Janke: Media się kończą. Misja ma twarz Rutkowskiego

15.07.2012 18:46
Igor Janke

Igor Janke (Fot. Paweł Piotrowski / AG)

- Media, w tej formie, w jakiej je znaliśmy, kończą się. Nie pełnią swojej misji. Mówienie o tym, że kontrolują władzę, jest już tylko ściemą. Media to taki sam biznes jak każdy inny - pisze na blogu Igor Janke. To postscriptum do dyskusji, która wywiązała się w Loży Prasowej, gdy TVN24 przerwała ten program, by nadać konferencję Krzysztofa Rutkowskiego.
Gośćmi niedzielnej Loży Prasowej byli dziennikarze: Igor Janke, Paweł Lisicki, Sławomir Sierakowski i Bartosz Węglarczyk. W pewnej chwili prowadząca Małgorzata Łaszcz przerwała program i zapowiedziała transmisję konferencji Krzysztofa Rutkowskiego dotyczącą sprawy śmierci małej Madzi. To ta decyzja wywołała dyskusję. "Tak wyglądają dziś media" - tweetował na gorąco ze studia Igor Janke.

- Dzielnie zachowała się Małgosia Łaszcz. Wiedziała, co chcemy powiedzieć, bo rozmawialiśmy o tym poza anteną (przerwa na Rutkowskiego trwała około 10 minut, później Loża Prasowa wróciła na antenę - red.). (...) Zachowała się najlepiej, jak mogła: pozwoliła nam mówić - a wszyscy krytykowaliśmy TVN, nie urwała wątku, nie zmieniła tematu - zaznacza na blogu Janke. - Co prawda, kiedy mówiłem, że to kompletny upadek mediów, zasugerowała mi, bym zmienił zawód, ale - tak naprawdę - była to bardzo rozsądna uwaga. Piszę bez ironii. Powinienem to rozważyć - pisze Janke.

- Media, w tej formie, w jakiej je znaliśmy, kończą się. Nie pełnią swojej misji. Mówienie o tym, że kontrolują władzę, jest już tylko ściemą. Media to taki sam biznes jak każdy inny, tyle że tutaj jeszcze panuje dodatkowa obłuda, bo udaje się, że chodzi o "coś więcej" - podkreśla publicysta i dodaje, że "politrozrywka zastąpiła debatę". - Dlatego trzeba ratować się Rutkowskim, Figurskim czy Palikotem... Tyle że to już nie ma nic wspólnego z misją ani czwartą władzą. Misja polskich mediów ma dziś twarz Krzysztofa Rutkowskiego - konkluduje Janke. Cały wpis przeczytasz tutaj >>

Zobacz także
Komentarze (290)
Zaloguj się
 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 4 razy 2

  To nie media sie koncza ......... koncza sie ich "odbiorcy"................. madia "daja" taki towar ktory klient chce kupic ............. czy ktos np. widzial kiedys w wiejskim sklepie wiksy? ............... kazdy ma na "polkach" taki towar jakiego ma odbiorce.

 • koham.mihnika.copyright

  Oceniono 5 razy 5

  a kto zrobil szambo z Rzepy?

 • kyoden77

  Oceniono 11 razy 7

  Igor Janke ma świętą rację.

 • ks.pedofil

  Oceniono 12 razy 0

  Janke nalkezy do tego rodzaju dziennikarzy, ktorzy nie moga zdecydowac sie po ktorej stronie stanac. I wybieraja albo prawice albo lewice albo srodek. A podzial winien byc jeden : dobro albo zlo.

 • cygan37

  Oceniono 2 razy 2

  Na pewno to nie jest twarz Rutkoskiego.
  Gazeta klamie?

 • kopniak_w_ryja

  Oceniono 13 razy 11

  Media prywatne nie pełnią "misji" i nigdy nie pełniły. To są spółki, które mają zarabiać dla właścicieli. Czy ktokolwiek zakłada telewizję, radio albo gazetę, żeby pełniły jakąś misję???
  Zresztą media państwowe też żadnej misji nie pełnią, tylko słodzą aktualnie rządzącej partii, bo dziennikarze boją się, że mogą stracić stołki. Jedyna telewizja jaką znam, która pełni misję to BBC.

 • tenare

  Oceniono 19 razy -9

  Jak Łaszcz mogła przerwać Jankeowi i puścić Rutkowskiego ?
  No skandal, upadek mediów.
  Przecież Janke jest lepszy nawet od tańca z gwiazdami i gaci Muchy.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 3 razy 3

  TVN24 przerwała ten program, by nadać konferencję Krzysztofa Rutkowskiego.
  **********************************
  Mnie się bardzo podobała ta konferencja, a już ta żywa scenografia za Krzysztofem, naprawdę bomba ...

 • 4krzych1

  Oceniono 4 razy 0

  Janke niech się wpierw lepiej przyjrzy swojej roli w transformacji mediów w mendia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje