Front Narodowy pozwie Madonnę za swastykę na czole Marine Le Pen. "Wstrętne"

Madonna na koncercie w Paryżu

Madonna na koncercie w Paryżu (Fot. BENOIT TESSIER REUTERS)

Skrajnie prawicowy francuski Front Narodowy chce złożyć pozew przeciwko Madonnie po tym, jak artystka w czasie sobotniego koncertu w Paryżu wyemitowała wideo pokazujące szefową partii Marine Le Pen ze swastyką na czole - podaje BBC. Ugrupowanie tłumaczy, że porównanie było "wstrętne".
Nagranie na sobotnim koncercie Madonny w Paryżu towarzyszyło wykonaniu piosenki "Nobody Knows Me". Po obrazie Marine Le Pen ze swastyką na czole na ekranie pojawiło się kolejne z Adolfem Hitlerem. Wiceprzewodniczący FN Florian Philippot stwierdził, że partia nie może zaakceptować takiego "wstrętnego porównania" - donosi BBC.

Wideo z szefową Narodowego Frontu pojawiało się już podczas wcześniejszych koncertów piosenkarki. Partia ostrzegała, że jeżeli Madonna wyemituje je we Francji, podjęte zostaną odpowiednie kroki prawne. Jak poinformował Philippot, pozew ma zostać złożony w najbliższym tygodniu.

"Kolejna prowokacja. Chce, by o niej mówiono"

- To kolejna prowokacja podczas światowej trasy koncertowej Madonny, która ma służyć tylko temu, aby o niej mówiono - dodał polityk. - Marine Le Pen chce chronić nie tylko swoje dobre imię, ale i honor jej zwolenników i tych milionów, które głosują na Front Narodowy - wyjaśnił. Szefowa FN w ostatnich wyborach prezydenckich otrzymała zaskakująco dobry wynik - oddano na nią 18 proc. wszystkich głosów.Głosy sprzeciwu przeciwko Madonnie podnoszą się też w Polsce, gdzie Amerykanka ma zagrać 1 sierpnia - czyli w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zobacz także
 • Mariusz Błaszczak, Madonna, Julia Pitera "Powinni go odwołać", "Najpierw sami dbajmy o rocznicę powstania" - politycy spierają się o koncert Madonny
 • Irlandzka i polska flaga na jednym z ognisk w Belfaście Belfast: W czasie marszów oranżystów płonęły polskie flagi
 • Protestujący przeciwko koncertowi członkowie ruchu Suwerenność Narodu Polskiego Koncert Madonny w rocznicę Powstania. Będą protesty?
Komentarze (103)
Front Narodowy pozwie Madonnę za swastykę na czole Marine Le Pen. "Wstrętne"
Zaloguj się
 • esada

  Oceniono 22 razy 12

  Przez takich olityków jak Pani LePen ludzie z innym kolorem skóry boją się wychodzić na ulice. Najpierw sobie Francuzi sporowadzili tanią pomoc domową i budowlaną, żeby prawdziwy Francuz sobie taką robotą rąk nie brudził, a teraz mają żal do imigrantów, że u nich mieszkają. Madonna powiedziała po prostu prawdę - faszyzm istnieje i ma się dobrze, tylko odrobił lekcje z PR i wie, że nie może za bardzo poszaleć - ale dajcie tym ludziom władzę, to znów obudzicie się z obozami zagłady po sąsiedzku....Mogą Ją cmoknąć w pompkę - jest artystką, to wyraz artystyczny, wolność - nie mogą Jej cenzury narzucić.

 • tatun44

  Oceniono 14 razy 10

  A Komorowskiego i Tuska powinna pokazać z krzyżykami na czołach.

 • docsnugg

  Oceniono 22 razy 10

  Ciekawe co będzie u nas...
  Francja jest laicka - swastyka była dobrym wyborem. U nas pójdzie w nutę "katolicką" Obstawiam coś w stylu:

  1. Jezus homoseksualista (lub Rydzyk, ewentualnie Kaczyński)
  2. Jezus lub któryś z powyższych, jako dziecko in vitro (mniej prawdopodobne niż pkt.1)
  3. Rydzyk lub Kaczyński ze swastyką (ale to by było powtórzenie)

  Wy co obstawiacie?

 • gugu21z

  Oceniono 10 razy 6

  queserasera, od kiedy Madonna ma coś wspólnego z Rockiem? Chyba prędzej Popem. I jej utwór Hollywood wcale nie jest taki zły. Więc bez przesady. Poza tym czy faktycznie skrajnej prawicy jest tak daleko do..nazizmu tudzież faszyzmu? Odróbcie lekcje. Może jakby nie byli tak skrajni nie budziliby skojarzeń. No i może się powołać na wolność wypowiedzi i poglądów. I jeszcze jedno, tylko ten co ma coś na sumieniu musi się oczyszczać i bronić. Jeśli Madonna nie ma racji to nie ma się czym przejmować i na dobrą sprawę wystarczyłoby se jedynie odciąć - to poglądy Madonny i nie muszą być zgodne z prawdą, ludzie sami ocenią. Takie słowa i już. Dodam, że to zwykle skrajności bywają niebezpieczne. Separatyści to nic innego jak skrajni konserwatyści/ortodoksi. A ile mamy zamachów i ataków separatystów na Świecie? Skrajni wierzący to już fanatycy. Od nich do zamachów bombowych niedaleko. Poczytajcie o skrajnym nacjonalizmie i co ze sobą niesie. Ale najprościej jest wyzwać Madonnę, bo przecież jej tylko zależy na sławie...ale zaraz, Ona chyba już i tak jest sławna i nie potrzebuje skandali. A jeśli chce zwrócić uwagę nie na siebie a na to, że ludzie mogą znów wybrać źle? Hitler też miał poparcie społeczne. Na początku w ogóle nie uważano go za niebezpiecznego. Człowieka łatwo skreślić, trudniej dostrzec drugie dno. Politycy nie są święci, w Polsce na nich narzekamy, ale polityków innych krajów bronimy jak lwy? A co zrobicie jeśli ma rację? Hitlera pewnie też byście bronili bo to nie polski polityk a sławnej piosenkarkę można bez problemu skreślać i na nią wypisywać bo przecież Ona jest winna takim skojarzeniom. Zanim wytkniecie głupotę zerknijcie chociażby do Wikii. Skrajności nigdy nie są dobre a nacjonalizmowi blisko do faszyzmu. Zwłaszcza, skrajnemu.
  portalwiedzy.onet.pl/55178,,,,faszyzm,haslo.html
  "[b]Faszyzm[/b] (z włoskiego fascio – wiązka, związek), kierunek polityczny powstały po I wojnie światowej, jako opozycyjny wobec działalności socjalistów i komunistów. [b]Głoszący hasła skrajnie nacjonalistyczne[/b], antydemokratyczne i antyliberalne, zmierzający do stworzenia państwa totalitarnego i monopartyjnego. "

  Nie tylko Madonna i ja uważam, że skrajna prawica ma blisko do faszyzmu.

  "SKRAJNA PRAWICA - są to ugrupowania skrajne w swojej ideologii np. faszyzm, który oparty jest na sprzeciwie wobec demokracji parlamentarnej, propaguje wrogi stosunek do komunizmu, marksizmu i liberalnych teorii. Faszyści sa zwolennikami nieograniczonej i scentralizowanej władzy państwowej, autokratyzmu i rozbudowanej siły militarnej państwa oraz wpływu na każdy obszar życia obywateli (propaganda ideologiczna). Rasiści postulują wyższość własnej rasy nad innymi, które powinny się podporządkować lub też zostać zgładzone. Często rasiści posługują się genetyką (różnorodność ras ma oznaczać hierarchizację) oraz religią (fragmenty Pisma Świętego) w celu udowodnienia swoich racji."

  takjuzmam.blox.pl/2010/09/Prawica-to-nie-tylko-nacjonalizm.html
  "W szerszym znaczeniu do prawicy zalicza się również środowiska skrajnie prawicowe (o poglądach np. faszystowskich, neoliberalnych, rasistowskich, szowinistycznych) oraz środowiska centroprawicowe (które bywają również zaliczane do centrum sceny politycznej)."

  secure.wikimedia.org/wikipedia/pl/wiki/Prawica
  No, ale wg komentatorów tutejszych Madonna jest tak "głupia", ze pewnie każdego nazywa faszystą. Idźcie odrobić lekcje i potem się wypowiadajcie. "Głupia" Madonna popisała się wiedzą a komentatorzy ignorancją. To po prostu hejterzy. Poza tym gdybyście byli równie obrotni co Madonna to zamia

 • harerama

  Oceniono 12 razy 6

  MJ mimo że ekscentryczny miał prawdziwy talent, świetnie tańczył i wykonywał swoje piosenki do tego jego największe przeboje są świetne. A Madonna jest jeszcze bardziej denna niż na początku swojej kariery.

 • ulanzalasem

  Oceniono 8 razy 6

  Eh jedni i drudzy wykorzystują prostych ludzi na dole, Madonna robi kasę na tanim show, cyrku medialnym, a jej przeciwnicy często nie bronią żadnych wartości tylko chcą się pokazać na arenie politycznej.

 • jamj

  Oceniono 11 razy 5

  Czy na koncercie w Warszawie też przyozdobi komuś czółko?

 • andaraos

  Oceniono 4 razy 4

  Swastyka w Azji (przed II wojną światową gdzieniegdzie poza Azją) jest powszechnie stosowanym symbolem szczęścia i pomyślności.
  Adolf Hitler i nazizm zmienił to w Europie i obu Amerykach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje