"Precz!". Manifestanci zaatakowali konwój Hillary Clinton

16.07.2012 06:50
Manifestanci pod drzwiami pałacu prezydenckiego

Manifestanci pod drzwiami pałacu prezydenckiego (Fot. AMR ABDALLAH DALSH REUTERS)

Manifestanci zaatakowali konwój, którym poruszała się po przybyciu do Aleksandrii na północy Egiptu sekretarz stanu USA Hillary Clinton.
Uczestnicy manifestacji skandowali: "Monica, Monica!", odnosząc się do skandalu obyczajowego z lat 90. z udziałem jej męża Billa Clintona, który wówczas piastował urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych, i Moniki Lewinsky - stażystki w Białym Domu. Do pani Clinton krzyczeli: "Precz!".

"Stany nie są zamieszane w wydarzenia w Egipcie"

W kierunku limuzyn, które pod eskortą egipskiej policji zajechały pod konsulat USA w Aleksandrii, poleciały pomidory, buty i butelki po wodzie. Clinton odwiedziła miasto z powodu ponownego otwarcia w nim amerykańskiej placówki dyplomatycznej.

Manifestacja zdaniem AFP miała związek z powszechnymi w Egipcie domniemaniami, według których po upadku rządów Hosniego Mubaraka w 2011 roku USA wsparły zwycięstwo wyborcze Bractwa Muzułmańskiego.

- Chcę jasno powiedzieć, że Stany Zjednoczone nie są zamieszane w wydarzenia w Egipcie, w wybór zwycięzców czy przegranych, nawet jeśli byśmy mogli, ale oczywiście nie możemy - oświadczyła w konsulacie pani Clinton.

Z Egiptu do Izraela

Hillary Clinton spotkała się w Kairze z przewodniczącym Najwyższej Rady Wojskowej Egiptu, marszałkiem Mohammedem Husejnem Tantawim.Dzień wcześniej rozmawiała z nowo wybranym egipskim prezydentem Mohammedem Mursim. Tematem obu spotkań był burzliwy proces demokratycznej transformacji w Egipcie, charakteryzujący się walką o wpływy między wojskiem a nowo wybranym szefem państwa.

Z Egiptu szefowa amerykańskiej dyplomacji udała się do Izraela. To ostatni etap jej tygodniowej podróży po Azji i Bliskim Wschodzie.

Zobacz także
 • Turyści w Sharm el-Sheikh MSZ do Polaków: W Egipcie nie wyjeżdżajcie poza hotele. To może być niebezpieczne
Komentarze (53)
"Precz!". Manifestanci zaatakowali konwój Hillary Clinton
Zaloguj się
 • jamj

  Oceniono 46 razy 40

  "Stany nie są zamieszane w wydarzenia w Egipcie."
  ======================================
  Ależ oczywiście, pani Billary! USA we wszystkich konfliktach tylko się broni przed "agresorami". Począwszy od Indochin, poprzez Amerykę Łacińską, aż do Bliskiego Wschodu armia amerykańska przyjeżdżała wyłącznie z pomocą humanitarną i prezentami. Tylko jakby ta pomoc "humanitarna" i "prezenty" tubylcom do gustu nie przypadają, ale to prostacy i n ie wiedzą co dla nich jest dobre.

 • asocjacja_w

  Oceniono 43 razy 29

  Chcę jasno powiedzieć, że Stany Zjednoczone nie są zamieszane w wydarzenia w Egipcie ? No i proszę ale się rozbawiłem od rana !!!
  Przecież trzej Eskimosi z pejsami (Sarkozy, Clinton I Cameron) i jeden namówiony przez nich makaroniarz (Berlusconi) , nie zrobili nic innego tylko rozpętali krwawą rzeź domową w Libii która trwa do dziś ! I tylko pisać już o tym zakazano ! Trwa bratobójcza wojna domowa w Afganistanie , trwa bratobójcza wojna w Iraku , trwa bratobójcza wojna w Syrii więc niech nie udaje pingwina... OK?

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 29 razy 23

  brawo manifestanci...
  .
  przypominam co wyciekło z WiKILeaks...to właśnie ta kobieta wydała polecenie wywiadowi USA aby zebrać wzór tęczówki oka szefa ONZ !! ale oczywiście sprawa ucichła...

 • plorg

  Oceniono 27 razy 21

  "Chcę jasno powiedzieć ..."

  Pani Clinton łże - jak zwykle.
  Brawo Egipcjanie!

 • nie-tak

  Oceniono 24 razy 20

  Gazeta przemilczała istotne fakty że syryjscy chrześcijanie nie chcieli spotkać się z Clinton, odmówili spotkanie. Tu widzi się jak poważa się w świecie amerykańskich polityków.

 • chamoobrona

  Oceniono 22 razy 18

  A co w tym dziwnego? Przecież to, obok Georga W. Busha, jeden z największych zbrodniarzy wojennych chodzących obecnie po ziemi. Pamiętacie jak się cieszyła z wiadomości o morderstwie przywódcy Libii? Czy ktoś normalny cieszy się z tego, że drugi człowiek został zamordowany?

 • mille666

  Oceniono 18 razy 18

  "Stany Zjednoczone nie są zamieszane w wydarzenia w Egipcie" - jak widać wierzą w te brednie...

 • blue911

  Oceniono 24 razy 16

  Patrzac na jej liczne zdjecia ostatnio stwierdzam,ze ta kobieta zaczyna cierpiec na powazna chorobe psychiczna. Nie mowie tego ze zlosliwosci ,ani dla zartu - ten wytrzeszcz oczu i histeryczna radosc ze smierci innego czlowieka (posrednio przez nia zamordowanego) na to wskazuja. Wielkie szczescie,ze jej szanse na [prezydenture przekreslil kiedys Obama!

 • badziewiak66

  Oceniono 21 razy 13

  Wy Tu sobie rozprawiajcie ,a my po cichutku worki będziemy nosić :

  chcą sprywatyzować dwie potężne kopalnie zatrudniające 5 tysięcy osób ( KWB ADAMÓW , KWB KLECZEW ), które przynoszą olbrzymie zyski Skarbowi Państwa. Najpierw chcą je połączyć z PAK SERWISEM, a później sprzedać Vattenfalowi za śmieszne pieniądze. Istnieje podejrzenie wielkiej korupcji jak w sprawie STONE. Ogłosili 50% redukcje zatrudnienia czyli ok 2,5 tysięce ludzi pójdzie a bruk z okolic Konina i Turka ! Nawet regionalna prasa milczy, podpłacili ją biorący udział w geszefcie ! My, Polacy, patrioci , ludzie rozumni, nie rozumiemy dlaczego kolesie z PO i PSL chcą sprzedać firmy dające całym rodzinom pracę, ale i potężne zyski skarbowi państwa ( roczny przychód obu kopalni 700 milionów złotych ) !!! To za ile pójdzie ten pakiet za 20 mln , 30 mln ? Gazeta pisze o jakiś pierdołach , a klika i jej propagandowy frontman zalewają nas jakimś dziennikarskim chłamem. Piszcie o tym na forach, podawajcie dalej, PO i PSL realizuje cele z ostatnich wyborów , zarobić ile się da koszem Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje