Artur Ł. pochwalał zamachy z 11.09 - trafi na obserwację psychiatryczną

16.07.2012 15:59
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Fot. Bartosz Makowczynski / AG)

Na obserwację psychiatryczną w zakładzie leczniczym trafi aresztowany w czerwcu 21-letni Artur Ł .- postanowił warszawski sąd na wniosek prokuratury. W internecie pochwalał on zamachy terrorystyczne na USA z września 2001 r.
- Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie o przeprowadzenie badań połączonych z obserwacją - powiedział sędzia Wojciech Małek, rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie. Nie podał szczegółów. Ł. może złożyć zażalenie na to postanowienie do sądu apelacyjnego.

Prokurator Dariusz Ślepokura z Prokuratury Okręgowej w Warszawie powiedział, że Ł. był badany w śledztwie przez biegłych psychiatrów, ale na podstawie jednorazowego badania nie byli oni w stanie wydać opinii. - Dlatego zawnioskowali o obserwację psychiatryczną - dodał prokurator.

Przypomniał, że w każdym śledztwie prokurator może nabrać wątpliwości co do stanu psychicznego osoby podejrzanej, która wtedy przechodzi odpowiednie badania: albo przez biegłych, albo podczas obserwacji w zakładzie. - Chodzi o ustalenie, czy w chwili czynu była ona poczytalna - dodał Ślepokura.

Zgodnie z prawem obserwacja w zakładzie leczniczym nie powinna trwać dłużej niż 6 tygodni; na wniosek zakładu sąd może przedłużyć ten termin na czas określony, niezbędny do zakończenia obserwacji. O zakończeniu obserwacji biegli niezwłocznie zawiadamiają sąd.

Doradzał, jak konstruować bomby, przeszedł na islam

W początkach czerwca warszawski sąd aresztował 21-letniego warszawiaka Artura Ł., który doradzał w internecie, jak konstruować bomby, oraz pochwalał zamachy terrorystyczne na USA z września 2001 r. Według ABW mężczyzna planował zorganizować "grupę dżihadystyczną" w Polsce i przeszedł na islam. Sąd uzasadnił areszt m.in. wysokim prawdopodobieństwem popełnienia zarzucanych mu czynów oraz koniecznością "zbadania kontaktów podejrzanego".

- Według zebranego dotychczas materiału dowodowego, planował on zorganizować grupę dżihadystyczną na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Przeszedł na islam, jego duchowym wzorem był twórca Hamasu szejk Ahmed Yassin - informowała w czerwcu ppłk Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska, rzeczniczka Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która wtedy zatrzymała Ł. W śledztwie złożył on obszerne wyjaśnienia, w których przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Kara do 5 lat

Prokuratura postawiła mu zarzuty popełnienia dwóch przestępstw z art. 255a Kodeksu karnego oraz dwóch przestępstw z art. 126a kk. Art. 255a Kk stanowi: "Kto rozpowszechnia lub publicznie prezentuje treści mogące ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym w zamiarze, aby przestępstwo takie zostało popełnione, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5". Art. 126a przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat za "publiczne pochwalanie i publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstw".

Zobacz także
Komentarze (121)
Zaloguj się
 • dyzurnydebil

  Oceniono 6 razy 0

  GDYBYM SIE NIE BAL TO TEZ BYM POCHWALIL ,ALE ZAL MI JEDNAK LUDZI KTORZY TAM ZGINELI
  SPRZATACZEK STRAZAKOW ITP...

 • endrju1521

  Oceniono 7 razy 1

  Poprawna politycznie prokuratura, zapomniała pewnie o art. 54. konstytucji!

  Art. 54. konstytucji - każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji (!!!!).

  O nawoływaniu do popełniania przestępstw, nic nie wiem.

 • zfd3

  Oceniono 8 razy -2

  Proponuję poddać badaniom psychiatrycznym prokuratorów agentów ABW oraz syjonistycznych rasistów,
  syjonoliberałów oraz ich mocodawców

  nie jest tajemnicą że logistycznego wsparcia zamachom z 11 wrzesnia 2011 roku udzieliły

  naczelne władze USA ( potwierdzone dochodzeniami Tajnego TrybunałU USA - struktura ustawowa,) w tym również przez Prezydenta Busch Juniora

 • canabissativa

  Oceniono 7 razy 1

  No tak. Komunistycznie dziedzictwo. Opozycję do pierdla, a najlepiej rozstrzelać. Napisałbym allah akbar czy jakoś tak, ale nie wierzę w popapranych bożków, ale wiem czym jest demokracja.
  Wolność dla Palestyny!!!!!!!
  Uczciwość w Izraelu!!!!!!!!!!!

 • botanicus

  Oceniono 6 razy 0

  Psychiatra powinien wykazać na wstępie czy jest poczytalny i obeznany z tematem. W końcu pierwszy "przypadek" "podręcznikowej osobowości terrorystycznej" w RP.
  Kiedy sp.z.o.o. Rząd Polski weźmie namiastkę odpowiedzialności za aktywne wspieranie prawdziwych terrorystów (USA, Izrael) i pogoń za terrorystami wyimaginowanymi (Nr. 00001 Artur Ł.) ?

 • doomsday

  Oceniono 12 razy -2

  Przypomnę tylko czytelnikom, że chłopak zostanie odesłany do jednego z Wojwódzkich Szpitali Psychiatrycznych. W Polsce są generalnie dwa rodzaje szpitali psych. Kliniki Psychiatryczne przy Uniwersytetach Medycznych sa dla tych z pieniędzmi i znajomościami. Wojewódzkie Szpitale są dla reszty i w zasadzie są to szpitale eutanazyjne o ogromnej śmiertelności wśród pacjentów. Do tych właśnie szpitali wysyła się podejrzanych na obserwacje psychiatryczną. Jest to dodatkowa szykana i na dodatek często kończy się śmiercią. Typowy przypadek , to mąż w głebokiej depresji, którego chce pozbyć się żona , która robi donos , gość trafia na obserwację, gdzie obok wyniszczających leków podaje mu się papierosy w ilości kilku paczek dziennie.Jedzenie jest śladowe i wyjątkowo podłe. Jeżeli pacjent nie ma apetytu, to praktycznie umiera z głodu. Pielęgniarek prawie nie ma i mają tylko czas na podanie leków, na nic więcej, bo jest ich za mało. Po trzech miesiącach takiej obserwacji z reguły jest agonia trzydniowa i zgon. Chłopiec będzie przebywał w sali 25 osobowej , na 100 pacjentów będzie 1 kibel i pozostałości zrujnowanej łazienki. Pacjenci na sąsiednich łózkach to przeważnie pedofile , moredrcy, często matko czy ojco bójcy , gwałciciele - homoseksualiści, nekrofile i tym podobni. Spania praktycznie nie ma, bo nawet przy 25 zdrowych osobach na jednej sali, trudno się wyspać, a tu będą ludzie chorzy umysłowo.
  Wniosek jest jeden, Żydokomuna chce koniecznie zabić tego chłopca i wyjątkowo się uparła.
  Temu chłopcu nie grozi już jakiś areszt, ale najzwyczajniej śmierć . Zawodowi przestępcy , na przykład złodzieje, rękami i nogami bronią się przed wysłaniem na obserwację psychiatryczną, nie tylko dlatego, że jest to niewyobrażalna tortura, ale także dlatego, że często wraca się z tamtąd w trumnie.

  Zwracam się tutaj do ludzi dobrej woli, także do Żydów, którzy mają odrobinę sumienia i ludzkiego czucia , by wystąpili w obronie życia tego chłopca. Dziękuę internaucie calli za merytoryczne i pełne ludzkiej miłości posty. Mimo wszystko dziękuję również panu Michnikowi i zespołowi Gazety Wyborczej za informawanie nas o losie tego chłpoca.

  A taki komentarz zostawiłem pod wczorajszym artykulem., gdzie Artura przyrównano do Brevika.:

  Niebezpieczny precedens totalitarnej władzy . Za zmianę,religii, czy nawet za sympatię do islamu i Palestyńczyków już w Polsce idzie się do więzienia Za Bieruta Żydokomuna o osobowść terrorystyczną oskarżała Inkę , Danutę Siedzikówną 17 lat , gen. Nila , biskupa Kaczmarka i kilku księży z Kurii Kieleckiej.
  na mocy takich oskarżeń zapadały wyroki śmierci. Bp. Kaczmarka i jego podwłądnych w Diecezji oskarżano także o kontakty z Watykanem .
  Zarzuty wobec tego chłopca są ewidentnie dente , ABW coraz bardziej przypomina UB za czasów Stalina. Zresztą tajemnicą poliszynela jest fakt, ze do tej formacji przyjmuje się wedlug kryterium narodowościowego , tego samego z czasów UB. Ten nprzypadek, to próba zastraszenia i sterroryzowania Polaków . Młodzi ludzi zapamiętają tą akcje i niewątpliwie podziekują za nią w najbliższych wyborach.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 4 razy 0

  Panowie z ABW, a nie macie gdzies fotki 'martyra' Artura, lejacego gorzkie lzy po zatrzymaniu? Najwyzsza pora puscic toto do mediow, bo - sadzac po tym forum - takich smarkatych polskich kandydatow na 'martyrow' z Drewnicy czy Tworek mamy tutaj sporo.:)
  Porabany gowniarz z dobrego domu, ktoremu zachcialo sie 'zaslynac' i odroznic sie od szarego tlumu. A takich porabanych gowniarzy w Polsce sporo, co pod kazde gowno staraja sie podwiazac, jesli nie pod Fiore, to pod bin Ladena, bo 'bohaterstwo' im pachnie, bo po trupach czy jako sztywny trup tym frajerom latwiej sie 'wybic'; nizli wiedza, pomyslunkiem czy praca. Na skroty na karty historii - klasyczny przypadek kompleksu Herostratesa...
  Jasne, mozna sie tu bawi w rozwazania psycho-socjologiczne: ze warunki, ze brak szans, ze slepy protest, ze glupio-bohaterskie mity narodowe etc., niemniej najlepiej takich 'martyrow' regularnie osmieszac. Pokazujac ich nicosc, zamiast te zera demonizowac.
  Frajer Arturek - gotowam sie zalozyc - nawet gaci sobie jeszcze porzadnie uprac nie potrafi, a co dopiero siatke dzihadystow stworzyc.:)

 • koniu150

  Oceniono 7 razy 3

  niedługo za krytykę władz też będą brać na obserwację

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje