"Taśmy PSL". Sawicki: Podaję się do dymisji

17.07.2012 18:02
Marek Sawicki i Waldemar Pawlak

Marek Sawicki i Waldemar Pawlak (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Jutro podam się do dymisji - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki po spotkaniu z wicepremierem Pawlakiem ws. "taśm PSL". Spotkanie dotyczyło wykorzystywania dla własnych korzyści państwowego majątku przez ludowców związanych z podległą Sawickiemu Agencją Rynku Rolnego.


Jednocześnie Sawicki podkreślił, że zarzuty ws. ARR to "pomówienia". - Chcę zaapelować do służb, prokuratury, CBA, ale także do państwa o szybkie, pełne wyjaśnienie pomówień, które zostały opublikowane - zwrócił się do dziennikarzy Sawicki. - Wierzę, że po pełnym wyjaśnieniu państwo poinformujecie opinię publiczną - dodał.

- Chcę powiedzieć, że te cztery i pół roku mojego ministrowania uważam za dobry czas dla polskiego rolnictwa, za dobrze wypełnianą funkcję - zakończył krótkie wystąpienie. Obok stał milczący Waldemar Pawlak.

Jeszcze przed spotkaniem minister był w dobrym humorze. - Wierzę, że to wszystko się wyjaśni. O siebie jestem spokojny - powiedział dziennikarzom przed spotkaniem.

- Ministra nie trzeba było namawiać do dymisji. Każdy rozumie, że sytuacja wymknęła się spod kontroli. Ktoś tym rozgrywa. Taśma została nagrana w styczniu (...) teraz wybucha przed kongresem PSL-u - skomentował w TVN24 Stanisław Żelichowski z PSL.

Dymisja po aferze taśmowej

Spotkanie miało związek z poniedziałkową publikacją "Pulsu Biznesu" i "Gazety Wyborczej". Ujawniły one rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z b. prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem. Jak relacjonowały media, Łukasik mówił Serafinowi o wykorzystywaniu państwowego majątku przez niektórych działaczy Stronnictwa dla własnych korzyści. Pojawił się też wątek należącej do ARR spółki Elewarr.

Sawicki przed spotkaniem powiedział, że przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy doszło do złamania prawa. - Zajęła się tym prokuratura, CBA, wierzę, że to wszystko się wyjaśni. Jeśli chodzi o moje zachowanie i zgodność mojego zachowania z prawem, o to się nie obawiam - powiedział minister rolnictwa.

Jak dodał, jeśli chodzi o kwestię nadzoru Agencji Rynku Rolnego nad podległymi jej spółkami, to wyjaśni to kontrola resortu rolnictwa oraz prokuratury i CBA.

Komentarze (266)
Zaloguj się
 • quinc

  Oceniono 124 razy 94

  Marku, ta dymisja to czyn godny wielkiego męża stanu. Ustanowiłes nim nowe standardy w polskiej polityce. Wdzięczna ojczyzna Tobie tego nie zapomni. Potomkowie na Twoim pomniku umieszczą napis "Markowi Sawickiemu - Rodacy"

 • agap.e

  Oceniono 88 razy 72

  Ale go Pawlak wykończył.Dał się wrobić jak małe dziecko.

 • xolaptop

  0

  Dymisja? To żart? Od razu 3 miesiące aresztu za działanie / zaniechania na szkodę Polski, a potem 5 lat więzienia bez zawieszenia.

 • piotrp961

  Oceniono 1 raz 1

  wszyscy pala glupa ze nic nie wiedza i pjastuja dalej stolki.....wszyscy do pierdla powinni isc ....lacznie z tymi co nie wiedza

 • skladzio

  Oceniono 1 raz 1

  Przez ponad 4 lata bezpośrednim przełożonym Sawickiego był Pawlak i jeżeli ktoś mysli, że o niczym nie wiedział to jest naiwniakiem . To wszystko co się wylało jest wiadome od dawna , to "zielona patologia" od Warszawy po małe wsie - naepotyzm , zawłaszczanie i trwanie przy korycie do końca . Cały PSL . Wykroił sobie część Państwa i za nasze pieniądze sobie używa !!!! Te ARR, KRUSY, AMIRR i inne !!!
  PATOLOGIA DO KWADRATU

 • e-grabarz

  Oceniono 5 razy 5

  Marku, mordo ty moja, jako pierwszy z rzadu sam podales sie do dymisji. Gratuluje honoru. Jestem pewny ze zarzuty prokuratury przeciwko tobie beda umorzone z braku popelnienia czynow karalnych. Mam nadzieje, ze inni ministrowie rzadu pojda twoja droga.

 • e-grabarz

  Oceniono 1 raz 1

  Sawicki podziekowal za bardzo dobra wspolprace na jego stanowisku ministra rolnictwa ....dziennikarzom i mediom.
  Zagalopowal sie i powiedzial prawde. To media we wspolpracy z rzadem PO maja mowic ze w Polsce jest fajnie i te wywiazaly sie z tej wspolpracy z rzadem znakomicie.

 • jaola59

  Oceniono 3 razy 1

  "Milczący Pawlak" powinien wreszcie odejść-terroryzuje kolejne rzady- w zamian za głosy żąda stanowisk i przywilejów dla wsi.Ile lat jeszcze chłopi będą jak te świete krowy razem z górnikami i kościołem??

 • lava71

  Oceniono 3 razy 3

  Dokładnie jak przed rozbiorami. Kiedyś dwory magnackie rozszarpały Rzeczpospolitą a teraz robi to kasta polityczna.
  Wszystkie afery i całe to złodziejstwo w świetle prawa.

  UPUBLICZNIĆ ZAROBKI W SPÓŁKACH SKARBU PAŃSTWA I WSZYSTKICH AGENCJACH !!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje