Nagrania z ukrytej kamery skompromitują PSL? Biznesy, posady, walki frakcji...

Wieczór wyborczy w sztabie PSL

Wieczór wyborczy w sztabie PSL (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. - Od paru tygodni po Warszawie krążą taśmy, które mają skompromitować grupę działaczy PSL - pisze ?Gazeta Wyborcza?.
Na nagraniu, które dostała "GW", zarejestrowano rozmowę Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych i bliskiego współpracownika wicepremiera Waldemara Pawlaka, z Władysławem Łukasikiem, byłym szefem Agencji Rynku Rolnego. Materiał nagrano najprawdopodobniej w styczniu br. Łukasik, który właśnie wtedy stracił stanowisko, mówi o machlojkach, do których ma dochodzić w Ministerstwie Rolnictwa.

Łukasik opowiada m.in. o obchodzeniu ustawy kominowej, nepotyzmie, "delegacjach" polegających na zwiedzaniu ciepłych krajów z rodziną, ciepłych posadach dla "swoich".

O rozmowie pisze też "Puls Biznesu". W tym kontekście odwołania prezesa ARR padają stwierdzenia, że wpływ na decyzję o odwołaniu podjętą przez ministra Marka Sawickiego, miał Andrzej Śmietanko, dyrektor generalny w państwowej spółce Elwarr, zajmującej się handlem zbożem. "Oni są tam zaprzyjaźnieni towarzysko, myślę, że biznesowo i w każdym obszarze" - opisuje relacje Śmietanki i ministra, Łukasik.

"Za nic sam nie odpowiada. Dostał 50 tys. zł"

Były szef ARR mówi też o działaniach Andrzeja Śmietanki w Elwarrze. Miał on ustąpić z funkcji prezesa firmy, by otrzymywać większą pensję na niższym stanowisku - dyrektora generalnego, gdzie nie ograniczała go ustawa kominowa. Łukasik mówi, że obecny szef Elwaru, to słup: "To co Andrzejek lubi, za nic on sam nie odpowiada. On wnioskował o wynagrodzenie 50 tysięcy złotych miesięcznie. Ja mu tego nie mogłem podpisać, ale ten słup mu podpisał." "On sobie wpisał, że na przykład, że nie 1 procent udziału w zysku, a 3 procent będzie miał. Albo teraz to on uważa, że 10 procent powinien mieć. W ogóle, że te pieniądze, tam jest 90 mln na koncie - że to w ogóle wszystko jest jego."

Kto nagrał rozmowę? Osoba, która przekazała taśmę "GW", twierdzi, że zrobił to Serafin. On sam zaprzecza. Dlaczego nagranie wypłynęło dopiero teraz? To może mieć związek z jesiennym kongresem PSL, na którym walkę o fotel prezesa stoczą Pawlak i Marek Sawicki. Taśma ma skompromitować ludzi tego ostatniego.

Cały artykuł w "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
 • Władysław Serafin Serafin o nagraniu: To prowokacja. Zagranie poniżej pasa
 • Janusz Piechociński Afera taśmowa. Piechociński: "Trzeba ogniem wypalić"
 • Kadr z nagrania rozmowy Władysława Łukasika i Władysława Serafina Rozmowa Łukasik-Serafin. "W Białymstoku kryję mu dupę"
Komentarze (225)
Nagrania z ukrytej kamery skompromitują PSL? Biznesy, posady, walki frakcji...
Zaloguj się
 • leming-z-wybrzeza

  Oceniono 72 razy 48

  Wy durnie! Pomyślcie no trochę dlaczego organ propagandowy PO drukuje dopiero teraz jakąś lakoniczną

  wzmiankę? To jest straszak na PSL za ich nieugiętą postawę w obronie "reformy" sądów. PO umiejętnie

  wysługuje się mediami (SWOIMI mediami) w walce politycznej. Nawet jeżeli to jest prawda to dlaczego tak

  późno i tak mało o tym napisali??? Pamiętacie jak rozpisywali się o taśmach Oleksego? A tu sza!!!

  Co za dziadostwo ten Tusk wychował. Gdzie ta 4 władza? Gdzie misja społeczna? Tfuuu

 • tomek_al

  Oceniono 62 razy 48

  Obojętnie jaka afera zostanie ujawniona PSL zachowa swój żelazny elektorat. Zagłosują ludzie którzy otrzymali państwowe i samorządowe stanowiska i Ci którzy pośrednio żyją z łaski PSLu, tj rodziny bezpośrednio zainteresowanych. Starostwa, Wordy, Arimr, PUPy, niezliczone państwowe agencje, to wszystko obsadzone . Na wolnym rynku nie przetrwali by miesiąca, dlatego będą walczyć do upadłego.

 • alica32

  Oceniono 66 razy 42

  Kiedy Pawlak i Tusk pomoże wrócić do Polski swojej ojczyzny co najmniej 3-4 milionom Polaków którzy musieli wyjechać na przymusowa emigrację zarobkową. Kiedy odtworzone zostanie przemysł żeby tym powracającym Polakom dać w ojczyźnie pracę. To już druga kadencja Tuska jako premiera!
  Pawlaku i Tusku!! po „okrągłym stole „ w 1989 wyprzedano i zrujnowano gospodarkę polską. Zrobiły to rządzace partie czyli UP, AWS ,SLD PSL, PO. Przypomnę nazwiska obywateli którzy przewodzili tym partom i byli prezydentami, premierami. : Wałęsa, Kwaśniewski, Mazowiecki, Buzek, Miller, Suchocka,Cimoszewicz, Oleksy, Pawlak,Marcinkiewicz,Tusk. To ci ludzie dawali przyzwolenie na wyprzedaż majatku narodowego - często za bezcen. Polska straciła w wyniku tej wyprzedaży poczatkowo 5 milionów miejsc pracy . Obecnie ubylo tych miejsc pracy jeszcze kilka milionów. Zagraniczni właściciele zwijają interesy. Wciągu 20 lat kolejne ekipy "prawicowe" i "lewicowe" na oczach zmanipulowanego narodu polskiego dokonywały eutanazji gospodarki narodowej, będącej dziełem dwóch pokoleń Polaków. Polska kraj średniej wielkości, zasobny, uprzemysłowiony położony w centrum Europy został prawie całkowicie pozbawiony własnej gospodarki. Pytam więc czy PO z Palikotem i PSL sa wam w stanie zagwarantować miejsca pracy w Polsce

 • leming-z-wybrzeza

  Oceniono 48 razy 38

  Wyborcza od dawna ma taśmy, a jednak nic o tym nie pisała. Jak w przypadku Rywina. Najpierw próbują ugrać coś dla siebie. Jak nic nie wyjdzie, o sprawie zaczynają przebąkiwać inni a w Warszawa już huczy na całego dopiero wówczas "wiarygodny" dziennik zaczyna publikować lakoniczne wzmianki. A jak było z taśmami Begger? Jeszcze nie sprawdzone, jeszcze cieplutkie jak bułeczki a już pierwszy materiał poleciał na oślep. Ubodzy są ci wasi "czytelnicy". Wierzyć w coś bezgranicznie, nie mając podstaw to jak sekta.

 • tatun44

  Oceniono 43 razy 37

  PSL to Mafia pracowałem w firmie posła z PSL i wiem co mówię.

 • andypedy

  Oceniono 47 razy 35

  Takie same tasmy sa na PO tylko fuchy lepsze i i wakacje dla rodziny drozsze.

 • zeldox

  Oceniono 35 razy 31

  Czy naprawdę trzeba używać jakichkolwiek argumentów (np. taśm) żeby skompromitować PSL? Czy aby ta partia nie skompromitowała się sama przez ostatnie 20 lat? Jej byt polityczny w charakterze języczka u wagi polega przecież wyłącznie na grach, układach, kupczeniu etc. Na palacach jednej ręki inicjatywy ustawodawcze, ważne propozycje polityczne, o wybitnych politykach nie wspominając...

 • jamj

  Oceniono 37 razy 29

  PSL - Partia Skorumpowanych Lawirantów. Mimo, że wszystkie partie nastawione są na troskę o interesy własnych członków, ta skrajnie bezideowa partia chłopów - roztropków doszła do perfekcji w tworzeniu koterii nastawionych na obsadzanie stanowisk gwarantujących maksymalne zyski. Tylko utrzymywanie przy życiu KRUS-u zapewnia im uzyskanie gwarantującej wejście do Sejmu ilości głosów. "Uniwersalny koalicjant" gotowy wejść w spółkę z każdym, kto nie odciągnie ich ryja od żłoba.

 • jackie53

  Oceniono 30 razy 26

  Ale "tajne nagrania". O tych przewałach w PSL, wie każdy myślący człowiek! Dlatego własnie PSL, nosi miano "politycznej prostytutki". Wie komu i kiedy dać..., żeby wyjść na swoje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje