Główny inspektor transportu drogowego zostanie generałem policji? Za założenie 300 fotoradarów

PRZEGLĄD PRASY. Jednym z argumentów, dla których Tomasz Połeć, główny inspektor transportu drogowego, ma zostać generałem policji, jest budowa sieci 300 fotoradarów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Po raz pierwszy w historii z nominacją nie wystąpił komendant główny policji, a kadry w MSW na prośbę Sławomira Nowaka. Połeć jest policjantem oddelegowanym do GITD.
- Po raz pierwszy we współczesnej historii polskiej policji, czyli od 1990 roku, nominację generalską ma szansę dostać oficer, który nie pełni czynnej służby - czytamy w "DGP". Szef policji, generał Marek Działoszyński, odmówił sporządzenia dokumentów potrzebnych do nominacji. Zrobiły to natomiast kadry resortu spraw wewnętrznych na prośbę Sławomira Nowaka, który jest ministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.

"DGP" postanowił zapytać o zasługi Połcia, które zdecydowały o jego nominacji. - Inspektor Połeć jest jednym z pomysłodawców opracowania i uchwalenia ustawy fotoradarowej, której przepisy weszły w życie 1 lipca 2011 roku. Obecnie nadzoruje tworzenie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - tłumaczy Małgorzata Woźniak, rzeczniczka resortu spraw wewnętrznych.

Czym jest dokładnie Centrum? To sieć 300 fotoradarów, które mają zacząć działać w połowie sierpnia. Czytamy w "DGP", że według założeń budżetu GITD, mają one przynieść 1,2 mld zł wpływu z mandatów do końca roku.

Według posła Jerzego Polaczka, członka sejmowej komisji infrastruktury i byłego ministra transportu, budżet całej inwestycji wzrósł z 20 mln zł do 120 mln zł. - W normalnym państwie szef takiej instytucji powinien podać się do dymisji - stwierdza Polaczek.Oslo i Dublin: dwie bardzo różne opowieści [DUŻE ZDJĘCIA] >>


Czytaj cały artykuł o Tomaszu Połciu i wniosku Sławomira Nowaka w dzisiejszym "Dzienniku Gazecie Prawnej"

Komentarze (54)
Główny inspektor transportu drogowego zostanie generałem policji? Za założenie 300 fotoradarów
Zaloguj się
 • dna_low

  Oceniono 50 razy 46

  Proponuję, aby każdego strażnika miejskiego który założył co najmniej 600 blokad na koła z urzędu mianować Marszałkiem POlicji.

 • elkipan

  Oceniono 29 razy 29

  Przemówienie Donalda Tuska na konwencji PO w Poznaniu 5 X 2007r.: "Każde dziecko wie, że wypadków jest więcej, bo jest więcej samochodów, a dobrych dróg nie przybywa. Nieudacznicy z rządu PiS tej prawdy nie pojęli. Zauważyłem też fenomen. Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować wszystkich bez wyjątku. To jest filozofia PiS. Tylko facet który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi - mówił Tusk"

 • jamj

  Oceniono 19 razy 15

  A niby to od kiedy jest w Polsce stopień "generał policji"? Może chodzi o generała milicji?

 • t0maszek44

  Oceniono 15 razy 15

  On tym generałem zostanie, ale chyba nie w Polsce, bo u nas w kraju w policji nie ma takiego stopnia jak generał

 • natenczas_wojski

  Oceniono 14 razy 12

  Skandal !
  Urzędniczy świat jest abstrakcyjny i absurdalny, jak u Kafki.
  Facet dysponuje nieograniczonym budżetem, sztabem ludzi, prawem do autorytarnych decyzji i dostaje nagrody za zwykłą robotę. W komfortowych warunkach, bez stresu, bez myślenia, bez ograniczeń.

  Pytanie: ile kosztowało utrzymanie jego biura i pracowników przy tym "projekcie" ?

 • plastus82

  Oceniono 15 razy 11

  To te fotoradary mają zwiększać bezpieczeństwo czy generować wpływy do budżetu?
  Bo z tego co przeczytałem to to drugi. Złodzieje z wiejskiej!!!!

 • konto_live

  Oceniono 14 razy 10

  niech założy jeszcze 300 będzie marszałkiem

 • uzdek98

  Oceniono 11 razy 9

  a moze mu pomnik postawic, toz to prawdziwy bohater... a pod spodem napis ze zlota: "za zbudowanie 300 fotoradarow, rodacy "... w ksiazkach powinni o nic pisac, wielopolski to pikus przy jego osiagnieciach....

  a cytujac ryzego klasyka: "Tylko człowiek bez prawa jazdy może stawiać fotoradary"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje