Front Narodowy pozwie Madonnę za swastykę na czole Marine Le Pen. "Wstrętne"

15.07.2012 20:08
Madonna na koncercie w Paryżu

Madonna na koncercie w Paryżu (Fot. BENOIT TESSIER REUTERS)

Skrajnie prawicowy francuski Front Narodowy chce złożyć pozew przeciwko Madonnie po tym, jak artystka w czasie sobotniego koncertu w Paryżu wyemitowała wideo pokazujące szefową partii Marine Le Pen ze swastyką na czole - podaje BBC. Ugrupowanie tłumaczy, że porównanie było "wstrętne".
Nagranie na sobotnim koncercie Madonny w Paryżu towarzyszyło wykonaniu piosenki "Nobody Knows Me". Po obrazie Marine Le Pen ze swastyką na czole na ekranie pojawiło się kolejne z Adolfem Hitlerem. Wiceprzewodniczący FN Florian Philippot stwierdził, że partia nie może zaakceptować takiego "wstrętnego porównania" - donosi BBC.

Wideo z szefową Narodowego Frontu pojawiało się już podczas wcześniejszych koncertów piosenkarki. Partia ostrzegała, że jeżeli Madonna wyemituje je we Francji, podjęte zostaną odpowiednie kroki prawne. Jak poinformował Philippot, pozew ma zostać złożony w najbliższym tygodniu.

"Kolejna prowokacja. Chce, by o niej mówiono"

- To kolejna prowokacja podczas światowej trasy koncertowej Madonny, która ma służyć tylko temu, aby o niej mówiono - dodał polityk. - Marine Le Pen chce chronić nie tylko swoje dobre imię, ale i honor jej zwolenników i tych milionów, które głosują na Front Narodowy - wyjaśnił. Szefowa FN w ostatnich wyborach prezydenckich otrzymała zaskakująco dobry wynik - oddano na nią 18 proc. wszystkich głosów.Głosy sprzeciwu przeciwko Madonnie podnoszą się też w Polsce, gdzie Amerykanka ma zagrać 1 sierpnia - czyli w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zobacz także
Komentarze (103)
Zaloguj się
 • kermit.dolomit

  Oceniono 7 razy 1

  Powinni jej gwiazde Dawida wypalić na dupie i gnać nago kiścieniami po śniegu kabalistke zasraną

 • tatun44

  Oceniono 14 razy 10

  A Komorowskiego i Tuska powinna pokazać z krzyżykami na czołach.

 • yoonac

  Oceniono 11 razy 3

  To nawet we Francji mają swój pis. Już wiadomo czemu u nas są protesty przeciwko koncertowi Madonny. Środowiska prawicowe otrzymały przeciek że na telebimie pokaże się Jarek ze swastyką na czole

 • von_seydlitz

  Oceniono 17 razy 1

  Madonna robi się coraz bardziej mendowata? Czyżby to była starość?

  ...

 • esada

  Oceniono 22 razy 12

  Przez takich olityków jak Pani LePen ludzie z innym kolorem skóry boją się wychodzić na ulice. Najpierw sobie Francuzi sporowadzili tanią pomoc domową i budowlaną, żeby prawdziwy Francuz sobie taką robotą rąk nie brudził, a teraz mają żal do imigrantów, że u nich mieszkają. Madonna powiedziała po prostu prawdę - faszyzm istnieje i ma się dobrze, tylko odrobił lekcje z PR i wie, że nie może za bardzo poszaleć - ale dajcie tym ludziom władzę, to znów obudzicie się z obozami zagłady po sąsiedzku....Mogą Ją cmoknąć w pompkę - jest artystką, to wyraz artystyczny, wolność - nie mogą Jej cenzury narzucić.

 • 2antybankier

  Oceniono 9 razy 3

  To żadna prowokacja.
  "Madonna" to żydówka.

 • gugu21z

  Oceniono 4 razy 0

  c. d. zamiast pisać głupoty olalibyśice internet być może i wygrzewali się w tropikach.

  andaraos, a co ma Madonna do polskich osiągnięć? No i ma lepszy repertuar od Joli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje