Po trąbach powietrznych: będą zapomogi dla poszkodowanych

15.07.2012 14:42
Trąba szła pasem o szerokości 400 metrów i długości 9 km.

Trąba szła pasem o szerokości 400 metrów i długości 9 km. (Fot. xnews)

Władze województwa kujawsko-pomorskiego zapowiedziały, że od jutra rozpocznie się wypłata zapomóg dla poszkodowanych przez żywioł. Suma wsparcia ma wynosić 6 tysięcy złotych - podkreśliła wojewoda Ewa Mes.
Zaznaczyła także, że lokalne władze będą starać się wesprzeć poszkodowanych nie tylko finansowo. Powiedziała, że istnieje szansa, że rodziny, które zostały poszkodowane, będą mogły występować o zorganizowanie wakacji dla ich dzieci.

Ewa Mes podkreśliła jednocześnie, że wszystkie służby województwa zostały zaangażowane w pomoc dla poszkodowanych. Poinformowała, że największe straty odnotowano w okolicach Świecka. Wojewoda zapewniła, że na szczęście nie ma żadnych informacji o kolejnych ofiarach, a powalone lasy zostały sprawdzone w celu odszukania potencjalnych ofiar.

Wczorajsza nawałnica zniszczyła około 550 hektarów lasów w województwie kujawsko-pomorskim. Lokalne władze poinformowały, że trąby powietrzne wyrządziły poważne szkody w regionalnym ekosystemie.

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Janusz Kaczmarek podkreślił, że powalone lasy były bardzo cenne nie tylko ze względów przyrodniczych, ale również ekonomicznych. Dyrektor poinformował, że powalone drzewa były dość młode i nadawały się do wyrębu za około 50 lat. W związku z tym należy się spodziewać, że ich sprzedaż nie przyniesie odpowiednich zysków.

Prawie 1200 strażaków całą noc usuwało skutki nawałnic, które przeszły nad województwami pomorskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Zginęła jedna osoba, 10 jest rannych.

Zobacz także
Komentarze (67)
Zaloguj się
 • cezar996

  0

  6 tysiecy zapomogi ???? To tyle rzad Tuska sie dorobil? To tyle postkomuna daje odszkodowania za tyle zniszczen po ponad 20 latach rzadow ??? Glosujcie dalej na nich. Przy kolejnej katastrofie dostaniecie wielkie NIC bo Narod musi splacac dlug za EURO2012.

 • cillian1

  Oceniono 1 raz 1

  Złamiesz nogę, masz kasę. Auto ucierpi po gradzie - jak masz AC, dostajesz kasę!

  Co jest z tymi domami! Znów jakiś debil dostanie się do sejmu, bo obieca?

 • wrednyluke

  0

  Wielkie podziękowania dla IMGW za to, że wczoraj nie raczyło dać ostrzeżeń - jak również udostępnić map radarowych. Może, gdyby ostrzegli (a warunki wczoraj jednoznacznie wskazywały na możliwość wystąpienia burz!), ten człowiek by żył...

 • angharad

  Oceniono 6 razy 4

  Wszystkich przeklinających ten wydatek 6 tys. "za nic" zaprosiłabym na akcję ratowniczą po tego rodzaju kataklizmie. Każdy jest mądralą siedząc za kompem i oglądając filmiki. Ktokolwiek widział podobny żywioł i dramat na własne oczy, a ma trochę oleju w głowie, nie będzie p.i.e.p.r.z.y.ł takich farmazonów do końca swoich dni.

 • joanna_can

  Oceniono 5 razy 1

  No to niezbyt hojna pomoc. Troche jak zart.

 • madziula201

  Oceniono 3 razy -1

  Toz to szał.6 tys zl suma hoho

 • re_x

  Oceniono 3 razy 3

  jak zawsze w tym kraju- trzeba mieć szczęście w nieszczęściu tracąc dobytek!musi to być wydarzenie medialne- wtedy można liczyć na zapomogę, pomoc...tracisz w inny sposób- nikogo to nie obchodzi- od tego są ubezpieczyciele!rolnikowi zaleje pola , dom podczas powodzi- pomoc ...drugiemu w drugim końcu kraju też zaleje- ale to lokalne podtopienie a nie powódź- pomocy nie ma...z drugiej strony dlaczego ma być?od tego jest ubezpieczenie, a kto nie chce płacić lub nie ma za co to ryzykuje na własne życzenie

 • opozycyjnykoalicjant

  Oceniono 6 razy 2

  6tys. toż to czysta rozrzutność ?! żeby tak was jebani rządzący coś takiego spotkało !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje