogóle jest sens istnienia takich tworów. Witos w mogile się przewraca jak dochodzą do niego nowe wieści.
  Banda dorwała się do żłoba i frymaczy pieniądzem podatnika. najwięksi latyfundyści porobili się krusowcami, prezesami spółek. Kłopotki posżły na posade w ośrodkach utrzymywanych z kasy podatnika "ku pomyślności polskiej gęsi" i w żywe oczy bezczelnie ciągle kłamią. O obermajstrze pawlaku - herszcie całej tej szemranej załogi ogniowej nawet nie chce mi się pisac bo to człowiek który jest głównym sprawcą tego bajzlu który hodował od początku transformacji.

 • muchacho

  Oceniono 29 razy 29

  PSL poświęciło jednego *kolesia*, żeby mogło tą aferę przeżyć i pozostać na scenie politycznej.
  Oczywiście chodzi tylko o to, żeby w następnych wyborach znowu brać udział w podzale łupów jako tzw. *koalicjant* i obsadzić ponownie kolesiami wszystko co się da, a nie o jakąś tam uczciwość.

  A ja wam (PSLowi) szczerze życzę żebyście poszli na dno i znikneli na zawsze a nazwa waszej partii wypływała tylko co jakiś czas dzięki CBA i coraz to nowym sprawom o korupcję wytaczanym waszym byłym ludziom.

 • swan_ganz

  Oceniono 24 razy 22

  dlaczego usuneliście komentarz w którym pytałem m.in i was na tej Czerskiej o powody braku reakcji na doniesienia od pracowników ARR dot; wałków jakie odstawia tam agencja? Oni informowali i was i CBA i policję i Donalda i nikt kuziwa nie reagował... I dopiero teraz piszecie o tym gdy ktoś zdecydował, ze trzeba sopniewierać trochę PSL...
  Wczesiej nie mieliście śmiałości przeprowadzić ślędztwa dziennikarskiego? Dla was na tej Czerskiej ta afera to żadna nowina bo wiedzieliście o tym od dawna i nic z tym nie zrobiliście....

 • forumowiecgwna

  Oceniono 21 razy 21

  No, kazdy rok bez zmian w KRUS-ie i agencjach rolnych, czyli najwiekszych agencjach jakie mamy w naszym kraju to oczywisty powod do stwierdzenia "za dobry czas dla polskiego rolnictwa, za dobrze wypełnianą funkcję"...

  Dla rolnikow oczywiscie.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 27 razy 19

  bierzmy przykład z Ukrainy - wsadzajmy polityków do więzień razem z kryminalistami. Niech sądy przestaną się bać !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX