Africano Travel z Poznania: kolejne biuro podróży ogłasza niewypłacalność

16.07.2012 11:39
Drzwi zamkniętego biura podróży Africano Travel

Drzwi zamkniętego biura podróży Africano Travel (fot. Marcin Krzemiński /TOK FM)

Kolejne biuro podróży ma kłopoty. Poznańskie biuro Africano Travel złożyło wniosek o niewypłacalności w Wielkopolskim Urzędzie Marszałkowskim. Za granicą przebywa około 200 klientów biura. Jak informuje Africano Travel, jego problemy wynikają z upadku Alba Tour, z którym razem organizowało loty czarterowe.
- Współpracuję jako pracownik agencji turystycznej z wieloma biurami podróży. Dzisiaj rano dostałam e-mail z biura Africano Travel z Poznania, które poinformowało, że odwołuje loty ze względu na upadłość biura Alba Tour - poinformowała Alert24 Małgorzata. Biuro jest zamknięte. Zniknęła jego strona internetowa. Nie udało się nam też do niego dodzwonić.

Około 200 turystów za granicą. Urząd otwiera infolinię dla klientów biura

Jak ustalił Marcin Krzemiński, reporter Radia TOK FM, poznańskie biuro Africano Travel złożyło wniosek o niewypłacalności w Wielkopolskim Urzędzie Marszałkowskim. Za granicą przebywa obecnie około 200 klientów biura. - Z tego 40 osób ma opłacone wszystkie świadczenia, czyli do ściągnięcia do kraju pozostaje około 160 osób - mówi Tomasz Wiktor z departamentu turystyki i sportu Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego już rozpoczął organizację ich powrotu do kraju. Uruchomiona została także specjalna infolinia dla poszkodowanych klientów. Z Urzędem można kontaktować się pod numerami (+48) 61 626 68 45 i (+48) 61 626 68 52.Po upadku Alba Tour biuro musiało jeszcze raz opłacić czartery

Problemy biura wynikają z upadłości Alba Tour. - Wcześniej Africano Travel wynajmowało wraz z Albą samoloty czarterowe - informuje Wiktor. - Biuro ponownie musiało opłacać czartery dla osób, za które już zapłaciło - mówi. Oczywiście zapłaciło biuru Alba Tour.

Tomasz Wiktor twierdzi jednak, że w przypadku Africano Travel sytuacja dla klientów jest bardziej komfortowa, bo biuro zwraca zaliczki tym, którzy mieli z nim jechać do Egiptu. Ubezpieczenie powinno też pokryć powrót tych, którzy są za granicą.

Africano Travel współpracuje z urzędnikami, co było wielkim problemem w przypadku Alba Tour. - Warto wspomnieć, że Africano Travel było młodym, początkującym biurem. Podobnie jak Alba Tour - dodaje Marcin Krzemiński z TOK FM.

Zobacz także
Komentarze (114)
Zaloguj się
 • mariusz.5922177

  Oceniono 2 razy 0

  I niedługo, z racji tego, że polskie firmy "turystyczne" robią przekręty (bo zawsze frajda największa jest taka, jak Polak w bambuko zrobi Polaka...), bezpiecznie będzie można wyjechać tylko z niemieckim Tui albo Neckermanem. Tak trzymać...

 • kor102

  Oceniono 2 razy 2

  A POdobno wolny rynek miał rozwiązać wszystkie problemy.

 • leslaw28

  Oceniono 2 razy 0

  okazuje sie,ze jednym ze sposobow na zrobienie duzych pieniedzy i to szybko,jest zalozenie biura "podrozy", w jedna strone.

 • moman4

  Oceniono 9 razy -1

  Dlaczego z publicznych pieniędzy pomaga się turystom i sprowadza do Polski za NASZE?

  Wybrali tanie biuro podróży - zaryzykowali. Co innych to obchodzi.

 • walonki_putina

  Oceniono 1 raz 1

  @alinaw1

  "a nam maluczkim tylko coś pokrzyczeć na forach, pozłościć się na dżunglę i podumać o niesprawiedliwości. "

  Paru szczurkom zawsze łatwiej przemykać się po dżungli niż stadu bawołów.

 • walonki_putina

  Oceniono 8 razy 8

  Africa - no travel.
  Wszystko jasne. O co chodzi?

 • walonki_putina

  Oceniono 4 razy 2

  @culebre

  "A durny motłoch ogłupiony telewizją nadal kupuje na gruponach północnoafrykańskie fajfstarolinkluziwy w cenie PKSu na gliniankę, bo "jestem tego warta". "

  Kolejny mundry niemotłoch. Przyjrzyj się dokładnie, kto ciebie rypie w tyłek, o czym być może wcale nie wiesz,
  motłochu.

 • walonki_putina

  0

  @rewolucja_wisi_w_powietrzu, wuetend, m012ac

  Ha ha ha - Kuźwa, ale was porypało, pieprzycie jak naćpane papugi.
  Czegoście się najedli?

  Naprawdę wam się zdaje, że do stada durniów większych od was przemawiacie?
  Oby nie było odwrotnie - wy cymbały zafajdane.

 • sprawiedliwy02

  Oceniono 8 razy 6

  Prosty przykład jak można w sposób legalny i bezkarny zarobić kasę. Polska to kraj gdzie ustawodawstwo karne jest tak samo ułomne jak ci co je stworzyli i reprezentują.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje