CBA zawiadamia prokuraturę ws. ARR i działaczy PSL

16.07.2012 17:49
CBA

CBA (Fot. Alina Gajdamowicz / AG)

CBA skierowało do Prokuratury Generalnej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ws. sprawowania nadzoru właścicielskiego przez Agencję Rynku Rolnego nad podległymi jej spółkami. Chodzi o ujawnione rozmowy działaczy związanych z PSL.
- Po wstępnej analizie informacji w tej sprawie skierowaliśmy do Prokuratury Generalnej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wraz z wnioskiem o powierzenie nam jej do prowadzenia w całości - powiedział rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Sprawa ma związek z ujawnieniem treści rozmowy działaczy związanych z PSL. Zrobione ukrytą kamerą nagranie z rozmowy Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych, uznawanego za bliskiego człowieka Waldemara Pawlaka, z Władysławem Łukasikiem, byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego, ujawnił "Puls Biznesu". Gazeta pozostawiła stenogramy bez komentarza.

Z kolei opisująca sprawę "Gazeta Wyborcza" podała, że rozmowa odbyła się prawdopodobnie na początku stycznia, wkrótce po odwołaniu Łukasika ze stanowiska. "Łukasik, rozżalony po utracie stanowiska szefa ARR, opowiada o machlojkach, których - jego zdaniem - dopuszczają się osoby związane z Ministerstwem Rolnictwa oraz spółkami skarbu państwa związanymi z rolnictwem" - czytamy.

"Puls Biznesu" i "Gazeta Wyborcza" opublikowały nagranie i zapis rozmowy byłego szefa Agencji Rynku Rolnego Władysława Łukasika i polityka PSL Władysława Serafina. Działacze mówią o traktowaniu państwowej firmy jako prywatnego folwarku, wyprowadzaniu z niej funduszy, układach towarzyskich w urzędach.

Zobacz także
Komentarze (91)
CBA zawiadamia prokuraturę ws. ARR i działaczy PSL
Zaloguj się
 • ksks3

  Oceniono 27 razy 21

  Eureka !
  Nikt nie domyślał się nawet jak działa PSL ????
  Koryto na sztandary !

 • posrancy

  Oceniono 21 razy 19

  Pawlak zapewne nic znów nie wiedział?
  Ale wały kręcą jak talala.
  Jak samopoczucie wyborców PSL?

 • r0b0l

  Oceniono 20 razy 16

  czy kogoś to dziwi? Qrewstwo PSL jest powszechn
  Może czas najwyższy odstawić tą bandę knurów do jakiejś rzeźni

 • kot2ka

  Oceniono 16 razy 14

  Bardzo dobrze że CBA w końcu się zainteresowało tymi przekrętami. Bierzcie tą bandę nierobów za mordę i do ciupy z tymi gnojami.

 • norton2005

  Oceniono 12 razy 12

  A gdzie jest pani Pitera? Taka okazja się trafia podana na talerzu, jak dorsz w galarecie.

 • wejsunek43

  Oceniono 11 razy 11

  też mi sensacja..od zawsze wiadomo ,że PSL to szkodnicy blokujący wszelkie reformy związane z 10mln "rolników" co nic do budżetu nie wnoszą i są jak świete krowy ora grupa kolesiów od lat kręcąca lody na obrocie państwową ziemią i importem zboża.. cwana grupa .....

 • cep_0

  Oceniono 12 razy 10

  BEZRZĄD, CZYLI KOLESIOSTWO SIĘ ROZWIJA.
  Tak trzymać, podatnicy zapłacą, ROSTOWSKI zadba o to i straty z kieszeni podatnika zostaną pokryte.
  A koalicja dalej trwać będzie, PSL BĘDZIE POSŁUSZNY DO GRANIC LIZANIA D..Y.
  CBA z szefem mianowanym przez TUSKA BĘDZIE BADAŁO SPRAWĘ, AŻ DO NIEROZPADU KOALICJI.

  Buhahahahahahahaha.

 • walczmy_o_normalnosc

  Oceniono 12 razy 10

  Haha haha;))dobre nagle sie obudzili psl to pasozyt a co robil w reklamach pan sawicki w czasie najwiekszej I najdrozszej ogladalnosci?

 • vontomke

  Oceniono 12 razy 10

  Serafin ściemnia że nie wie skąd kamera w jego biurze, a już na samym początku filmu przekłada pilota zasłaniającego kamerę :) Chyba Serafin już nie będzie miał tylu gości. ARR to jedna wielka afera, żaden rząd nie zrobił z tym porządku bo to dojna krowa pociotków i znajomych ministrów. Teraz rząd rzuci na pożarcie tłumowi Serafina albo innego z PSLu, a lody w ARR będzie się kręciło jak dawniej, tylko ostrożniej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje