Trąba zniszczyła przyczepę kempingową. Spadające drzewa raniły kajakarzy

15.07.2012 12:12
Trąba szła pasem o szerokości 400 metrów i długości 9 km.

Trąba szła pasem o szerokości 400 metrów i długości 9 km. (Fot. xnews)

Sześć osób zostało poszkodowanych wskutek trąby powietrznej, która przeszła w sobotę nad powiatami świeckim i tucholskim w woj. kujawsko-pomorskim - wynika z ostatnich raportów.
We wsi Stara Rzeka trąba niemal doszczętnie zniszczyła przyczepę kempingową, w której znajdowała się trzyosobowa rodzina. Matka została przetransportowana do szpitala w Bydgoszczy, a ojciec z dzieckiem został przewieziony karetką do szpitala w Grudziądzu.

Jak poinformował w niedzielę rzecznik Komendy Powiatowej Straży Pożarnej Paweł Puchowski, kobieta i mężczyzna już opuścili szpital, a dziecko pozostało jeszcze w tej placówce.Poszkodowanych zostało też dwoje kajakarzy płynących Wdą, a także jeden mieszkaniec wsi, na których spadły oberwane gałęzie drzew.

Rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Bartłomiej Michałek poinformował, że w powiatach świeckim i tucholskim zniszczonych i uszkodzonych zostało kilkadziesiąt budynków mieszkalnych, gospodarczych i inwentarskich.

W powiecie tucholskim zniszczony został całkowicie jeden dom, a osiem domów zostało uszkodzonych, podobnie jak 12 budynków gospodarczych. Uszkodzone są dwie linie wysokiego napięcia. W powiecie świeckim uszkodzonych zostało dziewięć domów i dwa domy letniskowe.

Michałek poinformował, że od poniedziałku rozpocznie się wypłacanie poszkodowanym zasiłku w wysokości do 6 tysięcy złotych.

Zobacz także
Komentarze (7)
Trąba zniszczyła przyczepę kempingową. Spadające drzewa raniły kajakarzy
Zaloguj się
 • mireksik1

  Oceniono 15 razy 3

  Z tym rozdzieleniem do oddzielnych szpitali to fenomenalny pomysł. Teraz tatuś będzie kursował między Bydgoszczą a Grudziądzem aby odwiedzić rodzinę.

 • wifi333

  Oceniono 2 razy 0

  Tutaj jest odpowiedz. www.youtube.com/watch?hl=en&v=exFs02ka8w0&gl=US

 • alexcomp

  Oceniono 12 razy -2

  Co za bzdury powypisywane!! Czy gazeta mogłaby zatrudnić kokoś, kto potrafi sklecić z sensem kilka zdać. Najlepiej Michałka, bo dobrze gada.

 • niepyszczyc

  Oceniono 3 razy -3

  a we wroblewie leczyckie 4 lat temu traba zniszczyla stodole grzie produkowano spiryt

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje