PiS pisze w sprawie in vitro do Gowina i PSL

Mariusz Błaszczak w imieniu PiS napisał list do Jarosława Gowina z PO i Jana Burego z PSL

Mariusz Błaszczak w imieniu PiS napisał list do Jarosława Gowina z PO i Jana Burego z PSL (Rys. Wawrzyniec Święcicki / Agencja Gazeta; Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

PiS zaprosił ministra Jarosława Gowina i PSL do okrągłego stołu w sprawie in vitro. W liście do Gowina szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak pisze, że w tej ważnej i wrażliwej społecznie sprawie może dojść do kompromisu ponad politycznym sporem.
Błaszczak powołuje się na deklaracje ministra, z których wynika, że "w PO są parlamentarzyści o konserwatywnych przekonaniach, dla których kierunek etyczny w szeroko rozumianych kwestiach światopoglądowych jest tożsamy ze społeczną nauką Kościoła katolickiego". Zaznacza też, że projekt ustawy przygotowany przez Jarosława Gowina, szczególnie w częściach możliwych nadużyć bioetycznych, jest zgodny z propozycjami PiS.

W liście do szefa klubu PSL Jana Burego Błaszczak powołuje się na deklaracje, że Polskie Stronnictwo Ludowe jest ugrupowaniem konserwatywnym, przywiązanym do tradycyjnego systemu wartości i zasad moralnych, które pozostają w zgodzie ze społeczną nauką Kościoła katolickiego. Błaszczak wyraża też przekonanie, że porozumienie w sprawie in vitro jest możliwe i potrzebne.

Zobacz także
 • Dorota Gawryluk ''Dorota Gawryluk? Wiedzę o in vitro opiera na tym, co usłyszała w niedzielnym kazaniu''
 • Jarosław Gowin w Poranku Radia TOK FM "Żaden projekt ws. in vitro nie uzyska większości. I to mnie boli"
 • Profesor Kazimierz Kik "Gowin teraz nie doprowadzi do rozłamu w PO. Będzie cementował swoje skrzydło do wyborów"
Komentarze (72)
PiS pisze w sprawie in vitro do Gowina i PSL
Zaloguj się
 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 67 razy 55

  Wy nieroby nie macie się dogadywać, tylko ustanawiać prawo dla wszystkich Polaków. Waszym psim obowiązkiem jest być neutralnymi światopoglądowo. Nie może być tak, że prowatykańska szajka będzie gnębić Polaków prawem zgodnym z poglądami zacofanych biskupów!

 • czeresnik

  Oceniono 48 razy 44

  jeśli KK chce, by katolicy nie dokonywali in vitro, to niech im te zasady wpaja ile wlezie. ale niech nie narzucają tego reszcie społeczeństwa. sprzeciw wobec in vitro wynika z zasad wiary, nie ma więc powodu, aby dotyczył niewierzących.

 • zino799

  Oceniono 55 razy 43

  Kolejny dowód na to, że Tusk powinien wywalić na zbity pysk Gowina & Co. i porozumieć się z RP i SLD. To by mu pozyskało duże poparcie w przyszłych wyborach.

 • 11krzych

  Oceniono 43 razy 37

  Ważne jest, żeby wyraźnie zakazać klonowania ludzi. Bo jak sklonują tego debila Błaszczaka albo co gorsza zrobią klon mlaskacza, to bedzie przejebane.

 • 5m00tny

  Oceniono 38 razy 34

  Najbardziej niemoralnym w tym wszystkim jest to że grupka katoli chce narzucić swój światopogląd ogółowi społeczeństwa, katolikom, ateistom i reszcie. Jeżeli jakaś bezdzietna para jest wierna naukom kościoła to nie skorzysta z in vitro a jeżeli inna para chce mieć dziecko i nauki kościoła ma gdzieś to należy im to umożliwić!

 • pictus57

  Oceniono 43 razy 33

  dosyć juz dyktatury kościoła niech sobie wielebni typu Gowin,Kaczyński,Błaszczak i cała reszta zgodne"tańcząca" pod dyktando kościoła pozakładają koloratki i czarne sukienki wtedy wyborca będzie wiedział na kogo głosować

 • jannormalny24

  Oceniono 32 razy 28

  zasrane barany sejmowe polska jest swieckim krajem i jakies spoleczne nauki kosciola mozecie sobie wsadzic w dupe.gowno mnie obchodzi co jakis tam kosciol czy papiez o tym mysli

 • szats69

  Oceniono 34 razy 28

  Trzeba być chyba głupcem żeby nie widzieć jak PiS chce politycznie rozegrać tę sprawę, bardziej oczywistej prowokacji chyba nie dało się zrobić.

 • kjpk6

  Oceniono 27 razy 21

  "Stronnictwo Ludowe jest ugrupowaniem konserwatywnym, przywiązanym do tradycyjnego systemu wartości i zasad moralnych, które pozostają w zgodzie ze społeczną nauką Kościoła katolickiego."

  Lider partii Pawlak Waldek jest szczególnie przywiązany i świeci przykładem żyjąc z konkubiną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje