PiS pisze w sprawie in vitro do Gowina i PSL

16.07.2012 12:55
Mariusz Błaszczak w imieniu PiS napisał list do Jarosława Gowina z PO i Jana Burego z PSL

Mariusz Błaszczak w imieniu PiS napisał list do Jarosława Gowina z PO i Jana Burego z PSL (Rys. Wawrzyniec Święcicki / Agencja Gazeta; Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

PiS zaprosił ministra Jarosława Gowina i PSL do okrągłego stołu w sprawie in vitro. W liście do Gowina szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak pisze, że w tej ważnej i wrażliwej społecznie sprawie może dojść do kompromisu ponad politycznym sporem.
Błaszczak powołuje się na deklaracje ministra, z których wynika, że "w PO są parlamentarzyści o konserwatywnych przekonaniach, dla których kierunek etyczny w szeroko rozumianych kwestiach światopoglądowych jest tożsamy ze społeczną nauką Kościoła katolickiego". Zaznacza też, że projekt ustawy przygotowany przez Jarosława Gowina, szczególnie w częściach możliwych nadużyć bioetycznych, jest zgodny z propozycjami PiS.

W liście do szefa klubu PSL Jana Burego Błaszczak powołuje się na deklaracje, że Polskie Stronnictwo Ludowe jest ugrupowaniem konserwatywnym, przywiązanym do tradycyjnego systemu wartości i zasad moralnych, które pozostają w zgodzie ze społeczną nauką Kościoła katolickiego. Błaszczak wyraża też przekonanie, że porozumienie w sprawie in vitro jest możliwe i potrzebne.

Zobacz także
Komentarze (72)
Zaloguj się
 • morty90

  Oceniono 3 razy 3

  głupie pisiory

 • yola13

  Oceniono 3 razy 3

  rece precz od macic!

 • hart5

  Oceniono 7 razy 3

  To nie porozumienie ponad podziałami tylko próba policzenia szabel. Dobrze , bo w końcu zostaną jasno zdefiniowane granice: ci którzy uważają , że poglądy kościoła powinny być tożsame z prawem i reszta. A jest jeszcze nasz premier, który nie potrafi się zdecydować , co przyniesie mu wyższe poparcie w sondażach. Szkoda, że nie słychać głośno i każdego dnia, co minister zdrowia sądzi o idiotycznym projekcie Gowina.

 • jano53

  Oceniono 6 razy 2

  Setki ludzi potraciło dorobek całego życia, natura zabrała im wszystko co mieli, na pomoc i odszkodowania mogą liczyć tylko nieliczni a ci idioci tylko swoje blebleblebleble.........
  Może do tych poszkodowanych ludzi też napiszą w tej sprawie list a najlepiej jakby pojechali sami i się spytali to wreszcie by im może ktoś porządnie nakopał gdzie trzeba.

 • antyksen

  Oceniono 15 razy 13

  Jeśli państwo posłowie zamierzają w świeckim sejmie lobbować na rzecz kościoła, niech łaskawie złożą immunitety i przejdą na wynagrodzenie Watykanu. Bo póki co mamy rozdział kościoła od państwa. przynajmniej oficjalnie.

 • f4lcc0n

  Oceniono 7 razy 5

  Gowin już dawno jest na garnuszku PiS, nie wiem jeszcze co on w PO robi. Jak się go nie pozbędą i nadal jego wybryki pro-pisowskie będą tolerowane ... pozostanie Palikot.

 • kazek1948

  Oceniono 13 razy 9

  Ksiądz przyczynia się do narodzin martwego dziecka swojej kochanki -na plebanii - bo nie wzywa dla niej pogotowia ratunkowego i to jest moralne , ale zamrozić 2 komórki to grzech . Chory kościół chore nauki.

 • odzim22

  Oceniono 8 razy 6

  Powinni stworzyć koalicję pod nazwą PZPW - Płatni Zdrajcy Pachołki Watykanu

 • jano53

  Oceniono 5 razy 3

  Po co piszą list, nie lepiej spotkać się w jakiejś świątyni i tam sobie pogawędzić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje