"O siebie jestem spokojny" - Sawicki przed spotkaniem z Pawlakiem

17.07.2012 16:31
Marek Sawicki

Marek Sawicki (Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta)

Po godz. 16 rozpoczęło się spotkanie ministra rolnictwa Marka Sawickiego z kierownictwem PSL ws. "taśm". - Wierzę, że to wszystko się wyjaśni. O siebie jestem spokojny - powiedział Sawicki dziennikarzom przed spotkaniem.
Spotkanie ma związek z poniedziałkową publikacją "Pulsu Biznesu" i Gazety Wyborczej". Ujawniły one rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z b. prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem. Jak relacjonowały media, Łukasik mówił Serafinowi o wykorzystywaniu państwowego majątku przez niektórych działaczy Stronnictwa dla własnych korzyści. Pojawił się też wątek należącej do ARR spółki Elewarr.

Sawicki przed spotkaniem powiedział, że przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy doszło do złamania prawa. - Zajęła się tym prokuratura, CBA, wierzę, że to wszystko się wyjaśni. O siebie jestem spokojny - jeśli chodzi o moje zachowanie i zgodność mojego zachowania z prawem, o to się nie obawiam - powiedział minister rolnictwa.

Jak dodał, jeśli chodzi o kwestię nadzoru Agencji Rynku Rolnego nad podległymi jej spółkami, to wyjaśni to kontrola resortu rolnictwa oraz prokuratury i CBA.

Stanisław Żelichowski z Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL, który uczestniczy w spotkaniu z Sawickim, nie przesądzał, jakie konsekwencje może ponieść minister rolnictwa.

- W tej chwili nie chcę uczestniczyć w linczu politycznym. Była rozmowa dwóch działaczy, jeden ją nagrał - potrzeba teraz, aby minister się do tego ustosunkował. Dopiero później podejmiemy decyzje - powiedział Żelichowski.

Ok. godz. 18 zaplanowana jest konferencja prasowa szefa Stronnictwa, wicepremiera Waldemara Pawlaka.

Zobacz także
Komentarze (60)
Zaloguj się
 • wyklenta_kaczuszka

  0

  Ma haka na Pawlaka.

 • hrabiaa

  0

  ja o pana "też jestem spokojny". A co z króliczkami"

 • wiwi2662_beauty

  0

  Jestem o siebie spokojny kuzyn mnie zastąpi a ja zastąpię na stanowisku ..kuzyna....

 • forumowiecgwna

  Oceniono 3 razy 3

  To jasne - przeciez nie ma szans zeby cokolwiek mu sie stalo. Jakby co to za pol roku zostanie doradca w spolce wykonujacej zlecenia dla ELEWARR-a.

  Zakladamy sie?

 • mariuszdd

  Oceniono 4 razy 0

  PiS wyśle swoich orędowników z krucyfiksami w reku i wypędzi wielkiego szatana z rządu .

 • bioder65

  Oceniono 6 razy 6

  ta cała banda musi się trzymać razem bo każdy na każdego ma gromadę haków i jak popłyną to wszyscy razem.W PO jest taka sama sytuacja bo jak wytłumaczyć niemożność wywalenia np Pitery za niekompetencję.No cóż przecież to durny naród płaci tym nieudacznikom.

 • j.fasola180

  Oceniono 7 razy 3

  Sawicki nie wyleci . Bo jak mu Pawlak podskoczy to Sawicki zacznie sypać i całe PSL się rozleci. A jak zaczęłoby się sypanko to mogła by powrócić nagła epidemia samobójstw.

 • totapis500

  Oceniono 6 razy 6

  Te dwa buraki znają się jak łyse konie,kiedyś chodzili po klepisku teraz muszą mieć dywany.

 • i-tyle

  Oceniono 7 razy 7

  "O siebie jestem spokojny"

  inaczej

  "Już sie nachapałem"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje