Po trąbach powietrznych: będą zapomogi dla poszkodowanych

15.07.2012 14:42
Trąba szła pasem o szerokości 400 metrów i długości 9 km.

Trąba szła pasem o szerokości 400 metrów i długości 9 km. (Fot. xnews)

Władze województwa kujawsko-pomorskiego zapowiedziały, że od jutra rozpocznie się wypłata zapomóg dla poszkodowanych przez żywioł. Suma wsparcia ma wynosić 6 tysięcy złotych - podkreśliła wojewoda Ewa Mes.
Zobacz także
Komentarze (67)
Po trąbach powietrznych: będą zapomogi dla poszkodowanych
Zaloguj się
 • kropka9991

  Oceniono 26 razy 24

  Bardzo złą robotę robią dziennikarze - zamiast przy tej okazji przypomnieć że nieszczęścia się zdarzają więc warto się ubezpieczać - odpytują jakąś Bogu ducha winną panią sołtys z tego ile i kiedy ofiary dostaną 'odszkodowania'. Nazywajmy rzeczy po imieniu - jeśli już to będą to 'zapomogi'.
  A przecież rząd - ani gmina - nie jest firmą ubezpieczeniową. Skąd gmina na nagle wziąć tyle kasy?!? Nikt ani z rządu ani z opozycji nie ośmieli się tego powiedzieć - że sami powinnyśmy się ubezpieczać. Nawet dziennikarze się boją powiedzieć tego głośno i wprost - a przecież następny żywioł może zaatakować nawet jeszcze dzisiaj.
  Nie pamiętam już od powodzi w 1997 roku ani jednego sezonu bez jakichś klęsk żywiołowych. To już nie przypadek, to reguła. Nie rozumiem tych którzy liczą że ich to nie dotyczy (pomijam optymistów którzy w ostatnich latach wybudowali domy tuż nad rzeką a potem biadają że ich zalało - tych mi żal dużo mniej).

 • jk1962

  Oceniono 30 razy 18

  A czy poszkodowani byli ubezpieczeni? Wiem, wiem, to bardzo niepoprawne pytanie, ale w takim razie na czym ma polegać solidarność społeczna? Czy brak ubezpieczenia a następnie wyciąganie ręki po pomoc do współobywateli jest przykładem solidarności czy raczej jej łamaniem?

 • as

  Oceniono 17 razy 13

  Cóż. Przezorny zawsze ubezpieczony. Płacę 400 zł rocznie za ubezpiecznie ppoż i od klęsk żywiołowych. Trochę ponad złotówkę dziennie lub - jak kto woli - butelka wódki miesięcznie.

  @wojtejjeden
  kasa dla Grecji to jest właśnie nasze ubezpiecznie.

 • dedalkasztan

  Oceniono 16 razy 12

  Dziwne. Ja, aby otrzymać odszkodowanie muszę się ubezpieczyć. Czy to inna Polska czy lepsi Polacy?

 • masher

  Oceniono 12 razy 10

  dlaczego ktos ma od panstwa dostawac kase za nic? to jest bardzo proste pytanie. normalnie jesli sie nie ubezpieczysz od czegos to nic nie dostaniesz. a tu nagle sie okazuje ze panstwo stac na jakis wyplaty, cuda wianki. szkoda tylko ze na najwazniejsze potrzeby nie ma kasy.

 • e900

  Oceniono 23 razy 9

  Wiele osób pisze że trzeba się ubezpieczać, pamiętajcie że są też osoby które ledwo wiążą koniec z końcem i wolą kupić jedzenie niż się ubezpieczyć, co nie zmienia faktu że są osoby które za własne pieniądze dom postawią kupią dzieciakom samochody jeżdżą co roku na wycieczki a ubezpieczenia nie kupi

 • radon13

  Oceniono 8 razy 6

  Przecież jak komus dach na chlewiku zwaliło to 6 tys to koszt tego chlewika. A rozwalony cały dom ?

 • shego

  Oceniono 12 razy 6

  miesiecznie tyle zarabia sie w niemczech na zamiataniu podjazdow

 • do_buzi_policjancikowi

  Oceniono 7 razy 5

  Kto za to zapłaci ??? Nie mam zamiaru finansować ze swoich podatków życiowych nieudaczników oraz ciemniaków którzy sie nie ubezpieczyli!!! Niech sie zgłoszą do kościoła po pomoc , klechy jeżdżą najnowszymi mercedesami oraz mieszkaja w pałacach - znaczy że sami maja za dużo niech pomogą swoim parafianom !!1

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje