Sikorski: Jeśli już, to konstytucję łamał prezydent Kaczyński

17.07.2012 08:03
Wpis Sikorskiego na Twitterze

Wpis Sikorskiego na Twitterze (Fot. Twitter)

- Jeśli ktoś łamał konstytucję, to prezydent Lech Kaczyński, nie współdziałając z rządem, jadąc do Rosji wbrew stanowisku MSZ - napisał na Twitterze Radosław Sikorski. Szef MSZ skomentował w ten sposób nowy zarzut prawicowej prasy.
- Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie przesyłało bieżących informacji do Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego - wynika z przesłuchania Radosława Sikorskiego w prokuraturze. To złamanie konstytucji - mówią prawnicy "Gazecie Polskiej Codziennie".

Od początku 2009 r. do Kancelarii Prezydenta trafiały tylko depesze przetworzone w MSZ. Według byłego wiceszefa tego resortu Witolda Waszczykowskiego Sikorski celowo chciał w ten sposób odciąć prezydenta od źródeł informacji, po to by nie miał on możliwości własnej oceny polityki zagranicznej rządu Donalda Tuska.

- To złamanie konstytucji, której art. 133 wyraźnie mówi, że "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki zagranicznej współdziała z prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem" - powiedział "GPC" Wiesław Johann, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. - Pozbawianie prezydenta dostępu do bezpośrednich depesz MSZ jest ograniczeniem wykonywania jego obowiązków - twierdzi prawnik.

Sikorski odpowiada: - System dystrybucji depesz MSZ wobec wszystkich instytucji działa od 2009 do dziś. A oto, co mówi art. 133 konstytucji. Jeśli ktoś łamał art. 133 pkt 3 konstytucji, to prezydent Lech Kaczyński, nie współdziałając z rządem, jadąc do Rosji wbrew stanowisku MSZ.

Zobacz także
Komentarze (574)
Zaloguj się
 • kochamjaktusk

  0

  no, i znowu to pomylone scierwo rzygnelo gnojem.

 • jawanda

  Oceniono 5 razy -1

  Panie Sikorski jest pan wielkim człowiekiem ,świetnym politykiem i znakomitym Ministrem MSZ.Dobrze reprezentuje pan Polskę i nas Polaków.

 • biorytmix

  Oceniono 2 razy 0

  Kto jest Dyrektorem Zamieszania ?

  Arabski czy panna Mania ?

 • lasaron

  Oceniono 4 razy 4

  Zawsze było jasne ludziom logicznie interpretującym tamtą czarną po niedawnych PiSowskich rządach rzeczywistość, że prezydent razem z bratem ex premierem torpedowali naszą politykę zagraniczna kreując własna partyjną ponad państwową. Natomiast ten żyjący do dziś bliźniak za te antypaństwowe wybryki nie został pociągnięty do odpowiedzialności. Teraz tworzy mit brata bohatera RP. Bzdury i bzdety połykane tylko przez Bereciarki i Solidarnych inaczej.

 • krakuw

  Oceniono 4 razy 4

  Witam Polaków :)
  Nie rozumiem dlaczego Wojciech Jerzy Filemonowicz jego drużyna Stowarzyszenie Młoda Socjaldemokracja oraz Platforma Obywatelska jest nastawiona negatywnie do Polaków i Polski „Polski Wschodniej „.
  Pogardliwie się odnoszą do Polaków i donosy piszą do Brukseli oraz zbierali podpisy ( ok. 10 tys.) przeciwko pomocy gospodarczej z Unii Europejskiej na budowę lotniska w Obicach pod Kielcami , Lotniska w Lublinie, Białymstoku, Nowym Targu oraz rozbudowie Lotniska w Rzeszowie ?????

  Ps. Historia się lubi powtarzać, Komuchy nie chcieli Plan Marshalla , a teraz Filemonowicz pomocy z unii europejskiej

 • best.bacha191

  Oceniono 4 razy 2

  Chyba (ten zapomniany, w odstawce) ojciec blizniakow, ktory powiedzial: Boze chron Polske przed moimi synami, zdawal sobie sprawe z tego, co mowi.

 • prosatis

  Oceniono 7 razy -1

  Wbrew stanowisku MSZ ? Co to ma do rzeczy ? Ale MSZ popierał i organizował wylot Tuska do Smoleńska. Wiadomo, co premier to nie prezydent. Szczególnie, jeżeli chodzi o spotkanie z Putinem.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 8 razy 0

  W pluciu na trumny, nagonkach i kopaniu słabszych dzieci Adolfa Hitlera zwane potocznie europejską lewicą i jej pupile pokroju Sikorskiego znają się jak mało kto.

 • piotr110660

  Oceniono 6 razy 2

  No dobrze, ale w końcu, czy wizyta Prezydenta Kaczyńskiego została zabezpieczona przez służby specjalne? Bo fakt, że MSZ nie współpracował z Prezydentem Polski jest bezsporny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje