O godz. 16 spotkanie władz PSL z Sawickim

17.07.2012 10:26
Marek Sawicki

Marek Sawicki (Fot. Anna Bedyńska / Agencja Gazeta)

- O godz. 16 władze PSL spotkają się z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim - poinformował rzecznik PSL Krzysztof Kosiński. Na godz. 18 zaplanowano konferencję prasową wicepremiera Waldemara Pawlaka. Spotkanie - poinformował Kosiński - ma związek z wczorajszą publikacją "Pulsu Biznesu".
Stanisław Żelichowski z Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL, który ma uczestniczyć we wtorkowym spotkaniu z Sawickim, nie przesądza, jakie konsekwencje może ponieść minister rolnictwa. - W tej chwili nie chcę uczestniczyć w linczu politycznym. Była rozmowa dwóch działaczy, jeden ją nagrał - potrzeba teraz, aby minister się do tego ustosunkował. Dopiero później podejmiemy decyzje - powiedział Żelichowski.

Spotkanie - według Kosińskiego - ma związek publikacją "Pulsu Biznesu". Gazeta ujawniła rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z b. prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem. W efekcie ujawnionej rozmowy prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające, a CBA skierowało do Prokuratury Generalnej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa m.in. ws. nadzoru Agencji Rynku Rolnego nad podległymi jej spółkami. Pilną kontrolę ws. prawidłowości sprawowania nadzoru właścicielskiego przez ARR zlecił też minister rolnictwa.

Również dziś w Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku ma zapaść decyzja o ewentualnym wszczęciu śledztwa w sprawie składania fałszywych zeznań przez Sawickiego - zapowiada "Puls Biznesu". Skąd zainteresowanie białostockich śledczych? - Otóż Łukasik podczas rozmowy z Serafinem sugeruje, że szef resortu rolnictwa skłamał podczas składania zeznań jako świadek w postępowaniu dotyczącym nieprawidłowości przy zatrudnianiu i zwalnianiu pracowników ARR - czytamy.

Sprawę prowadziła właśnie białostocka prokuratura, która w 2009 r. skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Łukasikowi i innemu szefowi ARR Bogdanowi T. Sprawa jest w toku, a zeznający w sądzie Sawicki kilkakrotnie zaprzeczył, aby naciskał na oskarżonych prezesów ARR w celu zatrudniania konkretnych osób.

Zobacz także
 • Marek Sawicki Minister rolnictwa z zarzutami? Prokuratutra analizuje nagrania [TAŚMY PSL]
Komentarze (116)
O godz. 16 spotkanie władz PSL z Sawickim
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 41 razy 41

  Hehe, chłopaki wypiją po kawie, podrapią się po jajach, ustalą wspólną wersję i pójdą na obiad.
  --
  parada karzełków

 • dr.europa

  Oceniono 32 razy 30

  Gnidy zasrane beda teraz symulowac skruche... Tymczasem pozbawienie prawa do zajmowania stanowisk publicznych, stolka oraz wysoka kara grzywny powinny byc norma. Oczywiscie w tym kraju knurow to mrzonki bo jak wiadomo qrwa qrwie lba nie urwie.

 • srool

  Oceniono 33 razy 27

  PSL DO KASACJI !!! NATYCHMIAST !

 • hellbert

  Oceniono 30 razy 24

  Temat spotkania kryzysowego: jak ukręcić sprawie łeb, i jeszcze przyznać sobie za to premie.

 • 1966jerry

  Oceniono 22 razy 18

  zawsze jak komentuję tego typu historie używam stwierdzenia - JEBANE KNURY PRZY KORYCIE .,ludzie ledwo co zipią ,wkrótce uaktywni się ulica ,a jebane knury zawsze mają się dobrze,pie...ne złodzieje .,nawet komuniści tak nie kradli ,jak to robią po 1989 !!! chochlą !!!! do czasu zajebane darmozjady !!!! przyniosłem już z piwnicy do domu siekierę,którą jebałem ZOMO i SB .,nie sądziłem ,że będzie jeszcze w użytku ,bo mieszkam w mieście.,ale cóż,wydupcyliśmy komunistów ,damy radę złodziejom naszych pieniędzy.,trzeba sku...synów likwidować w zarodku !!! jERRY ,NOWA HUTA>

 • oszusci_z_bat_at_home

  Oceniono 20 razy 18

  Z Ł O D Z I E J E !!! Z Ł O D Z I E J E !!! Z Ł O D Z I E J E !!! Z Ł O D Z I E J E !!! Z Ł O D Z I E J E !!!

 • anias54

  Oceniono 19 razy 17

  Pewnie , jak zwykle, ujdzie tym sk....synom na sucho! Najwyżej podniosą jakieś podatki lub wiek emerytalny, bo czymś tych złodziei trzeba napaść!!! POLSKA GINIE![ Była wielbicielka Tuska]

 • bez_alternatywy

  Oceniono 20 razy 16

  towarzysze z PSL będą ustalać wspólną "prawdę"

 • bioder65

  Oceniono 19 razy 15

  jak zwykle gowno z tego wyniknie,a świnie przy korycie dalej będą się miały dobrze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje