Nagrania z ukrytej kamery skompromitują PSL? Biznesy, posady, walki frakcji...

16.07.2012 06:00
Wieczór wyborczy w sztabie PSL

Wieczór wyborczy w sztabie PSL (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. - Od paru tygodni po Warszawie krążą taśmy, które mają skompromitować grupę działaczy PSL - pisze "Gazeta Wyborcza".
Na nagraniu, które dostała "GW", zarejestrowano rozmowę Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych i bliskiego współpracownika wicepremiera Waldemara Pawlaka, z Władysławem Łukasikiem, byłym szefem Agencji Rynku Rolnego. Materiał nagrano najprawdopodobniej w styczniu br. Łukasik, który właśnie wtedy stracił stanowisko, mówi o machlojkach, do których ma dochodzić w Ministerstwie Rolnictwa.

Łukasik opowiada m.in. o obchodzeniu ustawy kominowej, nepotyzmie, "delegacjach" polegających na zwiedzaniu ciepłych krajów z rodziną, ciepłych posadach dla "swoich".

O rozmowie pisze też "Puls Biznesu". W tym kontekście odwołania prezesa ARR padają stwierdzenia, że wpływ na decyzję o odwołaniu podjętą przez ministra Marka Sawickiego, miał Andrzej Śmietanko, dyrektor generalny w państwowej spółce Elwarr, zajmującej się handlem zbożem. "Oni są tam zaprzyjaźnieni towarzysko, myślę, że biznesowo i w każdym obszarze" - opisuje relacje Śmietanki i ministra, Łukasik.

"Za nic sam nie odpowiada. Dostał 50 tys. zł"

Były szef ARR mówi też o działaniach Andrzeja Śmietanki w Elwarrze. Miał on ustąpić z funkcji prezesa firmy, by otrzymywać większą pensję na niższym stanowisku - dyrektora generalnego, gdzie nie ograniczała go ustawa kominowa. Łukasik mówi, że obecny szef Elwaru, to słup: "To co Andrzejek lubi, za nic on sam nie odpowiada. On wnioskował o wynagrodzenie 50 tysięcy złotych miesięcznie. Ja mu tego nie mogłem podpisać, ale ten słup mu podpisał." "On sobie wpisał, że na przykład, że nie 1 procent udziału w zysku, a 3 procent będzie miał. Albo teraz to on uważa, że 10 procent powinien mieć. W ogóle, że te pieniądze, tam jest 90 mln na koncie - że to w ogóle wszystko jest jego."

Kto nagrał rozmowę? Osoba, która przekazała taśmę "GW", twierdzi, że zrobił to Serafin. On sam zaprzecza. Dlaczego nagranie wypłynęło dopiero teraz? To może mieć związek z jesiennym kongresem PSL, na którym walkę o fotel prezesa stoczą Pawlak i Marek Sawicki. Taśma ma skompromitować ludzi tego ostatniego.

Cały artykuł w "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (225)
Zaloguj się
 • reealistaa

  Oceniono 3 razy 3

  PSL to żadna tam Partia.., to kupa cwaniaków załatwiająca pracę dla swych rodzin i pociotaków. Tej "pseudopartii" odpowiada każda rządząca partia- od lewa do prawa- aby tylko być w koalicji, bo to jednak miejsce przy korycie.., do gnoju a nie do rządu..!!!!

 • dziwny22

  Oceniono 4 razy 4

  I tak wygląda cała nasza klasa polityczna, której przedstawiciele PSL-u są wyraźnymi liderami w wyszarpywaniu największych kawałów sukna.

 • kryk_5_1

  Oceniono 4 razy 4

  rzygać mi się chce z tej polskiej poltyki

 • maskarade

  Oceniono 8 razy 4

  Zieeeew...
  w PSL kradną na potęgę. Kogo dziwi? To jedna z podstaw III RP... III RP 2.0

  W Peło, partii wodzowskiej, robią szemrane biznesy, GWno i inne media reżimowe łżą i manipulują jak za Urbana, PiS to banda zaburzonych wazeliniarzy...

  Nuuuuuda.

 • guru133

  Oceniono 6 razy 6

  W najbardziej prorodzinnej partyjce, jak widać rodzin chętnych do koryta więcej niż koryt, więc nasilają się międzyrodzinne, mafijne waśnie. No ale obrotowa partyjka jakoś sobie poradzi, niestety:(

 • archimago7

  Oceniono 7 razy 7

  Wielka mi kuźwa rewelacja !
  Czy na prawdę jest w Polsce choć jedna dorosła osoba, która nie wiedziałaby,
  że PSL to zasłużeni koryciarze i to najlepiej dla całej rodzinki
  i dobrych kolesiów ?
  Zawsze tacy byli, są i będą.
  Szukają tylko odpowiedniego żywiciela lub okrętu i krzyczą PŁYNIEMY !!!

 • imbagosu

  Oceniono 9 razy 9

  Chłopi zaufali PSLowi, że ich będzie dobrze reprezentował w sejmie. A oni tymczasem godnie reprezentują tylko swoje kieszenie. Pan Waldek już dawno powinien dostać Nobla za te wszystkie lata wałow jakie nawywijali z kolegami. Oni zawsze są od tylu już lat w sejmie, bez skrupułów w koalicji raz z lewymi raz z prawymi. Kręcą lody o różnych smakach, a udaje im się uniknąć większych afer. Dziś wypłynęła soczysta taśma p. Serafina. Już dawno powinno się rozgonić całe to towarzystwo.
  Gdy u nas poszczególne osoby nie będą osobiście odpowiadać za popełnione na stanowiskach błędy, to zawsze będą kradli i uchwalali niekorzystne dla nas prawa.
  Taka p.Kopacz jednego dnia jest ministrem zdrowia a drugiego Marszałkiem Sejmu i bezczelnie odpowiada, że to już nie jej problem bo ministrem jest już p.Arłukowicz. Wystarczy uchwalić bandyckie prawo, zamienić ludzi stołkami i już nie ma winnych!
  Sławny cytat PO :"Wygrywamy wybory, robimy cały syf i mamy trzy i pół roku na odrobienie strat"
  Podniesienie vatu, wieku emerytalnego, łatanie budżetu miliardem fotoradarów, burdel w służbie zdrowia,
  teraz zamydlą oczy ,że pieknie udało sie Euro i ile dróg itp. i przy następnych wyborach znów ludzie zapomną...

 • frank1947

  Oceniono 3 razy 1

  Ciekawe komu na tym zalezy i co sie jeszcze "znajdzie" ????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje