Afera taśmowa. Piechociński: "Trzeba ogniem wypalić"

16.07.2012 13:55
Janusz Piechociński

Janusz Piechociński (Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta)

Janusz Piechociński z PSL-u stwierdził w radiowej "Jedynce", że jeśli opublikowane taśmy okażą się dowodami na nieprawidłowości, to jego partia powinna "ogniem wypalić tych, których trzeba wypalić". Podobnie sądzi poseł Franciszek Stefaniuk. - Należy to rozliczyć z wielką determinacją i wielką konsekwencją - powiedział portalowi Gazeta.pl.
Chodzi o nagraną w styczniu ukrytą kamerą rozmowę Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych i bliskiego człowieka Pawlaka, z Władysławem Łukasikiem, byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego. Łukasik, rozżalony po utracie stanowiska szefa ARR, opowiada tam o machlojkach, których - jego zdaniem - dopuszczają się osoby związane z Ministerstwem Rolnictwa oraz spółkami Skarbu Państwa związanymi z rolnictwem.- Trzeba się z tym zmierzyć. Czy jest to takie sobie gadanie byłego prezesa Agencji Rynku Rolnego, czy jednak mamy do czynienia z dowodami - powiedział w radiowej "Jedynce" Janusz Piechociński, poseł PSL-u. - Oczekuję stanowczych działań służb państwowych i, jeśli przedłożą wnioski, to poważnej rozmowy w kierownictwie PSL-u - dodał.

Według niego, jeśli doszło do machlojek, to "trzeba z ogniem wypalić tych, których trzeba wypalić". - Te zarzuty są szczególnie dla mnie bardzo bolesne - podkreślał.

Podobnie myśli Franciszek Stefaniuk, poseł ludowców od 1989 roku. - Jeżeli jakieś nieprawidłowości były, to należy to rozliczyć z wielką determinacją i wielką konsekwencją. Kierownictwo PSL-u i minister rolnictwa powinni zająć się tą sprawą - powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl. Dodał, że jego partia powinna się od sprawy odciąć.

"Ciąć i wyrzucać z siebie to, co złe"

Andrzej Halicki z PO jest oburzony treścią rozmowy. - Żenujący, powiedziałbym: obrzydliwy charakter rozmowy, która nie powinna mieć miejsca. Myślę, że po tym ujawnieniu prokuratura z urzędu powinna się zająć tym nagraniem czy też przeprowadzić rozmowy z osobami, które tam występują - powiedział na antenie Polsat News.

Nie sądzi jednak, żeby taśmy miały jakiś wpływ na koalicję. - Nie widzę tutaj wielkich implikacji politycznych. Myślę, że koalicjant powinien wyciągnąć wnioski, natomiast jeśli mówimy o implikacji politycznej, lepiej ciąć i wyrzucać z siebie to, co złe - stwierdził.

Zobacz także
Komentarze (74)
Zaloguj się
 • vidi12

  Oceniono 3 razy 1

  "Andrzej Halicki z PO jest oburzony treścią rozmowy".... No, tak... PO-wcy tak w biurach nie rozmawiają... robią to na cmentarzach i stacjach benzynowych... JEDNA BANDA... A NA JEJ CZELE PŁEMIEŁ

 • sol3zna

  0

  jasne ogniem, chyba ogieniem...

 • archimago7

  Oceniono 2 razy 2

  Korupcja, nepotyzm, kolesiostwo, koryciarstwo.
  Wszyscy wiedzą o tym od lat i wiedzą czego się można lub
  nie można po tych "chłopkach" spodziewać.
  Głosują więc na przewidywalnych.

 • golonkoposzczecinsku

  Oceniono 1 raz 1

  ogniem i mieciem.
  Pawlak-strażak będzie gasił sikiem prostym:)

 • duzymietek

  Oceniono 2 razy 2

  jasne to na pewno czarna owca w PSL...
  nawet dziecko wie jak się dostaje pracę w ARMiR i ARR

 • polaczek0

  Oceniono 8 razy 0

  PSL następna po PiS-ie świętojebliwa partia pro klerykalna z Kłopotkiem na czele, znowu typowa katolicka mentalność.

 • kazik-1308

  Oceniono 8 razy 8

  Wiekszosc widzi co sie dzieje ze PSL chapie do siebie i nikt nic nie mowi. Teraz wszyscy wstrzasnieci.

 • erka_4

  Oceniono 3 razy 3

  To szkodnik Polski,wszędzie układy w Powiatach w Gminach

 • prezio2

  Oceniono 6 razy 4

  To jest całe psl . Od początku służy jako szkodnik Polsce a jej liderek pawlaczysko to zacytuję " jest wam potrzebny ROLNIK jako kandydat na premiera "
  vod.gazetapolska.pl/2056-s-cenckiewicz-i-k-wyszkowski-nocna-zmiana-20-lat-pozniej-cz-13
  Macie swoje tuski , pawlaki , bolki i inne dziadostwo postkomusze. Dawno powinni pod ścianę być zaprowadzeni i rozwaleni w imię dobrej przyszłości Polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje