"Precz!". Manifestanci zaatakowali konwój Hillary Clinton

16.07.2012 06:50
Manifestanci pod drzwiami pałacu prezydenckiego

Manifestanci pod drzwiami pałacu prezydenckiego (Fot. AMR ABDALLAH DALSH REUTERS)

Manifestanci zaatakowali konwój, którym poruszała się po przybyciu do Aleksandrii na północy Egiptu sekretarz stanu USA Hillary Clinton.
Uczestnicy manifestacji skandowali: "Monica, Monica!", odnosząc się do skandalu obyczajowego z lat 90. z udziałem jej męża Billa Clintona, który wówczas piastował urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych, i Moniki Lewinsky - stażystki w Białym Domu. Do pani Clinton krzyczeli: "Precz!".

"Stany nie są zamieszane w wydarzenia w Egipcie"

W kierunku limuzyn, które pod eskortą egipskiej policji zajechały pod konsulat USA w Aleksandrii, poleciały pomidory, buty i butelki po wodzie. Clinton odwiedziła miasto z powodu ponownego otwarcia w nim amerykańskiej placówki dyplomatycznej.

Manifestacja zdaniem AFP miała związek z powszechnymi w Egipcie domniemaniami, według których po upadku rządów Hosniego Mubaraka w 2011 roku USA wsparły zwycięstwo wyborcze Bractwa Muzułmańskiego.

- Chcę jasno powiedzieć, że Stany Zjednoczone nie są zamieszane w wydarzenia w Egipcie, w wybór zwycięzców czy przegranych, nawet jeśli byśmy mogli, ale oczywiście nie możemy - oświadczyła w konsulacie pani Clinton.

Z Egiptu do Izraela

Hillary Clinton spotkała się w Kairze z przewodniczącym Najwyższej Rady Wojskowej Egiptu, marszałkiem Mohammedem Husejnem Tantawim.Dzień wcześniej rozmawiała z nowo wybranym egipskim prezydentem Mohammedem Mursim. Tematem obu spotkań był burzliwy proces demokratycznej transformacji w Egipcie, charakteryzujący się walką o wpływy między wojskiem a nowo wybranym szefem państwa.

Z Egiptu szefowa amerykańskiej dyplomacji udała się do Izraela. To ostatni etap jej tygodniowej podróży po Azji i Bliskim Wschodzie.

Zobacz także
Komentarze (53)
Zaloguj się
 • serwolatka5

  0

  Ubić suku granat w piczu i paszłaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 • amelie2

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli nie wiesz dlaczego tak sie dzieje - to zastanów się kto na tym korzysta?
  Oczywiście Izrael, a pochodzenie Hilary Clinton nie jest tajemnicą. To jest Żydówka. Bez ich inspiracji i pomocy finansowej i logistycznej świat arabski nie zostałby tak zniszczony. Wszystko w interesie Izraela.

 • mieetek

  0

  Zemści się ta s ka.

 • 2antybankier

  Oceniono 1 raz 1

  USA- to tylko izraelska kolonia.

 • dyzurnydebil

  Oceniono 2 razy 0

  PRECZ !!! czarna wrozko

 • nie-tak

  Oceniono 14 razy 4

  Amerykanie są już tak nerwowi i chcą rozpocząć światową drakę że już strzelają na oślep do tego co się gdziekolwiek rusza bez sprawdzenia czy to wojsko czy cywil.
  www.n-tv.de/politik/US-Kriegsschiff-feuert-auf-Fischer-article6744771.html
  Same niemieckojęzyczne media w amerykańskich rekach o tym donoszą.
  Pali się im finansowo-gospodarczo pod nogami, chcą na siłę podnieść swój bilans finansowy wywołaną kolejną wojną i przeistoczyć ja w światową.

 • cztery44442

  Oceniono 16 razy 8

  Oczywiście USA nie są zamieszane w wydarzenia w Egipcie, Iraku, Afganistanie, Libii, Syrii itd.....
  USA niosą wraz ze swoim wojskiem tylko i wyłącznie demokrację. Oby tylko nie trafili do Polski z tą swoją demokracją wojskowo-amerykańską.

 • nie-tak

  Oceniono 24 razy 20

  Gazeta przemilczała istotne fakty że syryjscy chrześcijanie nie chcieli spotkać się z Clinton, odmówili spotkanie. Tu widzi się jak poważa się w świecie amerykańskich polityków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje