Afera taśmowa. Piechociński: "Trzeba ogniem wypalić"

Janusz Piechociński

Janusz Piechociński (Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta)

Janusz Piechociński z PSL-u stwierdził w radiowej "Jedynce", że jeśli opublikowane taśmy okażą się dowodami na nieprawidłowości, to jego partia powinna "ogniem wypalić tych, których trzeba wypalić". Podobnie sądzi poseł Franciszek Stefaniuk. - Należy to rozliczyć z wielką determinacją i wielką konsekwencją - powiedział portalowi Gazeta.pl.
Chodzi o nagraną w styczniu ukrytą kamerą rozmowę Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych i bliskiego człowieka Pawlaka, z Władysławem Łukasikiem, byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego. Łukasik, rozżalony po utracie stanowiska szefa ARR, opowiada tam o machlojkach, których - jego zdaniem - dopuszczają się osoby związane z Ministerstwem Rolnictwa oraz spółkami Skarbu Państwa związanymi z rolnictwem.- Trzeba się z tym zmierzyć. Czy jest to takie sobie gadanie byłego prezesa Agencji Rynku Rolnego, czy jednak mamy do czynienia z dowodami - powiedział w radiowej "Jedynce" Janusz Piechociński, poseł PSL-u. - Oczekuję stanowczych działań służb państwowych i, jeśli przedłożą wnioski, to poważnej rozmowy w kierownictwie PSL-u - dodał.

Według niego, jeśli doszło do machlojek, to "trzeba z ogniem wypalić tych, których trzeba wypalić". - Te zarzuty są szczególnie dla mnie bardzo bolesne - podkreślał.

Podobnie myśli Franciszek Stefaniuk, poseł ludowców od 1989 roku. - Jeżeli jakieś nieprawidłowości były, to należy to rozliczyć z wielką determinacją i wielką konsekwencją. Kierownictwo PSL-u i minister rolnictwa powinni zająć się tą sprawą - powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl. Dodał, że jego partia powinna się od sprawy odciąć.

"Ciąć i wyrzucać z siebie to, co złe"

Andrzej Halicki z PO jest oburzony treścią rozmowy. - Żenujący, powiedziałbym: obrzydliwy charakter rozmowy, która nie powinna mieć miejsca. Myślę, że po tym ujawnieniu prokuratura z urzędu powinna się zająć tym nagraniem czy też przeprowadzić rozmowy z osobami, które tam występują - powiedział na antenie Polsat News.

Nie sądzi jednak, żeby taśmy miały jakiś wpływ na koalicję. - Nie widzę tutaj wielkich implikacji politycznych. Myślę, że koalicjant powinien wyciągnąć wnioski, natomiast jeśli mówimy o implikacji politycznej, lepiej ciąć i wyrzucać z siebie to, co złe - stwierdził.

Zobacz także
 • Władysław Serafin Serafin o nagraniu: To prowokacja. Zagranie poniżej pasa
 • Kadr z nagrania rozmowy Władysława Łukasika i Władysława Serafina Rozmowa Łukasik-Serafin. "W Białymstoku kryję mu dupę"
 • Wieczór wyborczy w sztabie PSL Nagrania z ukrytej kamery skompromitują PSL? Biznesy, posady, walki frakcji...
Komentarze (74)
Afera taśmowa. Piechociński: "Trzeba ogniem wypalić"
Zaloguj się
 • vidi12

  Oceniono 35 razy 33

  Stefaniuk i Piechociński... o niczym q urwa nie wiedzą... niedoinformowane bidulki... od wczoraj są w tej bandzie nepotów. PSL to idealny koalicjant dla PO - drugiej partii cyników. PSL zrobi wszystko... tylko nie za darmo ! Po PSL-u należy wypalić nawet ślady... ta partia to hańba dla polskiej demokracji !

 • fordysta

  Oceniono 39 razy 33

  Wolne żarty.
  Minister Sawicki ma się zająć nieprawidłowościami i korupcją ?
  Przecież ON w TYM BRYLUJE.

 • diabetyczka

  Oceniono 26 razy 24

  Jakim tam ogniem wypalać to zło? Trzeba zwyczajnie po chłopsku - kłonicą i widłami.

 • telegrafista

  Oceniono 25 razy 23

  W PSL nie ma możliwości wypalania, bo główny strażak jest prezesem!

 • fjan

  Oceniono 19 razy 19

  Dla PSL-u i Pawlaka nie ważne jak się rządzi krajem ale ważne jak się chapie dla siebie.

 • notremak

  Oceniono 17 razy 17

  PSL cały, tę partię kumotrów, rozkradających Polskę za pomocą agencji i przy pomocy tabunów krewnych i znajomych Królika, pardon, Pawlaka et consortes - należałby raz na zawsze wypalić.

 • chronoxs

  Oceniono 21 razy 17

  Może wypadałoby zacząć od siebie.

 • valski

  Oceniono 17 razy 15

  Ten kop w jaja koalicjanta jest kopem dyscyplinującym.
  PSL się rozhasał jak niegdyś z SLD, będąc w rządzie i opozycji jednocześnie.
  Mimo skrzętnego skrywania chłopskiej pazerności, o przekrętach tych pseudorolników często było słychać.
  A bezkarność rozbestwia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje