O godz. 16 spotkanie władz PSL z Sawickim

17.07.2012 10:26
Marek Sawicki

Marek Sawicki (Fot. Anna Bedyńska / Agencja Gazeta)

- O godz. 16 władze PSL spotkają się z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim - poinformował rzecznik PSL Krzysztof Kosiński. Na godz. 18 zaplanowano konferencję prasową wicepremiera Waldemara Pawlaka. Spotkanie - poinformował Kosiński - ma związek z wczorajszą publikacją "Pulsu Biznesu".
Stanisław Żelichowski z Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL, który ma uczestniczyć we wtorkowym spotkaniu z Sawickim, nie przesądza, jakie konsekwencje może ponieść minister rolnictwa. - W tej chwili nie chcę uczestniczyć w linczu politycznym. Była rozmowa dwóch działaczy, jeden ją nagrał - potrzeba teraz, aby minister się do tego ustosunkował. Dopiero później podejmiemy decyzje - powiedział Żelichowski.

Spotkanie - według Kosińskiego - ma związek publikacją "Pulsu Biznesu". Gazeta ujawniła rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z b. prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem. W efekcie ujawnionej rozmowy prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające, a CBA skierowało do Prokuratury Generalnej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa m.in. ws. nadzoru Agencji Rynku Rolnego nad podległymi jej spółkami. Pilną kontrolę ws. prawidłowości sprawowania nadzoru właścicielskiego przez ARR zlecił też minister rolnictwa.

Również dziś w Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku ma zapaść decyzja o ewentualnym wszczęciu śledztwa w sprawie składania fałszywych zeznań przez Sawickiego - zapowiada "Puls Biznesu". Skąd zainteresowanie białostockich śledczych? - Otóż Łukasik podczas rozmowy z Serafinem sugeruje, że szef resortu rolnictwa skłamał podczas składania zeznań jako świadek w postępowaniu dotyczącym nieprawidłowości przy zatrudnianiu i zwalnianiu pracowników ARR - czytamy.

Sprawę prowadziła właśnie białostocka prokuratura, która w 2009 r. skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Łukasikowi i innemu szefowi ARR Bogdanowi T. Sprawa jest w toku, a zeznający w sądzie Sawicki kilkakrotnie zaprzeczył, aby naciskał na oskarżonych prezesów ARR w celu zatrudniania konkretnych osób.

Zobacz także
Komentarze (116)
Zaloguj się
 • radekpol127

  0

  Kochani, a ja chce zaczac nowy watek. Szanowny pan Sawicki, ktorego naprawde sobie bardzo cenie, mial odwage zablokowac GMO lub czesc GMO upraw w Polsce. To naprawde oznaka wiedzy i troski o losy RP. Monsanto jakos musialo szybko jakos swinie podstawic aby Sawickiego unieszkodliwic i wsadzic kogos lojalnego dla mamony. To jest typowe dzialanie Monsanto. Taki przebieg wydarzen jest naprawde prawdopodobny. Co myslicie??

 • e900

  Oceniono 2 razy 2

  i tak wszystko ucichnie tak samo jak z aferą hazardową.,

 • knock.out.4

  Oceniono 2 razy 2

  Ale w czym problem?

  Większości jest obojętne co minister robi w ministerstwie. Nawet gdyby zatrudnił syna jak naczelnego weterynarza kraju, przed zakończeniem studiów, ludziom to wisi.

  Wszyscy znają wyśrubowane standardy, nie potrzeba polonistki żeby to wytłumaczyć.

 • naw18

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe, czy ktoś nagra to spotkanie? Może być ciekawe - kto komu co wyciągnie. I jaki z tego może byc pozytek dla nas wszystkich..

 • civiles

  Oceniono 7 razy 7

  W Polsce jest około 600 tys strażaków ochotników. których szefem jest Pawlak, PSL ma około 130 tys członków plus ich rodziny czyli razy 3 to daje 390 tys osób plus agencje i spółki zarządzane przez PSL to daje ponad 1mln osób, oczywiście to tylko szacunkowe dane, ale biorąc pod uwagę frekwencje w wyborach, PSL zawsze swoje ugra, to mafijne powiązania za państwowe pieniądze, samograj, głosują sami na siebie, potem wchodzą w koalicje, potem się obsadzają i tak już od wielu lat ruch ludowy ma się dobrze, ciekawe czy ktoś kiedyś weźmie się za nich na poważnie ... i nie chodzi mi tylko o PSL, może to bardzo jaskrawy przykład, ale oni nie boją już się nikogo, pewnie to dotyczy też innych partii ale PSL jest w tym mistrzem, aha zapomniałem uwzględnić w liczbie potencjalnych wyborców, beneficjentów KRUS-u, którzy za niskie składki popierają ten układ. Nie ma co się oszukiwać to szybko się nie zmieni, ani w urzędach ani w uczelniach tzw państwowych, które stają się prywatnymi folwarkami i maszynkami do robienia pieniędzy ...

 • lobuz5

  Oceniono 6 razy 6

  O co w tym wszystkim chodzi?? Pawlak chce wysadzić z siodła Sawickiego? To zakrawa na kpinę; każdy wie, że Pawlak podobnie "zatrudnia" swoich ludzi i to znacznie dłużej niż Sawicki:))) Każda partia tak robi, PO nie jest w tym względzie wyjątkiem. Święte oburzenie ze strony polityków to klasyczna hipokryzja:)) Żałosne. Żeby rozwiązać problem należałoby wszystkich polityków na jakieś 3 lata zamknąć bez sądu w areszcie bo tylko wtedy uniknelibyśmy mataczenia. Zobaczycie, ze wszystko zamiotą pod dywan.

 • izaw

  Oceniono 7 razy 7

  Jak Sawicki odpali dolę to się ostanie. Taki chłopski zwyczaj.

 • vlad

  Oceniono 8 razy 8

  Wobec mafii należy stosować metody szpiegowskie.

 • m012ac

  Oceniono 4 razy 4

  Pawlak powinien zdjąć u siebie w siedzibie portret Witosa ze ściany bo te rezydujące tam gęby tęskniące za rozumami jedynie obrażają tą zacną postać. W zamian powinni powiesić sobie portrety Wycecha,Gucwy i Malinowskiego jako faktycznych i rzeczywistych tatusiów tego środowiska a Żelichowski mógłby być takim pośredniczącym spoiwem starszego pokolenia działaczy z tym młodszym..
  Mają nadzieję,że przykryją ten gnój tak aby oczu nie raził i nosa nie drażnił i pewnie to się im uda bo capo di tutti capi tej koalicji pomoże w potrzebie tak jak Stefaniuk pomagał Sekule w skręceniu afery hazardowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje