Maszynista nie mógł się doczekać sygnału do jazdy. W końcu poszedł do dróżnika. A tam...

15.07.2012 22:24
Kokpit maszynisty

Kokpit maszynisty (Fot. Wojciech Królak / Agencja Gazeta)

Czujność maszynisty zapobiegła kolejnej tragedii na kolei. Mogło do niej dojść przez dyżurnego ruchu, który nie zamknął przejazdu kolejowego w miejscowości Chorągiewka pod Toruniem. Po interwencji policji ustalono, że mężczyzna obsługujący szlaban jest pijany.
Do zdarzenia doszło na lokalnej linii kolejowej pod Toruniem. Pociąg osobowy prawie godzinę stał pod semaforem na trasie Inowrocław - Toruń, ponieważ skład nie otrzymał sygnału do jazdy. Zniecierpliwiony maszynista postanowił sam sprawdzić, skąd ta zwłoka i udał się do najbliższej dyżurki w miejscowości Chorągiewka.

Na miejscu zastał budynek zamknięty na klucz. Na pukanie nikt nie odpowiadał, więc mężczyzna powiadomił policję. Po przybyciu na miejsce patrol ustalił, że we wnętrzu znajduje się mężczyzna. Po badaniu alkomatem okazało się, że jest pod wpływem alkoholu.

Zobacz także
Komentarze (54)
Zaloguj się
 • nepwk

  Oceniono 45 razy 41

  jak to jest, w całym kraju pijacy pozatrudniani i to przy odpowiedzialnej robocie a zwykły człowiek bez nałogu nie ma szans się do roboty dostać bo wszędzie trzeba mieć plecy :/

 • telegrafista

  Oceniono 20 razy -2

  Ale o co chodzi?! Przecież nie pozwolił, by skład wjechał na niezabezpieczony przejazd! Obcych też nie wpuścił na teren kolejowy!

 • jan24

  Oceniono 7 razy -3

  Pewna pani z pod baru
  Przestała się brzydko prowadzić
  I to nie z winy "Solidarności"
  Tylko ze starości

  ..to fragment piosenki piwnicy pod Baranami na początku lat osiemdziesiątych..
  mimo wszystko ludzie mieli wtedy mniej mózgi wyprane niż dziś - patrz donek.com

 • donek.com

  Oceniono 31 razy -15

  może i pił, ale za zdrowie Tuska, a to jest obecnie okoliczność łagodząca.

 • donek.com

  Oceniono 31 razy -17

  Zapiszą tego dróżnika do PO i zostanie ministrem i dupy nie zmoczy.

 • sibrin

  Oceniono 11 razy 3

  A może warto by się dowiedzieć , zanim zacznie się wypisywać idiotyzmy - czy w Chorągiewce rogatki obsługuje dróżnik , czy zamyka je dyżurny ruchu z nastawni / jest tam tylko jedna nastawnia po przebudowie / i czy podanie sygnalu zezwalającego uzależnione jest od zamknięcia rogatek ??????????!!!!

 • xkx2

  Oceniono 30 razy -12

  Kolej się wali, wszytko się wali a POpaprańcy ogłaszają sukces. Gdyby u władzy był Jarosław Kaczyński czyli PiS nie było by żadnych problemów a tak Polacy mają to co sami chcieli.

 • 5m00tny

  Oceniono 7 razy 7

  Nie ma rady, trzeba ograniczyć dostęp do alkoholu jednostkom, którym on wybitnie nie służy

 • nieciej

  Oceniono 11 razy 5

  Zastanawia mnie tylko jedno: od kiedy to dróżnik (określenie dot. osoby kierującej ruchem na przejazdach kolejowych strzeżonych) podaje maszynistom sygnały na semaforach? Albo autorowi dróżnik pomylił się z dyżurnym ruchu albo sam spacer maszynisty do dróżnika nie rozwiązał jego problemu, bo dróżnik nic nie może zrobić z semaforem, a ten jest niezależny od stanu szlabanów na przejazdach (i całe szczęście bo byle awaria szlabanu zatrzymywałaby na amen ruch na linii kolejowej).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje