CBA zawiadamia prokuraturę ws. ARR i działaczy PSL

16.07.2012 17:49
CBA

CBA (Fot. Alina Gajdamowicz / AG)

CBA skierowało do Prokuratury Generalnej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ws. sprawowania nadzoru właścicielskiego przez Agencję Rynku Rolnego nad podległymi jej spółkami. Chodzi o ujawnione rozmowy działaczy związanych z PSL.
- Po wstępnej analizie informacji w tej sprawie skierowaliśmy do Prokuratury Generalnej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wraz z wnioskiem o powierzenie nam jej do prowadzenia w całości - powiedział rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Sprawa ma związek z ujawnieniem treści rozmowy działaczy związanych z PSL. Zrobione ukrytą kamerą nagranie z rozmowy Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych, uznawanego za bliskiego człowieka Waldemara Pawlaka, z Władysławem Łukasikiem, byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego, ujawnił "Puls Biznesu". Gazeta pozostawiła stenogramy bez komentarza.

Z kolei opisująca sprawę "Gazeta Wyborcza" podała, że rozmowa odbyła się prawdopodobnie na początku stycznia, wkrótce po odwołaniu Łukasika ze stanowiska. "Łukasik, rozżalony po utracie stanowiska szefa ARR, opowiada o machlojkach, których - jego zdaniem - dopuszczają się osoby związane z Ministerstwem Rolnictwa oraz spółkami skarbu państwa związanymi z rolnictwem" - czytamy.

"Puls Biznesu" i "Gazeta Wyborcza" opublikowały nagranie i zapis rozmowy byłego szefa Agencji Rynku Rolnego Władysława Łukasika i polityka PSL Władysława Serafina. Działacze mówią o traktowaniu państwowej firmy jako prywatnego folwarku, wyprowadzaniu z niej funduszy, układach towarzyskich w urzędach.

Zobacz także
Komentarze (91)
Zaloguj się
 • wychodze

  Oceniono 1 raz -1

  Brawo za prawidlowa reakce sluzb niech sie tym zajma. podoba mi sie podejscie PSL nie probuja sie wybielac tylko sami pomagaja

 • seroo1

  Oceniono 2 razy 2

  Policjanci wszelkiej maści - idźcie na emeryturę !!!

  O tym, że w ARR, ANR a poprzednio w AWRSP odchodzą machlojki i agencje te służą tylko i wyłącznie utrzymywaniu etatów dla partyjnych kolesi wiadomo od chwili ich powstania, czyli od ponad 20 lat.. I wszystkie kolejne rządy udawały, że tego nie widzą, bo partyjna dziwka pochodzenia rolniczego potrzebna była kolejnym zwycięzcom w kolejnych koalicjach.
  I co z tym teraz zrobicie, panie i panowie śledczy ?????????????????

 • katolikus

  Oceniono 6 razy 0

  Złodzieje z bandy tuska-komuruska płatni zdrajcy kolaboranci Łapy precz od Polski !!!

 • rossonero9

  Oceniono 3 razy 1

  kiedy cba ,prokuratura wezmie się za dworaka lufta;ludzi bula komoruskiego w związku z afera w krritv z rozlozeniem na raty opłaty koncesyjnej???? i co z koncesja dla tv trwam???

 • katolikus

  Oceniono 3 razy -1

  Boże przegoń prześladowców uciskających naród Niech się zawstydzą Niech uschną jak trawa na dachu !!!

 • zsliwa

  0

  Służby grają hakami

 • totapis500

  Oceniono 4 razy 4

  Buraki z PSL pokazali prawdziwe oblicze

 • jmarek26

  Oceniono 3 razy 1

  już SLD swego czasu pogoniła ten plankton z koalicji a oni dalej myślą że są pępkiem świata, Kaczyński to by wiedział co zrobić, szczęście ich jest takie że 5% się udaje zdobyć, za nic nie odpowiadają a chcą najwięcej

 • zsliwa

  Oceniono 2 razy 2

  Donald pewnie wróci z dolomitow!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje