Spółka z taśm PSL wydała oświadczenie: "Użyto metod z filmów szpiegowskich"

17.07.2012 13:02
Władysław Łukasik rozmawia z Władysławem Serafinem

Władysław Łukasik rozmawia z Władysławem Serafinem (Fot. za Gazetą Wyborczą)

"Ubolewamy, że spółka padła ofiarą niezrozumiałego przez nas ataku osób publicznych" - napisał w oświadczeniu zarząd spółki Elewarr, która wymieniana jest w ujawnionej przez media rozmowie działaczy związanych z PSL. Dodał, że zastosowano metody rodem z filmów szpiegowskich.
"Z przykrością i zdumieniem przyjęliśmy fakt, że w Polsce osoby publiczne kolejny raz stosują metody rodem z filmów szpiegowskich. Tym razem nowoczesna technologia została wykorzystana m.in. do podważenia wiarygodności podmiotu gospodarczego, działającego w dobrej wierze i dla którego dobre imię jest niezbędne w dwudziestoletniej już działalności biznesowej" - czytamy w oświadczeniu zarządu Elewarr.

Członkowie zarządu zaznaczają, że ze względu na to, iż stołeczna prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające dot. ujawnionego w mediach nagrania, resort rolnictwa rozpoczął kontrolę w zakresie prawidłowości sprawowania nadzoru właścicielskiego nad podległymi spółkami przez Agencję Rynku Rolnego oraz że CBA skierowało do Prokuratury Generalnej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, nie mogą oni komentować "ani faktu samego nagrania rozmowy, ani jej treści".

W oświadczeniu zarząd Elewarru podkreśla, że "ze spokojem" oczekuje na wyniki prowadzonych postępowań, "ufając, że w pełni wyjaśnią zaistniałą sytuację".

Afera taśmowa PSL

"Puls Biznesu" ujawnił rozmowę szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z b. prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem. W stenogramach rozmowy pojawił się też wątek należącej do ARR spółki Elewarr. Rzecznik NIK Paweł Biedziak poinformował PAP, że w zeszłym roku działania spółki zbożowej Elewarr i nadzoru nad nią Agencji Rynku Rolnego negatywnie oceniła Najwyższa Izba Kontroli w swoim raporcie obejmującym lata 2008-10.

NIK negatywnie oceniła w nim sprawowanie przez Prezesa ARR nadzoru właścicielskiego nad spółką. Jak wykazała kontrola, prezesa spółki Elewarr powołano bez postępowania kwalifikacyjnego, wymaganego ustawą o komercjalizacji i prywatyzacji, a członkom zarządu przyznano wynagrodzenia w kwotach przekraczających limity dozwolone w tzw. ustawie kominowej.

Zobacz także
Komentarze (74)
Zaloguj się
 • zoil44elwer

  0

  Raz Sierpniem raz Palikotem, tą koalicyjną hołotę!

 • grymas50

  Oceniono 2 razy 2

  Latyfundysto z Gs - Balazs. Co sie do k..wy nędzy dzieje.

 • vontomke

  Oceniono 6 razy 6

  Ale jaja :) Zarząd ubolewa że ich przewały ujrzały sprawo przy pomocy "technik szpiegowskich". Należałoby spytać szanowny Zarząd ujawnienie jakimi technikami ich przewałów byłoby godne dobrego imienia spółki?

 • nabrok

  Oceniono 5 razy 5

  Ci PeEsEl-owcy to nie dość, że przekrętasy, skorumpowane łajzy, to jeszcze bezczelni żałośni ściemniacze!. Tłumaczą się jak 6-letnie dzieci, gdy coś przeskrobały. Naiwne tłumaczenie Serafina, Sawickiego, Łukasika i tych "zbożowców" urąga inteligencji każdemu średniorozgarniętemu obywatelowi RP !!!. Mityczne pojęcia: "mądrość ludowa", "sprawiedliwość ludowa" i "uczciwość ludowa" są funta kłaków warte. Mentalność Pawlakowo-Kargulowa jest powszechna i wszechobecna!.

 • doktor104

  Oceniono 8 razy 6

  W "Potopie" Sienkiewicza J.Radziwiłł tłumaczy Kmicicowi, że:
  "Polska to postaw czerwonego sukna które każdy ciągnie aby urwać tyle aby na płaszcz starczyło"
  Do dzisiaj nic się nie zmieniło. Mimo zaborów itp.

 • borsuk07

  Oceniono 3 razy -1

  takie metody jaka " POLSKA DEMOKRACJA "

 • zino799

  Oceniono 6 razy 6

  Niektórzy z Przedmówców zarzucają PSL nepotyzm, zatrudnianie w różnych miejscach najbliższej rodziny, tudzież krewnych i pociotków. Waldemar Pawlak zagadnięty kiedyś, gdy wyszło na jaw eksponowane stanowisko brata posła Kłopotka - wyraził przed kamerami zdziwienie jak można z polityki prorodzinnej czynić zarzut. Dodał, że nie można kogoś szykanować tylko dlatego, że jego brat jest politykiem.
  W demokratycznym państwie prawa za takie publiczne stwierdzenie stałby się w tym momencie osobą prywatną. Nie u nas.

 • bloodyrevolutioniscoming

  Oceniono 1 raz -1

  "W nocy 27 września 2006 swoje konferencje prasowe w Sejmie odbyli liderzy głównych partii politycznych w Polsce. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk oraz przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Wojciech Olejniczak zażądali natychmiastowego zwołania posiedzenia Sejmu, na którym miałby być rozpatrywany wniosek o samorozwiązanie Sejmu, zażądali również dymisji rządu Jarosława Kaczyńskiego. W podobnym tonie wypowiedział się przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper."
  --
  Po taśmach Beger gdzie chodziło o Mojzesowicza.....

 • bloodyrevolutioniscoming

  Oceniono 3 razy 1

  Jestem poruszony zawartością tych taśm. Dziękuję dziennikarzom, za wspieranie demokracji poprzez ujawnienie kompromitującego przypadku skandalicznej korupcji politycznej jakiej dopuścił się PiS. Miliony Polaków mogły poznać dzięki tym nagraniom kulisy kuchni politycznej kompromitującej obecny rząd

  Opis: Tusk o „taśmach Renaty Beger”
  ---
  wikicytaty Tuska na "J" piąte od góry.....

  pl.wikiquote.org/wiki/Donald_Tusk

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje